Средба на претседателот Пендаровски со претставници на германскиот Институт за бизнис и менаџмент Хајделберг Скопје
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на германскиот Институт за бизнис и менаџмент Хајделберг Скопје
Мицкоски на средба со Зафировски, ко-основачот на „Македонија 2025“
Мицкоски на средба со Зафировски, ко-основачот на „Македонија 2025“
Единствени во Европа сме што имаме министерство за помалите етнички заедници,му реплицира Ковачевски на Петков
Единствени во Европа сме што имаме министерство за помалите етнички заедници,му реплицира Ковачевски на Петков
СДСМ најавува кратење на трошоците од 100 милиони евра, ВМРО обвинува дека манипулира
СДСМ најавува кратење на трошоците од 100 милиони евра, ВМРО обвинува дека манипулира
ЕУ стави рок спорот да се реши до јули, ќе продолжи со притисок врз Софија и Скопје
ЕУ стави рок спорот да се реши до јули, ќе продолжи со притисок врз Софија и Скопје
Директорот на БЈБ Тасевски на 49-та Европска регионална конференција на Интерпол
Директорот на БЈБ Тасевски на 49-та Европска регионална конференција на Интерпол
ЕСКАЛИРА РАДИНАЛИЗМОТ И НАЦИОНАЛИЗМОТ ВО БУГАРИЈА, ВЕЌЕ И ЉУБЧО НЕ Е ПОДОБЕН ЗА БУГАРСКИТЕ НАЦИОНАЛИСТИ, УПАД НА ВМРО БНД НА НЕГОВО ПРЕДАВАЊЕ ВО СОФИЈА?!
ЕСКАЛИРА РАДИНАЛИЗМОТ И НАЦИОНАЛИЗМОТ ВО БУГАРИЈА, ВЕЌЕ И ЉУБЧО НЕ Е ПОДОБЕН ЗА БУГАРСКИТЕ НАЦИОНАЛИСТИ, УПАД НА ВМРО БНД НА НЕГОВО ПРЕДАВАЊЕ ВО СОФИЈА?!
ШОКАНТНА ФАШИСТИЧКА ИЗЈАВА НА РАДЕВ СРЕДЕ БЕРЛИН: Нема да дозволиме легитимација на македонизмот во Европа
ШОКАНТНА ФАШИСТИЧКА ИЗЈАВА НА РАДЕВ СРЕДЕ БЕРЛИН: Нема да дозволиме легитимација на македонизмот во Европа

ОПШТИНА КРУШЕВО: Тешки и опасни услови за чистење на снегот, апелираме на соработка и разбирање

Почитувани,

Денес службите на „Комуна“ со две возила, ровокопач и трактор со плуг за снег и соларка, работеа на неколку тешко пристапни и тесни улици на расчистување на снег и одговор на барања и пријави на граѓани.

Ваква состојба беше затекната на дел од улиците Манчу Матак и Благој Целев и во дел од Струнга маало. Тесните улици, големите количини на снег и паркираните автомобили беа причини снегот да се чисти со големи потешкотии, а теренот да биде исклучително небезбеден. Тука ги потенцираме деловите од чешмата на улица Манчу Матак се до поврзување на улицата со Благој Целев и од зградите до чешмата Струнга.

Во текот на вчерашниот ден, 09.03.2022, добивме пријави и поплаки од граѓани кои најмногу се однесуваа на неисчистени улици во маало Струнга. Сакаме да ги известиме овие граѓани дека пристапот за механизацијата на ЈП „Комуна“ Крушево е крајно небезбеден и нашите возачи заедно со вработени во претпријатието на терен се соочија со опасности кои можеа да доведат до оштетување на механизацијата и до повреди на лицата присутни на терен. Исто така, на овие неколку локации беше исклучително тешко да се чистат улиците со премногу паркирани возила и големи количини на снег.

Меѓу другото, целта на оваа активност беше и да се обезбеди пристап до контејнери со цел денес во попладневните часови да се одведе насобраниот отпад. Напоменуваме дека пристапот на неколку локации може да биде отежнат и ги оневозможи службите да го одведат отпадот.

Во пресрет на викендот, ЈП „Комуна“ Крушево ќе работи на оспособување на паркинг. За таа цел апелираме до граѓаните наутро да ги отстранат своите возила од местото „Гумење“ за да може во текот на утрешниот ден да се обезбеди поголем паркинг. Овој апел се однесува на краткотрајно отстранување на автомобилите и другите возила.

Почитувани сограѓани,

Наша заложба е целосно да одговориме на Вашите потреби и да ги исполнуваме Вашите очекувања. Затоа, Ве повикуваме да бидете во постојана комуникација со нас и да не информирате за сите проблеми од наша надлежност, но и да осработувате од аспект на отстранување на Вашите возила на поголеми места за паркинг.

Дополнително, покрај на Ваша соработка апелираме и на Ваше разбирање за нашите можности во справувањето со снегот. Условите на терен земајте ги секогаш во предвид кога ја оценувате нашата работа.

Продолжуваме со работа – „Комуна и граѓаните“.

Со почит,
ЈП „Комуна“ Крушево
10.03.2022

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Kiss x Sis (TV)

stream anime online Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc

animefreaks website One Piece

sites to watch anime Mieruko-chan

anime website Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

tải go88