Маричиќ на средба со германски функционери: Имаме перспектива – мора да ја задржиме
Маричиќ на средба со германски функционери: Имаме перспектива – мора да ја задржиме
СДСМ: ВМРО ДПМНЕ СО ПРАВЕЊЕ ИНЦИДЕНТИ ВО СОБРАНИЕ БЛОКИРА НАЗНАЧУВАЊЕ СУДИИ ЗАТОА ШТО ТАКА МИСЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР!
СДСМ: ВМРО ДПМНЕ СО ПРАВЕЊЕ ИНЦИДЕНТИ ВО СОБРАНИЕ БЛОКИРА НАЗНАЧУВАЊЕ СУДИИ ЗАТОА ШТО ТАКА МИСЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: ВМРОВЦИТЕ УСПЕАЈА ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ТАКТ АРБЕР АДЕМИ КОЈ ВО МОМЕНТИ НА БЕС ПОЧНА ДА ГИ МАВА СО ШИШИЊА И ФИЛЏАНИ!
(ВИДЕО) ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: ВМРОВЦИТЕ УСПЕАЈА ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ТАКТ АРБЕР АДЕМИ КОЈ ВО МОМЕНТИ НА БЕС ПОЧНА ДА ГИ МАВА СО ШИШИЊА И ФИЛЏАНИ!
Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ
Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ
Од продажба на ќеси собрани над 720.000 евра, средствата ќе одат за селекција на отпад низ градовите
Од продажба на ќеси собрани над 720.000 евра, средствата ќе одат за селекција на отпад низ градовите
Промовирани нови 29 поручници во редовите на АРМ
Промовирани нови 29 поручници во редовите на АРМ
(ВИДЕО) ЈАНЧЕВ: РЕШЕН ПРОБЛЕМОТ СО ВОДОСНАБДУВАЊЕТО ВО РОСОМАН
(ВИДЕО) ЈАНЧЕВ: РЕШЕН ПРОБЛЕМОТ СО ВОДОСНАБДУВАЊЕТО ВО РОСОМАН
ГРАД СКОПЈЕ: Реконструирани дел од пешачката и велопатека на улица „16 Македонска бригада“
ГРАД СКОПЈЕ: Реконструирани дел од пешачката и велопатека на улица „16 Македонска бригада“

ОПШТИНА ПРОБИШТИП ТРЕТА ГОДИНА ПО РЕД ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА КУПУВАЊЕ ВЕЛОСИПЕДИ

🌏 Денот на планетата земја општина Пробиштип веќе традиционално по 1️⃣2️⃣ти пат, во соработка со невладината организација “Зелени патеки”, го одбележува со 🚴‍♀️🚴‍♂️ велосипедско дефиле низ улиците во централното градско подрачје.
✅ Целта е да се испрати порака за поголема употреба на велосипедите наместо автомобили.

✅ Во таа насока општината изминативе две ги субвенционираше граѓаните на Пробиштип за купен велосипед, така и за оваа година се предвидени средства и наскоро ќе објави повик.
🍃 Целта е да се намали аерозагадувањето и сите да допринесеме за почиста и поздрава животна околина.

loading...

go88 ko rút được tiền không rút được tiền từ go88 đổi mật khẩu go88

sunwin exports tải sunwin 2022 SunVN TOP 1 Game Đánh Bài Đổi Thưởng - Tải SunWin APK