РУСИТЕ ТОТАЛНО ОДЛЕПИЛЕ: БАРААТ НАТО ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД БУГАРИЈА И РОМАНИЈА, ИТНА СЕДНИЦА НА БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, ШПАНИЈА ПОНУДИ ДА ПРАТИ АВИОНИ ВО БУГАРИЈА
РУСИТЕ ТОТАЛНО ОДЛЕПИЛЕ: БАРААТ НАТО ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД БУГАРИЈА И РОМАНИЈА, ИТНА СЕДНИЦА НА БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, ШПАНИЈА ПОНУДИ ДА ПРАТИ АВИОНИ ВО БУГАРИЈА
(ВИДЕО) БРАВО - Ковачевски - Азески: Комората ќе ја повлече иницијативата пред Уставниот суд, ќе се најдат решенија за предизвиците околу недела неработен ден - се засилува дијалогот меѓу Владата и деловната заедница во интерес на економскиот раст
(ВИДЕО) БРАВО - Ковачевски - Азески: Комората ќе ја повлече иницијативата пред Уставниот суд, ќе се најдат решенија за предизвиците околу недела неработен ден - се засилува дијалогот меѓу Владата и деловната заедница во интерес на економскиот раст
ВО ПОНЕДЕЛНИК ЗАПОЧНУВА ВТОРАТА ЗИМСКА ШКОЛА НА МСМЈЛК ПРИ УКИМ – НАЈАВЕНО УЧЕСТВО НА НАД 40 СТРАНСКИ МАКЕДОНИСТИ И СЛАВИСТИ ОД СЕДУМНАЕСЕТ ЗЕМЈИ
ВО ПОНЕДЕЛНИК ЗАПОЧНУВА ВТОРАТА ЗИМСКА ШКОЛА НА МСМЈЛК ПРИ УКИМ – НАЈАВЕНО УЧЕСТВО НА НАД 40 СТРАНСКИ МАКЕДОНИСТИ И СЛАВИСТИ ОД СЕДУМНАЕСЕТ ЗЕМЈИ
Папа Франциск: Продолжуваме со својата посветеност да обезбедиме правда за жртвите злоставувани од нашите членови
Папа Франциск: Продолжуваме со својата посветеност да обезбедиме правда за жртвите злоставувани од нашите членови
ВО КАВАДАРЦИ СЕ РАБОТИ: Во тек е изградбата на фекална и атмосферска канализација, како и водоводна мрежа на ул. Ѓорѓи Соколов во должина од 500 метри
ВО КАВАДАРЦИ СЕ РАБОТИ: Во тек е изградбата на фекална и атмосферска канализација, како и водоводна мрежа на ул. Ѓорѓи Соколов во должина од 500 метри
ОЈО нареди вештачење на примероци од крв и урина на возачот што синоќа ја усмрти 24-годишната девојка кај „Сити мол“
ОЈО нареди вештачење на примероци од крв и урина на возачот што синоќа ја усмрти 24-годишната девојка кај „Сити мол“
ВИСОКО-ТЕХНОЛОШКИ ПОГОН НА СИТЕ 4 ТРКАЛА КАЈ OPEL GRANDLAND HYBRID4, OPEL INSIGNIA И OPEL INSIGNIA GSI
ВИСОКО-ТЕХНОЛОШКИ ПОГОН НА СИТЕ 4 ТРКАЛА КАЈ OPEL GRANDLAND HYBRID4, OPEL INSIGNIA И OPEL INSIGNIA GSI
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: НЕУСПЕШЕН ОБИД НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПОЛИТИЧКА ДИСКРЕДИТАЦИЈА
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: НЕУСПЕШЕН ОБИД НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПОЛИТИЧКА ДИСКРЕДИТАЦИЈА

ОРГАНИЗАЦИЈАТА НА ЖЕНИ ПРИ СДСМ РАСПАЛИ: Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ може да гледа и учи како се почитуваат и унапредување на правата на жените

Убаво ќе беше денеска Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ на протестот пред Министерството за здравство да прочитаат што во нивно владеење беше направено за здравјето на жените!? Ама тогаш протетстот ќе требаше да им трае секунда, оти толку е потребно за да се каже – Ништо!

Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ требаше да протестира кога перинаталната смртност во нивно владеење беше над 25%. Во време на Венко Филипче, перинаталната смртност драстично се намали и во 2020 година смртноста на предвреме родени бебиња е на 10%. Со обуки и протоколи се воведе стандардизиран пристап во сите родилишта, обучен кадар, медикаменти и опрема. Унијата на жени на
ВМРО ДПМНЕ требаше да ги брани правата на жените кога во нивно време и го одзема а правото на жената да одлучува за прекин на бременоста. Владата предводена од СДСМ и министерот Филипче донесоа Закон во кој волјата на жената се стави на прво место. Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ требаше да протетсираат кога во време на владеење на нивната партија жените со рак на дојка немаа терапија! Унијата за жени на ВМРО ДПМНЕ кога говори за жената треба да знае дека: Во време на Владата на СДСМ и министерот Филипче за прв пат сите жени со рак на дојка добија терапија.

Иновативна биолошка терапија што претставува значаен чекор и најсилен удар во борбата против ракот и вклучително ракот на дојка. Со центарлизирана набавка Филипче обезбеди над 30 молекули скапа билошка терапија која е на позитивната листа за да им биде достапна на сите пациенти во болниците. Филипче и оваа влада обезбедија бесплатни ортошпетски градници и психолошка поддрша за пациентките. Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ ќе може ли да ги погледне жените жртви на сексуалн насилство и да им одговир како ги заштитуваше и каква поддршка им даде додека нивната партија беше на власт. Не, не можат оти не направија ништо! Владата на СДСМ и министерот Филипче, отворија 3 центри за упатување на жртвите од секусално насилство!

Прашуваме дали Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ бара оставка од Филипче, затоа што во негов мандат се обезбедја бесплатни прегледи и лабараториски прегледи во тек на бременост на жени кои се надвор од здолжителното здравствено осигурување. Затоа што обезбеди бесплатна фолна кислеина за секоја бремена жена. Заштитувајќи го женското здравје во мандатот на Филипче, едно контрацептивно средство се стави на позитивната листа на лекови.

Долг е списокот за тоа што направи оваа Влада и министерот Филипче , важно е дека тоа го знаат пациентките!

loading...

watch anime dub. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Gintama Episode 198

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 7

dubbed anime AniWatch My Hero Academia Season 3 (Dub)

Record of Ragnarok

aniwatcher AniWatch Attack on Titan Final Season