Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба

Османи: Не само 26 земји членки, туку и Бугарија не можеше да најде вина во Северна Македонија

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во емисијата 24 анализа во врска со министерскиот совет во Брисел истакна дека денес имало тешка дебата, но крај направиле компромис да остане барањето Северна Македонја веднаш да ги почне преговорите штом се усвои преговарачката рамка, но без зборот до крајот од годината.

– Во оваа дебата денеска немаше прашање по однос на погрешната интерпретација на историјата, туку имаше наметнување од страна на словенечкото претседателство да се одреди рок до крајот на годината. За првпат, не само 26 земји членки, туку и Бугарија не можеше да најде вина во Северна Македонија. Образложението за таквиот став, Бугарија го најде во декларацијата на Собранието.- рече Османи.

loading...

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN

anime streaming DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

Dragon Ball (Dub) Episode 147

sites to watch anime AnimeHeaven DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

AnimeHeaven Fairy Tail Episode 168