ДИКТАТОРОТ РАЗГОЛЕН ВО СУДНИЦА: ЕДНИОТ СТАН НА БИХАЌКА ГО ПЛАТИ ГРУЕВСКИ, АМА НЕ САКАШЕ ДА БИДЕ НА НЕГОВО ИМЕ, А ДРУГИОТ ГО ПЛАТИВ ЈАС, СВЕДОЧЕШЕ БИЗНИСМЕНОТ АЛЕК ТЕРАНОВА
ДИКТАТОРОТ РАЗГОЛЕН ВО СУДНИЦА: ЕДНИОТ СТАН НА БИХАЌКА ГО ПЛАТИ ГРУЕВСКИ, АМА НЕ САКАШЕ ДА БИДЕ НА НЕГОВО ИМЕ, А ДРУГИОТ ГО ПЛАТИВ ЈАС, СВЕДОЧЕШЕ БИЗНИСМЕНОТ АЛЕК ТЕРАНОВА
„Алкалоид“ со инвестиции во износ од над 850 милиони денари, со 178 нови вработувања во земјава и со раст на консолидираниот профит од 17 отсто во периодот јануари – септември 2021 г.
„Алкалоид“ со инвестиции во износ од над 850 милиони денари, со 178 нови вработувања во земјава и со раст на консолидираниот профит од 17 отсто во периодот јануари – септември 2021 г.
СЕ РАСПАДНА КОАЛИЦИЈАТА ВМРО ДПМНЕ СО АЛИЈАНСА И АЛТЕРНАТИВА - Гаши: “ВМРО се националисти и не би правел коалиција со нив
СЕ РАСПАДНА КОАЛИЦИЈАТА ВМРО ДПМНЕ СО АЛИЈАНСА И АЛТЕРНАТИВА - Гаши: “ВМРО се националисти и не би правел коалиција со нив
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ПРЕСВРТ ВО ВТОРИОТ КРУГ, ЦЕЛОСНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ И ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА СДСМ
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ПРЕСВРТ ВО ВТОРИОТ КРУГ, ЦЕЛОСНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ И ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА СДСМ
Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!

(ВИДЕО) БУЈАР ОСМАНИ ПРЕЧЕКАН ВО БЕЛГРАД КАКО ГОЛЕМ СВЕТСКИ ДРЖАВНИК, ПРИМЕН ОД КОМПЛЕТНИОТ ДРЖАВЕН ВРВ ВУЧИЌ, БРНАБИЌ И ДАЧИЌ, ДУРИ МУ ГО ПРЕЗЕНТИРАА И БЕЛГРАД НА ВОДА!

Старт на официјалната посета на Белград на средба со претседателот Александар Вучиќ. Благодарност на неговиот личен ангажман за донираните вакцини од страна на Владата на Србија, како пример за добрососедска солидарност.
Fillim i vizitës zyrtare në Beograd, në takim me Presidentin Aleksandar Vuçiq. Falënderim për angazhimin e tij personal për vaksinat e dhuruara nga ana e Qeverisë së Serbisë, si shembull i solidaritetit ndërfqinjësor.

Линк до видео од навистина импресивниот пречек на нашиот министер за надвотешни работи, овде.

Министерот Бујар Османи во рамки на посетата во Србија реализираше одвоени средби и со претседателот на Народното Собрание Ивица Дачиќ, како и со претседателката на Владата, Ана Брнабиќ.

На средбата во Владата, соопшти Министерството за надворешни работи, Османи ја пренесе подготвеноста за реализација на Третата заедничка седница на двете влади, како дополнителен позитивен импулс за натамошниот развој и интензивирање на односите и севкупната соработка меѓу двете земји.

-Убеден сум дека заедничката седница на Владата ќе претставува потврда на блиските односи, но и одлична можност да се интензивираат иницијативите за поголема соработка во економијата, инфраструктурата, енергетиката, како и сите останати аспекти кои ја детерминираат динамиката на односите меѓу двете земји, изјави за време на разговорите Османи. Беше направен осврт и на политичките и економски односи и соработка, регионалната соработка и ЕУ интеграциите.

Во рамките на посетата на Парламентот на Србија, Османи беше примен од претседателот на Народното Собрание, Ивица Дачиќ, каде се разговараше за интензивирање на интер-парламентарната соработка, при што беа посочени бројни можности за унапредување на истата меѓу највисоките законодавни тела, преку конкретни и заеднички активности помеѓу групите за пријателство во парламентите на Северна Македонија и Србија.

Во рамките на работната посета на Белград Османи оствари средба и со претседателот Вучиќ, како и својот хомолог Никола Селаковќ.вНа маргините на посетата на Белград, Османи даде интервју и за реномираниот дневен лист Политика.

loading...

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Tenchi Muyou!: Galaxy Police Mihoshi Space Adventure Episode Full

Peace Maker Kurogane (Dub) Episode 24

Website https://animeflv.uk: Watch THE [email protected] SideM Wakeatte Mini! animeflv Episode 12 kissanime

Ko-fi: https://ko-fi.com/animeflixnl

Sandiegoreader: https://www.sandiegoreader.com/users/animeflixnl/