(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

ОСТАВЕНИ СМЕ САМИ ДА СЕ БОРИМЕ ПРОТИВ РУСИЈА, КАЖА ЗЕЛЕНСКИ ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА РУСКА ОФАНЗИВА НА КИЕВ

Киев утрово бил ракетиран и се очекуваат тенковски напади во текот на денот (Фото: Гети)

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја повика меѓународната заедница да реагира повеќе за да се запре руската инвазија, велејќи дека санкциите не се доволни. Тој кажа дека Украина е оставена да се бори сама против Русија, чии сили се доближуваат кон главниот град Киев.

Градот утрово бил ракетиран и украинските власти велат дека очекуваат тенковски напади во текот на денот, за кој сметаат дека би можел да биде најтежок во оваа војна. Од министерството за одбрана се согласуваат дека руските трупи денеска би можеле да стигнат до перифериите на Киев. Оттаму додаваат дека украинската војска ги брани позициите на четири фронта, иако е помалубројна.

Украинските борбени авиони утрово уништиле мост 50 километри северно од Киев за да се забави напредувањето на руските трупи.

„Оставени сме сами да ја браниме нашата држава, додека сојузниците гледаат оддалеку. Кој е подготвен да се бори заедно со нас? Не гледам никого. Кој е подготвен да ѝ даде гаранции на Украина за членство во НАТО? Сите се уплашени“, кажа Зеленски и ги повика источноевропските членки на НАТО да помогнат во одбраната.

Тој вели дека Русија го означила како главна мета.

„Тие сакаат да ја уништат Украина политички така што ќе го соборат шефот на државата. Јас останувам во седиштето на владата заедно со останатите. Непријателот ме означи како мета број еден, а моето семејство како мета број два“, изјави Зеленски.

loading...

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 16

4anime DARLING in the FRANXX (Dub)

dubbed anime My Hero Academia Season 3 (Dub)

4Anime My Hero Academia Season 5 (Dub)

online anime 4Anime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.