Тренчевска од Битола: Ја унапредуваме детската и социјална заштита, грижата за ранливите граѓани е наш приоритет
Тренчевска од Битола: Ја унапредуваме детската и социјална заштита, грижата за ранливите граѓани е наш приоритет
За прв пат по неколку децении, Соборот на СПЦ ја призна МПЦ – Охридска Архиепископија, нема веќе да има црква на Вранишковски која го носеше името ОА
За прв пат по неколку децении, Соборот на СПЦ ја призна МПЦ – Охридска Архиепископија, нема веќе да има црква на Вранишковски која го носеше името ОА
АФРИМ ГАШИ РЕЗИЗБРАН ЗА ЛИДЕР НА АЛТЕРНАТИВА, ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ БЕШЕ ГОСТИН НА КОНГРЕСОТ
АФРИМ ГАШИ РЕЗИЗБРАН ЗА ЛИДЕР НА АЛТЕРНАТИВА, ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ БЕШЕ ГОСТИН НА КОНГРЕСОТ
ЦРНИ ВРЕМИЊА ДОАЃААТ ЗА РУСИТЕ, ПАК ЌЕ ВОЗАТ КАНТИ НА КОИ ИМ ИСПАЃААТ ТРКАЛАТА НА СРЕД ПАТ: ВО ФАБРИКИТЕ НА РЕНО ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДУВА МОСКВИЧ, А ТОКМУ ПОРАДИ ЛАДИТЕ И МОСКВИЧИТЕ СЕ РАСПАДНА СССР
ЦРНИ ВРЕМИЊА ДОАЃААТ ЗА РУСИТЕ, ПАК ЌЕ ВОЗАТ КАНТИ НА КОИ ИМ ИСПАЃААТ ТРКАЛАТА НА СРЕД ПАТ: ВО ФАБРИКИТЕ НА РЕНО ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДУВА МОСКВИЧ, А ТОКМУ ПОРАДИ ЛАДИТЕ И МОСКВИЧИТЕ СЕ РАСПАДНА СССР
ПРЕМИЕРОТ ДА ЈА ПОВИКА НА СРЕДБА И ДА И СЕ ИЗВИНИ ВО ИМЕТО НА ВЛАДАТА: НОВИНАРКАТА НА САКАМДАКАЖАМ.МК СОЊА ДЕЛЕВСКА ПОВИКАНА ВО ПОЛИЦИЈА ЗА ОБЈАВЕН ТЕКСТ, ВОЗНЕМИРИЛА РАКОВОДИТЕЛКА ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА
ПРЕМИЕРОТ ДА ЈА ПОВИКА НА СРЕДБА И ДА И СЕ ИЗВИНИ ВО ИМЕТО НА ВЛАДАТА: НОВИНАРКАТА НА САКАМДАКАЖАМ.МК СОЊА ДЕЛЕВСКА ПОВИКАНА ВО ПОЛИЦИЈА ЗА ОБЈАВЕН ТЕКСТ, ВОЗНЕМИРИЛА РАКОВОДИТЕЛКА ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА
ШИЛЕГОВИ ПРОСЛАВИЈА 26 ГОДИНИ БРАК, ЈАСМИНА ШИЛЕГОВА СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ГОСПОД ЗА ЉУБОВТА И ЗА ДЕЦАТА
ШИЛЕГОВИ ПРОСЛАВИЈА 26 ГОДИНИ БРАК, ЈАСМИНА ШИЛЕГОВА СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ГОСПОД ЗА ЉУБОВТА И ЗА ДЕЦАТА
(ВИДЕО) Ковачевски: Младите се движечка сила во државата која ги предводи развојните процеси
(ВИДЕО) Ковачевски: Младите се движечка сила во државата која ги предводи развојните процеси
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) АХМЕТИ СО КОВАЧЕВСКИ, ГРУБИ, ЏАФЕРИ И САЛИ: Од Чаир, со огнена атмосфера од Шверцери, честитки за ФК Шкупи и успех во Европа
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) АХМЕТИ СО КОВАЧЕВСКИ, ГРУБИ, ЏАФЕРИ И САЛИ: Од Чаир, со огнена атмосфера од Шверцери, честитки за ФК Шкупи и успех во Европа

ОТКАКО НЕ УСПЕА ДА ЈА СРУШИ ВЛАДАТА, ВМРО СЕ ТЕШИ СО НЕРЕАЛНИ АНКЕТИ НАПРАВЕНИ НА САМО 1000 ИСПИТАНИЦИ НА КОИ 40% ОД ГРАЃАНИТЕ НЕ ЗНАЕЛЕ ИЛИ НЕ САКАЛЕ ДА КАЖАТ ЗА КОГО ЌЕ ГЛАСААТ

ВМРО-ДПМНЕ е со водство од 9 отсто пред СДСМ, а огромното мнозинство граѓани сметаат дека државата оди во погрешна насока, тврдат од опозициската партијата објавувајќи анкета на агенцијата ИПСОС направена само над 1000 испитаници?!?!

Анкетата била направена за потребите на ВМРО-ДПМНЕ, теренски во периодот од 2 до 20 декември 2021 година врз 1 023 испитаника. Народот не сака да одговара јавно за кого ќе гласа, тоа е приватна работа и тоа го покажува бројката на оние што одбиле да одговорат а која е високи 18% додека дури 19% не биле одлучни?! Тоа покажува дека анкетата е невалидна и не може да се претвори во пратенички места затоа што никој не знае како ќе одлучат тие 19% неодлучни но решени да гласаат и тие 18% одлучни кои одбиле да се изјаснат за кого ќе гласаат.

На прашањето „Доколку би имало утре предвремени парламентарни избори, и на тие избори би се кандидирале партии, а не коалиции, за која политичка партија би гласале“, според резултати кои ги објави опозицијата најголем број граѓани одговориле дека ќе гласаат за ВМРО-ДПМНЕ – 21 отсто.

За СДСМ одговориле дека ќе гласаат 12,5 отсто од испитаниците. Трета е ДУИ со 7,2 отсто, потоа Левица со 4,3 отсто и Алијанса за Албанците со 3,3 отсто.

Останатите партии се со рејтинг под еден отсто: Беса 0,7; ВМРО-Народна 0,5; Интегра 0,4; ЛДП 0,4; Твоја партија 0,2; Алтернатива 0,3; НДП-РДК 0,2; ГДУ 0,1; Демократски сојуз 0,1; ДОМ 0,1 и за некоја друга партија одговориле 0,3 отсто од испитаниците.

Неодлучни, според анкетата на ИСОС, биле 19,2 отсто, одбиле да одговорат 18,1 отсто, а дека нема да гласаат рекле 11,1 отсто од испитаниците.

Дали државата се движи во правилна насока и кои се најзначајните проблеми

На прашањето „Дали државата се движи во правилна насока“, како што објави ВМРО-ДПМНЕ 60 отсто од испитаниците на анкетата во декември одговориле дека се движи во погрешна насока. Ова е зголемување за 3 отсто со оглед дека на истото прашање во ноември 57 отсто од граѓаните сметале дека државата се движи во погрешна насока.

Дека државата се движи во правилна насока сметале 25 отсто (31 отсто во ноември), а не знаеле или одбиле да одговорат 15 отсто од испитаниците (12 отсто во ноември).

Меѓу резултатите кои ги објави ВМРО-ДПМНЕ се и тие на прашањето „Кои се најзначајните проблеми“ и на прво место се наоѓа економијата/финансиите со 17 отсто. 13 отсто од испитаниците, пак, сметаат дека најзначајни проблеми се високите цени, а малите плати, додека за 10 отсто тоа е невработеноста. Корупцијата и криминалот се најзначајни проблеми за 8 отсто од испитаниците.

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime online GoGoAnime Mieruko-chan

GoGoAnime One Piece Episode 1000

Attack on Titan Season 2 (Dub)

GoGoAnime Gintama Episode 192

GoGoAnime Hunter x Hunter (2011) (Dub)

tải go88