ЗАЕВ: Животот и делото на Конески се судбински врзани и со раѓањето на македонска државност
ЗАЕВ: Животот и делото на Конески се судбински врзани и со раѓањето на македонска државност
КОВАЧЕВСКИ: Особено ми е драго што во Куманово наидов на одличен прием и поддршка од сопартијците и членовите на раководството
КОВАЧЕВСКИ: Особено ми е драго што во Куманово наидов на одличен прием и поддршка од сопартијците и членовите на раководството
НИКОЛОВСКИ: Вечерва од Штип ја давам поддршката за Димитар Ковачевски, за иден претседател на #СДСМ, за неговата програма која нуди мерки за развојна економија, подобар животен стандард, враќање на добербата на граѓаните во институциите
НИКОЛОВСКИ: Вечерва од Штип ја давам поддршката за Димитар Ковачевски, за иден претседател на #СДСМ, за неговата програма која нуди мерки за развојна економија, подобар животен стандард, враќање на добербата на граѓаните во институциите
Мицкоски ист како Груевски, за него почетокот на преговорите и пријателството со соседите, било уништување за државата
Мицкоски ист како Груевски, за него почетокот на преговорите и пријателството со соседите, било уништување за државата
ТРИЧКО ДО МИЦКОВСКИ: Дали си ти нормален човеку, во истата прилика кога велиш дека заслужуваме преговори да кажеш дека владата сака да ја уништи државата
ТРИЧКО ДО МИЦКОВСКИ: Дали си ти нормален човеку, во истата прилика кога велиш дека заслужуваме преговори да кажеш дека владата сака да ја уништи државата
КОВАЧЕВСКИ: Како иден претседател, ќе инсистирам локалните раководства исто како и претстедателот на партијата, да се бираат непосредно
КОВАЧЕВСКИ: Како иден претседател, ќе инсистирам локалните раководства исто како и претстедателот на партијата, да се бираат непосредно
КАКВА ПОЈАВА Е УРЕДНИКОТ НА ДОКАЗ: СЕКОЈ ВТОР ЗАБ МУ ФАЛИ, СВИЊА ОД 200 КИЛА, НЕ МОЖЕ ДА КАЖЕ ПОЛА БУКВИ ОД АЗБУКАТА, НО ИМА ДОЛГИ НОКТИЊА НА ПОКАЗАЛЦИТЕ КАКО ДА Е ТРАНВЕСТИТ?!?!
КАКВА ПОЈАВА Е УРЕДНИКОТ НА ДОКАЗ: СЕКОЈ ВТОР ЗАБ МУ ФАЛИ, СВИЊА ОД 200 КИЛА, НЕ МОЖЕ ДА КАЖЕ ПОЛА БУКВИ ОД АЗБУКАТА, НО ИМА ДОЛГИ НОКТИЊА НА ПОКАЗАЛЦИТЕ КАКО ДА Е ТРАНВЕСТИТ?!?!
(ВИДЕО) ВИРТУЕЛНА СРЕДБА ПУТИН - БАЈДЕН ПРЕКУ ВИДЕО ИНТЕРНЕТ ПОВИК, ТЕМА ТЕНЗИИТЕ ОКОЛУ УКРАИНА
(ВИДЕО) ВИРТУЕЛНА СРЕДБА ПУТИН - БАЈДЕН ПРЕКУ ВИДЕО ИНТЕРНЕТ ПОВИК, ТЕМА ТЕНЗИИТЕ ОКОЛУ УКРАИНА

ОТКАКО ПАЛМЕР МУ ГИ ИСТЕГНА УШИТЕ НА МИЦКОВСКИ: Американската амбасадорка Брнз порача АА-А да бидат конструктивна опозиција

Американската амбасадорка во Скопје Кејт Мари Брнз денеска разговарала со лидерите на коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива (АА-А), Зијадин Села и Африм Гаши, при што била истакната потребата да бидат конструктивна и ангажирана опозиција, соопштни Амбасадата на САД.

Во соопштението се вели дека Брнз ги охрабрила двајцата лидери да соработуваат со останатите со цел да бидат надминати предизвиците со кои се соочува земјава во моментов.

Инаку, коалицијата која е дел од опозицијата се противи на одложувањето на пописот, во услови кога е започната процедура за измени на Законот за попис со цел процесот да биде одложен за септември по договорот кој беше постигнат меѓу лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев и Христијан Мицкоски.

Собранието ќе го одложува пописот, попишувачите не излегоа на терен
Алијанса за Албанците и Алтернатива претходно објави дека остануваат на нивниот став дека пописот не треба да се одложи и оти нема да дозволат да се одлржи денешната собраниска седница, на која на дневен ред се Предлог на закон за изменување и дополнување на Законот за попис на населението, домаќинствата и становите во Севрна Македонија, 2021 година по скратена постапка и Предлог на закон за изменување и дополнување на Изборниот законик, по скратена постапка.

Во меѓувреме Собранието ја почна 38. седница со двете точки на дневен ред, одложување на пописот што би се одржал од 5 до 30 септември, како и измена на Изборниот законик со којшто се предвидува употреба на терминали за отчитување на отисок од прсти на локалните избори, што исто така ќе бидат одложени за втората половина на октомври.

loading...

aniwatch. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 4

watch anime free Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

aniwatcher AniWatch Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

Boruto: Naruto Next Generations (Dub)