Тренчевска: Потпишани измените и дополнувањето на Колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати за време на штрајк
Тренчевска: Потпишани измените и дополнувањето на Колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати за време на штрајк
(ВИДЕО) Ковачевски и Груби во Сарај: Со 49,7 милиони евра од ТАВ програмата реализираме инфраструктурни проекти за реалните потреби на граѓаните
(ВИДЕО) Ковачевски и Груби во Сарај: Со 49,7 милиони евра од ТАВ програмата реализираме инфраструктурни проекти за реалните потреби на граѓаните
ЦУК: Стојанче Ангелов на состанок на Комитетот за отпорност на НАТО во Брисел
ЦУК: Стојанче Ангелов на состанок на Комитетот за отпорност на НАТО во Брисел
(ВИДЕО) СДСМ ПРИЛЕП: 7 месеци лаги и лажни ветувања на ВМРО ДПМНЕ и градоначалникот Борче Јовчески
(ВИДЕО) СДСМ ПРИЛЕП: 7 месеци лаги и лажни ветувања на ВМРО ДПМНЕ и градоначалникот Борче Јовчески
Петков: Не можам сам да го кренам ветото за Северна Македонија, ќе мора да има процедура во институциите и сите да се произнесат
Петков: Не можам сам да го кренам ветото за Северна Македонија, ќе мора да има процедура во институциите и сите да се произнесат
ОВАА ЖЕНА НЕМА СРАМ, ДУРИ НИ МИЦКОВСКИ НЕ Е ТОЛКУ ЗАБЕГАН: СПОРЕД ПОРТАЛОТ СДК, ЗА ДА НЕ Ѝ СЕ ПОСТАВУВААТ ПРАШАЊА, АРСОВСКА ГО СЛАВЕШЕ САМА СО ПОЖАРНИКАРИТЕ НИВНИОТ ПРАЗНИК
ОВАА ЖЕНА НЕМА СРАМ, ДУРИ НИ МИЦКОВСКИ НЕ Е ТОЛКУ ЗАБЕГАН: СПОРЕД ПОРТАЛОТ СДК, ЗА ДА НЕ Ѝ СЕ ПОСТАВУВААТ ПРАШАЊА, АРСОВСКА ГО СЛАВЕШЕ САМА СО ПОЖАРНИКАРИТЕ НИВНИОТ ПРАЗНИК
Не престануваат дојавите за бомби, повеќе од 100 училишта низ Србија се префрлија онлајн
Не престануваат дојавите за бомби, повеќе од 100 училишта низ Србија се префрлија онлајн
СЕ ОСТВАРИ ВЕТУВАЊЕТО НА ЗАЕВ И СДСМ ОД 2016-ТА: Просечната нето плата во март 31.080 денари
СЕ ОСТВАРИ ВЕТУВАЊЕТО НА ЗАЕВ И СДСМ ОД 2016-ТА: Просечната нето плата во март 31.080 денари

Отсега со Diners може да се плаќа на рати ширум светот

Diners Club Македонија ја известува јавноста, како и сите свои корисници, дека почнувајќи од 1-ви декември 2021 г. со картичките на Diners Club ќе може да се плаќа на рати, како и да се подигнува готовина на рати низ целиот свет.

Оваа уникатна новина Diners Club Македонија ја воведува за првпат, и тоа токму во пресрет на новогодишните празници кога фреквенцијата на патување е зголемена, со цел да излезе во пресрет на сите свои членови кога патуваат во странство.

Со новата можност, секоја трансакција и секоја сума на готовина подигната од банкоматите во странство која го надминува износот од 20 евра, сега ќе може да се плаќа на 6 рати.

Всушност, активирањето на услугата автоматски го дели плаќањето на 6 рати, за сите трансакции направени во странство или онлајн плаќањата на интернационалните веб страници за купување.

За активирање, корисниците на Diners картичките само треба еднократно да се најават на контакт бројот 15 155 и ќе може да ја користат услугата при секое следно патување надвор од државата низ големата мрежа на Diners од 40 милиони продажни места ширум светот.

Оваа можност е достапна за сите Diners членови без оглед на типот на картичката.

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Attack on Titan Season 3

ANIMEFLIX TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

stream anime online SK8 the Infinity (Dub)

Your Name. Episode Full

online anime ANIMEFLIX The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

tải go88