Оставката на Заев од премиер зависи од преговорите со Алтернатива и Бугарија
Оставката на Заев од премиер зависи од преговорите со Алтернатива и Бугарија
Косово: Награда од 20 илјади евра за тој што ќе помогне во откривањето на тројниот убиец кај Дечане
Косово: Награда од 20 илјади евра за тој што ќе помогне во откривањето на тројниот убиец кај Дечане
Локализиран голем пожар кај пречистителната станица за отпадни води во Кочани
Локализиран голем пожар кај пречистителната станица за отпадни води во Кочани
Мехмедовиќ: Новиот сој омикрон е 500 проценти попренослив од делта сојот
Мехмедовиќ: Новиот сој омикрон е 500 проценти попренослив од делта сојот
ТАРАВАРИ И СЕЛА НА ОВА ШТО ЌЕ КАЖАТ - МИЦКОВСКИ: ИМАМЕ ПОПАМЕТНИ РАБОТИ ОД ПРЕГОВРИ И ДОГОВОРИ СО БУГАРИЈА, АКО ОВАА ВЛАДА НАПРАВИ НЕКАКОВ ДОГОВОР СО БУГАРИЈА НИЕ ЌЕ ГО ПОНИШТИМЕ!
ТАРАВАРИ И СЕЛА НА ОВА ШТО ЌЕ КАЖАТ - МИЦКОВСКИ: ИМАМЕ ПОПАМЕТНИ РАБОТИ ОД ПРЕГОВРИ И ДОГОВОРИ СО БУГАРИЈА, АКО ОВАА ВЛАДА НАПРАВИ НЕКАКОВ ДОГОВОР СО БУГАРИЈА НИЕ ЌЕ ГО ПОНИШТИМЕ!
ЗАМИНУВАЊЕТО НА ЗАЕВ ОД ПОЛИТИКАТА ЌЕ БИДЕ ГОЛЕМ СИЛЕН УДАР ЗА ВМРО ДПМНЕ И ВМРОВСКАТА ПРОПАГАНДНА МАШИНЕРИЈА
ЗАМИНУВАЊЕТО НА ЗАЕВ ОД ПОЛИТИКАТА ЌЕ БИДЕ ГОЛЕМ СИЛЕН УДАР ЗА ВМРО ДПМНЕ И ВМРОВСКАТА ПРОПАГАНДНА МАШИНЕРИЈА
КОВАЧЕВСКИ НЕ ИСКЛУЧУВА МОЖНОСТ ТОЈ ДА БИДЕ И ПРЕМИЕР ПО ОСТАВКАТА НА ЗАЕВ
КОВАЧЕВСКИ НЕ ИСКЛУЧУВА МОЖНОСТ ТОЈ ДА БИДЕ И ПРЕМИЕР ПО ОСТАВКАТА НА ЗАЕВ
КОВАЧЕВСКИ НАЈАВУВА СИСТЕМСКИ РЕСЕТ НА СДСМ: Поголема ефикасност во владеењето и исполнување на ветувањата, поголем фокус на реалните потреби на граѓаните, поголем фокус на клучните проблеми дома, добар менаџмент од професионалци на сите позиции и одоговорност на секој функционер за својата работа
КОВАЧЕВСКИ НАЈАВУВА СИСТЕМСКИ РЕСЕТ НА СДСМ: Поголема ефикасност во владеењето и исполнување на ветувањата, поголем фокус на реалните потреби на граѓаните, поголем фокус на клучните проблеми дома, добар менаџмент од професионалци на сите позиции и одоговорност на секој функционер за својата работа

Отворен центар за кариерен развој во Општина Аеродром

Денеска во населбата Лисиче беше отворен Центар за кариерен развој. Центарот ќе го користат невладините организации за реализација на проекти што ќе го подобрат социјалниот, економскиот, културниот и спортскиот живот на жителите на Општина Аеродром.

„Центарот е отворен на иницијатива на Општина Аеродром, која неодамна формираше мрежа на невладини организации што работат на цели од локално, социјално и економско значење и претставува прв таков пример во државата“, изјави градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин.

Градоначалникот Марин и претставници на 14 невладини организации, членки на мрежата, потпишаа Декларација за стратегиска соработка.
Со оваа Декларација невладините организации меѓу другото се обврзуваат на партиципативност, инклузивност и недискриминација. Општина Аеродром ќе се води од принципите на вклученост, особено во однос на организации кои застапуваат групи лица кои се на маргините на главните текови на општеството.

Исто така, Општина Аеродром ќе промовира отчетност преку редовно информирање на граѓаните за проектите кои се спровеле од страна на здруженијата.
Аеродром продолжува со подеднаква грижа за сите граѓани кои заслужуваат најдобри услови за живот и работа во својата Општина.

7.7.2021
Општина Аеродром

loading...

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Magical Princess Minky Momo (Dub) Episode 42

Website https://animetv.cc: Watch Day Break Illusion animetv Episode 13 anime tv all free

Watch anime online for free at KissAnime kissanime mobile

Torgi gov: https://www.torgi.gov.ru/forum/user/profile/1446924.page

Tawk: https://tawk.to/animefreakws