МВР ЈА ПРЕДУПРЕДУВА ЈАВНОСТА: РОДИТЕЛИТЕ ДА ВНИМАВААТ НА СВОИТЕ ДЕЦА КОИ КОРИСТАТ ТИК ТОК, ВО РУСИЈА И ИЗРАЕЛ СЕ ЗАБЕЛЕЖАНИ ПОВИЦИ ЗА САМО ПОВРЕДУВАЊЕ!
МВР ЈА ПРЕДУПРЕДУВА ЈАВНОСТА: РОДИТЕЛИТЕ ДА ВНИМАВААТ НА СВОИТЕ ДЕЦА КОИ КОРИСТАТ ТИК ТОК, ВО РУСИЈА И ИЗРАЕЛ СЕ ЗАБЕЛЕЖАНИ ПОВИЦИ ЗА САМО ПОВРЕДУВАЊЕ!
БОТОВИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ КРЕНАА РАЦЕ ОД МИЦКОВСКИ: ОВАА ФОТКА Е ХИТ НА ТВИТЕР И ФЕЈСБУК!
БОТОВИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ КРЕНАА РАЦЕ ОД МИЦКОВСКИ: ОВАА ФОТКА Е ХИТ НА ТВИТЕР И ФЕЈСБУК!
(ВИДЕО) ТОА Е ТАА ХАРИЗМА НА ГОЛЕМИТЕ ЛИДЕРИ КОЈА ИЛИ ЈА ИМАШ ИЛИ ЈА НЕМАШ: БОЈКО БОРИСОВ МУ ГО ДАДЕ СВОЕТО ПАЛТО НА ГРАДЕЖЕН РАБОТНИК
(ВИДЕО) ТОА Е ТАА ХАРИЗМА НА ГОЛЕМИТЕ ЛИДЕРИ КОЈА ИЛИ ЈА ИМАШ ИЛИ ЈА НЕМАШ: БОЈКО БОРИСОВ МУ ГО ДАДЕ СВОЕТО ПАЛТО НА ГРАДЕЖЕН РАБОТНИК
(ВИДЕО) ПАЗЕТЕ ЛУЃЕ, КОПИЛИЊА И МОНСТРУМИ ДЕМНАТ НА ИНТЕРНЕТ СО НАМЕРА ДА ВЕ ОГРАБАТ
(ВИДЕО) ПАЗЕТЕ ЛУЃЕ, КОПИЛИЊА И МОНСТРУМИ ДЕМНАТ НА ИНТЕРНЕТ СО НАМЕРА ДА ВЕ ОГРАБАТ
(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ: ПРОБЛЕМОТ НА ВМРО ДПМНЕ Е ШТО ТОЛКУ МНОГУ ГО МРАЗАТ ЗАЕВ ШТО ПОВЕРУВАА ВО ПРИКАЗНИТЕ ДЕКА ЗАЕВ Е ГЛУП, И ТУКА Е ПРОБЛЕМОТ ШТО ГО ПОТЦЕНУВААТ ЦЕЛО ВРЕМЕ
(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ: ПРОБЛЕМОТ НА ВМРО ДПМНЕ Е ШТО ТОЛКУ МНОГУ ГО МРАЗАТ ЗАЕВ ШТО ПОВЕРУВАА ВО ПРИКАЗНИТЕ ДЕКА ЗАЕВ Е ГЛУП, И ТУКА Е ПРОБЛЕМОТ ШТО ГО ПОТЦЕНУВААТ ЦЕЛО ВРЕМЕ
ЦАРОВСКА: Подновувањето на Спомен-собата на Крсте Мисирков е значаен настан, не само за Институтот за македонски јазик, туку и за целата држава. На овој начин се покажува почитување кон неговото дело, но, и вложување во грижата и негувањето на македонскиот јазик
ЦАРОВСКА: Подновувањето на Спомен-собата на Крсте Мисирков е значаен настан, не само за Институтот за македонски јазик, туку и за целата држава. На овој начин се покажува почитување кон неговото дело, но, и вложување во грижата и негувањето на македонскиот јазик
ОРДАНОВСКИ: СО БРАВУРОЗЕН ДОСЕГА НЕВИДЕН ВО МАК ПОЛИТИКАТА ПОТЕГ, ЗАЕВ ГО ТРЕСНА МИЦКОВСКИ ОД ЗЕМЈА, ПО КОЈ ЗНАЕ КОЈ ПАТ!
ОРДАНОВСКИ: СО БРАВУРОЗЕН ДОСЕГА НЕВИДЕН ВО МАК ПОЛИТИКАТА ПОТЕГ, ЗАЕВ ГО ТРЕСНА МИЦКОВСКИ ОД ЗЕМЈА, ПО КОЈ ЗНАЕ КОЈ ПАТ!
КОРОНАТА СКАПО ЌЕ НЕ ЧИНИ: Издадена е осмата еврообврзница од 700 милиони евра со каматна стапка од 1,625 отсто
КОРОНАТА СКАПО ЌЕ НЕ ЧИНИ: Издадена е осмата еврообврзница од 700 милиони евра со каматна стапка од 1,625 отсто

ОВА Е ХЕРОЈ НА ДЕНОТ – ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ГАЗИ БАБА СПРОВЕДЕ МАСОВНА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА СОБРАНИ 2 ТОНИ ХРАНА И ДЕТЕРГЕНТИ ЗА СИРОМАШНИТЕ!

Успешно заврши едномесечната најголема хуманитарна акција “Месец на хуманост – Гази Баба се грижи” која ја спроведе општина Гази Баба. Благодарение на сите хумани луѓе, вработените во општината, општествено – одговорните компании, кинеската амбасада, сите граѓани кои се вклучија, организации, министри, градоначалници, пратеници, децата од основните училишта заедно со нивните наставници и родители, директори на училиштата и градинките, медиумите успеавме да собереме 1645 кг прехранбени производи, 356 кг хигиенски средства, 190 кг облека, 115 пакети пелени, како и детски играчки, постелнина, училишен прибор, мебел и апарати за домаќинство.

Организациите Ајде Македонија, Вистински дела на љубезност, Црвен крст – Гази Баба , Копче, Ретвитни oброк, Лице в лице, Пакомак, Суниленс, Нула отпад и Шепасти ентузијасти кои партнерски работеа со нас, сите резерви веднаш ги дистрибуираа онаму каде што се најпотребни.
Среќен сум што мојата идеја ја следеа многумина и што успеав да ја разбудам хуманоста кај луѓето, особено сега во состојба на пандемија и што е најбитно, што сите заедно ја исполнивме целта. Да обезбедиме што е можно повеќе средства за зимата за лицата од социјално – ранливите категории, што помогнавме на лицата кои сите ги забораваат.
Гази Баба уште еднаш покажа дека е хумана општина која мисли на своите граѓани.

Уште еднаш им се заблагодарувам на сите кои на свој начин помогнаа во хуманитарната акција “Месец на хуманост – Гази Баба се грижи” и што заедно покажавме дека сме општина и општество кои мислат на своите сограѓани, на своите блиски. Би сакал оваа акција да се организира секоја есен и со нашето малку, да обезбедиме некому многу во зимските денови, а пример да биде и за другите општини со што би овозможиле достојни услови за што повеќе лица од социјално – ранливите категории.

Линк до видео изјавата на Борче Георгиевски, овде.

loading...

Wandering Witch: The Journey of Elaina (Dub) Episode 3 at website https://animefreak.ws vinland saga animefreak

The Quintessential Quintuplets Episode 12 at website https://crunchyrollfree.com free crunchyroll premium reddit