Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

ОВА Е ХЕРОЈОТ КОЈ ЈА СПАСИ ЗЕМЈАВА ОД ХАОС – Реџепи: Вечерва ќе ги убедувам сите пратеници на Алтернатива да се повлечат, ако Левица остане

-Вечерва на состанок со потесното раководство на партијата ќе се обидам да ги убедам сите пратеници на Алтернатива да не бидеме дел од новото мнозинство ако Левица остане – изјави пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи за „Слободен печат“.

Ако се суди според пишувањето на медиумот на албански јазик „Журнал.мк“ пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи, нема намера да поддржи мнозинство со Левица во Собранието. Медиумот наведува изјави од неименувани партиски извори, според кои Реџепи не сакал да биде дел од мнозинство во кое е и партија која анти-НАТО, анти-ЕУ, анти-американска и јавно се декларира дека е против Охридскиот и Преспанскиот договор. Поради тоа Реџепи, наводно, ќе побара од неговата партија да се повлече од договор за парламентарно мнозинство.

Според овие информации, Алтернатива имала погрешни наводи дека во новото мнозинство ќе била ЛДП (која е дел од владата). Но многумина во партијата биле изненадени кога ја виделе фотографијата на друштвото на лидери во Собранието кое треба да го сочинуваат новото мнозинство. Тие се зачудиле кога виделе дека на масата е и Димитар Апасиев од Левица.

Алтернатива, како дел од коалицијата со Алијансата за Албанците, има четворица пратеници. Без Скендер Реџепи новото мнозинство ќе има 60 пратеници, што е недоволно да се изгласа недоверба на владата.

loading...

https://go88.gg/

diễn đàn tài xỉu sunwin sunwin it solutions bảng vị sunwin