НУКЛАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ: ДАНЕЛА И ГРУЈО СЕ БЛИСКИ И НЕРАЗДЕЛНИ ОД ДЕТСТВО, ЖИВЕЕЛЕ СТАН ДО СТАН ВО ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ!
НУКЛАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ: ДАНЕЛА И ГРУЈО СЕ БЛИСКИ И НЕРАЗДЕЛНИ ОД ДЕТСТВО, ЖИВЕЕЛЕ СТАН ДО СТАН ВО ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ!
(ВИДЕО) АЛБАНЕЦ ОД СКОПЈЕ: НИКОГАШ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ, УШТЕ ГИ ПАМЕТИМЕ ЗЛОСТОРИТЕ ВРЗ НАС АЛБАНЦИТЕ
(ВИДЕО) АЛБАНЕЦ ОД СКОПЈЕ: НИКОГАШ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ, УШТЕ ГИ ПАМЕТИМЕ ЗЛОСТОРИТЕ ВРЗ НАС АЛБАНЦИТЕ
ШИЛЕГОВ: Драги скопјанки и скопјани, иднината на Скопје е во вашите раце, бидете внимателни кому му ја доверувате иднината на нашиот сакан град
ШИЛЕГОВ: Драги скопјанки и скопјани, иднината на Скопје е во вашите раце, бидете внимателни кому му ја доверувате иднината на нашиот сакан град
(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЖИВА ФАТЕНА КАКО ГИ ЛАЖЕ СКОПЈАНИ - А1он направи проверка на личната карта на име Даниела Арсовска во МВР на Бугарија: Валиден документ!
(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЖИВА ФАТЕНА КАКО ГИ ЛАЖЕ СКОПЈАНИ - А1он направи проверка на личната карта на име Даниела Арсовска во МВР на Бугарија: Валиден документ!
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Ранувањето и смртта на Александар Серафимов за мене се еден од најтажните и најболни настани од воената 2001
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Ранувањето и смртта на Александар Серафимов за мене се еден од најтажните и најболни настани од воената 2001
ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!
НУКЛЕАРНА БОМБА ЈА ПОТРЕСЕ КАМПАЊАТА ЗА СКОПЈЕ - ОД СДСМ ЈА ОБЈАВИЈА БУГАРСКАТА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНЕЛА Документот е издаден на име Даниела Арсовска
НУКЛЕАРНА БОМБА ЈА ПОТРЕСЕ КАМПАЊАТА ЗА СКОПЈЕ - ОД СДСМ ЈА ОБЈАВИЈА БУГАРСКАТА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНЕЛА Документот е издаден на име Даниела Арсовска

ОВА ЌЕ БИДЕ ГЛАВНИОТ СВЕТСКИ ДИПЛОМАТ БРОЈ 1 НАРЕДНИТЕ 4 ГОДИНИ – ТОЈ ЌЕ НЕ СПАСУВА ОД БУГАРИТЕ: Тони Блинкен новиот државен секретар во администрацијата на Џо Бајден

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————————————————

Медиумите во САД шпекулираат дека Џо Бајден донел одлука кој ќе биде државен секретар, позиција во Европа позната како министер за надворешни работи. Се работи за искусен дипломат, екс заменик државен секретар во времето на Барак Обама, Антони Блинкен. Еве jа неговата биографија:

Antony John Blinken (born April 16, 1962)[1][2][2] is an American government official who served as United States Deputy Secretary of State from 2015 to 2017 and Deputy National Security Advisor from 2013 to 2015 under President Barack Obama. He previously served as a senior fellow at the Center for Strategic and International Studies, Democratic Staff Director of the United States Senate Committee on Foreign Relations (2002–2008), and a member of the Obama–Biden presidential transition, active from November 2008 to January 2009, among other positions.

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————–

From 2009 to 2013 Blinken served as Deputy Assistant to the President and National Security Advisor to the Vice President. From 2002 to 2008 he served as the Democratic Staff Director for the U.S. Senate Foreign Relations Committee. From 2001 to 2002 Blinken was a senior fellow at the Center for Strategic and International Studies. During the Clinton Administration, Blinken served in the State Department and in senior positions on the National Security Council Staff.[3]

On November 7, 2014, President Obama announced that he would nominate Blinken for the Deputy Secretary post, replacing the retiring William Joseph Burns.[4] On December 16, 2014 Blinken was confirmed as Deputy Secretary of State by the Senate by a vote of 55 to 38.[5] He is now a Global Affairs Analyst for CNN.[6]

loading...

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animebee.to: Watch DPR Special Movie animebee Episode Full anime online

AniWatch: Chou Denji Machine Voltes V anime episode 40 online free at https://aniwatch.pro anime

Reddit: https://www.reddit.com/user/gogoanimelol

Wnyblues: https://wnyblues.org/My-Blues-Society/My-Profile/userId/137786