ВО КАВАДАРЦИ ПРОДОЛЖУВААТ ГРАДЕЖНИТЕ АКТИВНОСТИ
ВО КАВАДАРЦИ ПРОДОЛЖУВААТ ГРАДЕЖНИТЕ АКТИВНОСТИ
Ексклузивно на МИА: ЕК смета дека власта треба да продолжи со реформите и да се фокусира на спроведување на постоечката законска рамка наместо на спорадични нови иницијативи
Ексклузивно на МИА: ЕК смета дека власта треба да продолжи со реформите и да се фокусира на спроведување на постоечката законска рамка наместо на спорадични нови иницијативи
Привремениот престој во Северна Македонија заврши за уште 27 граѓани на Авганистан, траен престој им обезбеди Ирска
Привремениот престој во Северна Македонија заврши за уште 27 граѓани на Авганистан, траен престој им обезбеди Ирска
Гемак Трејд одбележува 30 години од своето основање - Три децении синоним за одржливост, успех и иновативност
Гемак Трејд одбележува 30 години од своето основање - Три децении синоним за одржливост, успех и иновативност
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: НЕ ДОБИ СДСМ ШАМАР, МАКЕДОНЕЦОТ САМ СЕБЕ СИ УДРИ ШАМАР!
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: НЕ ДОБИ СДСМ ШАМАР, МАКЕДОНЕЦОТ САМ СЕБЕ СИ УДРИ ШАМАР!
ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПРЕДНИЧИ ВО ПАНИКАТА ОД ЗАВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ: ВЧЕРАШНИОТ ШАМАР ДЕНЕСКА ПРЕРАСНА ВО БОКС ВО ЧЕЛО!
ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПРЕДНИЧИ ВО ПАНИКАТА ОД ЗАВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ: ВЧЕРАШНИОТ ШАМАР ДЕНЕСКА ПРЕРАСНА ВО БОКС ВО ЧЕЛО!
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!

ОВА ЌЕ БИДЕ СПЕКТАКЛОТ ЗА 2021-ВА И ПАКЕТЧЕ ОД ДЕДО МРАЗ ЗА СИТЕ ВО ЗЕМЈАВА – Јовески: Се изработува вештачење за случајот „Империја“

Истрагата за случајот „Империја“ е во тек, а предметот се наоѓа во фаза на вештачење, вели републичкиот јавен одбвинител Љубомир Јовески.

-Станува збор за обемен предмет и постапката е во фаза на вештачење. Но покрај вештачењето се превземаат и други дејствија, а за вештачењето очекуваме во некое рационално време да биде готово, истакна обвинителот Јовески, на денешниот традиционален новогодишен брифинг со новинарите.

Овој предмет го отвори СЈО, а меѓу осомничените е и бизнисменот Орце Камчев, сведокот од „Рекет“. Двата случаи се тесно поврзaни, бидејќи според обвинението на обвинителката Вилма Русковска, тој на Бојан Јовановски и Катица Јанева им дал 1,5 милиони евра, за да го спасат од кривичниот прогон за „Империја“.

Во СЈО, истрагата за „Империја“ ја водеше обвинителката Лиле Стефанова, а откако предметот премина во редовното обвинителство, и се приклучи и колешката Гордана Смаќовска.

Додека предметот беше во СЈО, „Фокус“ објави детали за истрагата, која беше во напредна фаза.

Минатата година, по само три месеци истрага, од СЈО открија дека имаат голем број на материјални докази, неколку сведоци, легално прислушувни разговори на дел од осомничените, со кои ја разоткриваат криминалната шема, а со која наводно осомничените, меѓу кои Камчев и Сашо Мијалков, переле пари, на штета на државата, а во корист на сопственото банкарско салдо. Дотогаш сомнежот беше дека се „испрани“ или злоупотребени околу 10 милиони евра.

loading...

Watch Papillon Rose Episode 6

Website https://animefreak.ws: Watch Case Closed The Movie: The Time Bombed Skyscraper (Dub) animefreak Episode Full animefreak

Website https://animeflix.nl: Watch Madan no Ou to Vanadis: Tigre-kun to Vanadi-chu animeflix Episode 14 overlord animeflix

Website https://kissanime.mx: Watch Beck: Mongolian Chop Squad kissanime Episode 26 anime sites

A pr-cy: https://a.pr-cy.ru/gogoanime.lol

Recipes mentaframework: http://recipes.mentaframework.org/user/editDone/137658.page