СДСМ СКОПЈЕ КОНТРА АРСОВСКА: НИЕ ИНВЕСТИРАМЕ ВО ИДНИНАТА НА МЛАДИТЕ, А НЕ ВО ЛУКСУЗНИ КАНЦЕЛАРИИ КАКО ТИЕ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА НА ВМРО-ДПМНЕ
СДСМ СКОПЈЕ КОНТРА АРСОВСКА: НИЕ ИНВЕСТИРАМЕ ВО ИДНИНАТА НА МЛАДИТЕ, А НЕ ВО ЛУКСУЗНИ КАНЦЕЛАРИИ КАКО ТИЕ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА НА ВМРО-ДПМНЕ
ПАРТИЈА НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ: ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ, ГИ ПОВИКУВАМЕ НАШИТЕ ЧЛЕНОВИ ДА ГЛАСААТ ЗА КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ВО ОПШТИНИТЕ КАДЕ ИМА ВТОР КРУГ
ПАРТИЈА НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ: ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ, ГИ ПОВИКУВАМЕ НАШИТЕ ЧЛЕНОВИ ДА ГЛАСААТ ЗА КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ВО ОПШТИНИТЕ КАДЕ ИМА ВТОР КРУГ
Илиевски до Димитриевски: Зошто зборувате надворешна политика, а не зборувате за градинките, улиците, канализациите кои не ги изградивте?
Илиевски до Димитриевски: Зошто зборувате надворешна политика, а не зборувате за градинките, улиците, канализациите кои не ги изградивте?
ЉУПЧО ПОПЕВСКИ ПОПЕ - ДА ПОБЕДИ КАНДИДАТ НА ВМРО ДПМНЕ ПОСЛЕ ПРОЕКТОТ 2014-ТА Е АПСУРД НА АПСУРДИТЕ!
ЉУПЧО ПОПЕВСКИ ПОПЕ - ДА ПОБЕДИ КАНДИДАТ НА ВМРО ДПМНЕ ПОСЛЕ ПРОЕКТОТ 2014-ТА Е АПСУРД НА АПСУРДИТЕ!
ПРОФЕСОРКА МИРЈАНА МАЛЕСКА: ПЕТРЕ ЗАСЛУЖУВА ДА ПОБЕДИ ВО ВТОР КРУГ
ПРОФЕСОРКА МИРЈАНА МАЛЕСКА: ПЕТРЕ ЗАСЛУЖУВА ДА ПОБЕДИ ВО ВТОР КРУГ
Кондовски: Граѓаните заслужуваат прецизни информации, проекти, идеи!
Кондовски: Граѓаните заслужуваат прецизни информации, проекти, идеи!
Морачанин: Ана Петровска имаше намера да го дискредитира ДОМ како партија и не ѝ успеа
Морачанин: Ана Петровска имаше намера да го дискредитира ДОМ како партија и не ѝ успеа
Ахмети лобира за Петре Шилегов!
Ахмети лобира за Петре Шилегов!

ОВА МОРА ДА Е МАСЛО НА ВМРО ДПМНЕ НА САМО ЕДЕН МЕСЕЦ ПРЕД ИЗБОРИ: ШТИП ВТОР ДЕН НЕМА ВОДА, ПРОДАВНИЦИТЕ ГИ РАСПРОДАДОА ЗАЛИХИТЕ ФЛАШИРАНА ВОДА

Граѓаните се принудени да се снабдуваат со вода и од природните чешми, иако таа не е исправна за пиење (Фото: СДК.МК)

Цели 24 часа Штип е без вода за пиење. Од ЈП „Исар“ соопштуваат дека поради дефект на една од главните турбини морало да се прекине водоснабдувањето, па речиси 80 отсто од градот е без вода за пиење од градскиот водовод. Вода немаат сите населби и делови од градот кои се од десната страна на реката Отиња.

ЈП „Исар“ вчера најави дека водата ќе пристигне до крајот на денот, но градот и денеска осамна без вода за пиење.

„Ако се утврди дека дефектот на турбината за озонирање не може да се отстрани, тогаш ќе бидеме принудени да набавиме нова, за што службите веќе се ангажирани. Една таква турбина чини 1.200.000 денари“, вели директорот на ЈП „Исар“, Живко Тасев.

Граѓаните се револтирани, бидејќи ова се случува во време на пандемија, кога здравствените власти апелираат да се одржува хигиена.

Од ваквата ситуација раце тријат само трговците, затоа што граѓаните мора да се снабдуваат со вода за пиење од маркетите, кои веќе ги испразнија залихите, па, како што велат, итно побарале нови пратки од сите производители на вода во земјата.

ЈП „Исар“ нема доволно цистерни за да го покрие градот со техничка вода, па граѓаните се принудени да се снабдуваат од природните чешми. Некои со години ја употребуваат оваа вода и за пиење, иако одамна е кажано дека природните чешми содржат нечиста и неисправна вода.

ИЗВОР: СДК.МК

loading...

Watch anime online for free at AnimeTV watch animes

Future GPX Cyber Formula 11 Episode 6

Website https://animeflix.nl: Watch To the Abandoned Sacred Beasts animeflix Episode 12 animeflix app ios

Website https://animedao.nl: Watch Onegai☆Teacher: Himitsu na Futari animedao Episode Full animes online

Tawk: https://tawk.to/animefreakws

Methodspace: https://www.methodspace.com/members/gogoanimebe/profile/