ДИРЕКТОРОТ НА ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ, КОСТА ПЕТРОВ ИМАШЕ НЕСРЕЌА И ГИ СКРШИ ДВЕТЕ РАЦЕ
ДИРЕКТОРОТ НА ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ, КОСТА ПЕТРОВ ИМАШЕ НЕСРЕЌА И ГИ СКРШИ ДВЕТЕ РАЦЕ
Шахпаска: Во Битола го отворивме и вториот Центар за поддршка на згрижувачки семејства, воведуваме нови социјални услуги како дел од социјалната реформа
Шахпаска: Во Битола го отворивме и вториот Центар за поддршка на згрижувачки семејства, воведуваме нови социјални услуги како дел од социјалната реформа
(ВИДЕО) Милевски: Еднакви услови за сите деца, после 60 години го реновиравме училиштето „Пецо Даскалот“ во Заполжани
(ВИДЕО) Милевски: Еднакви услови за сите деца, после 60 години го реновиравме училиштето „Пецо Даскалот“ во Заполжани
(ВИДЕО) СЕ ГРАДИ ПЕТТАТА МИНИ ХЕЦ ВО ЈП КОМУНАЛЕЦ КАВАДАРЦИ - МИТКО ЈАНЧЕВ НА ТЕРЕН
(ВИДЕО) СЕ ГРАДИ ПЕТТАТА МИНИ ХЕЦ ВО ЈП КОМУНАЛЕЦ КАВАДАРЦИ - МИТКО ЈАНЧЕВ НА ТЕРЕН
Заев: Крајната цел е да нема граници меѓу С. Македонија, Србија и Албанија
Заев: Крајната цел е да нема граници меѓу С. Македонија, Србија и Албанија
(ВИДЕО) МИТКО ЈАНЧЕВ - СЕМЕЈНИТЕ ВИНАРИИ КЕ ДОБИЈАТ ИЗЛОЖБЕН САЛОН
(ВИДЕО) МИТКО ЈАНЧЕВ - СЕМЕЈНИТЕ ВИНАРИИ КЕ ДОБИЈАТ ИЗЛОЖБЕН САЛОН
Денес во посета на Општина Кавадарци беше делегација на Мировниот корпус предводена од директорката Деборах Конер
Денес во посета на Општина Кавадарци беше делегација на Мировниот корпус предводена од директорката Деборах Конер
ЕДИ РАМА ИНСПИРАТИВЕН ВО СВОЈОТ ГОВОР: ГОСПОД МУ ДАЛ НА БАЛКАНОТ ДОВОЛНО РЕСУРСИ ЗА ЛУЃЕТО ДА ЖИВЕАТ ДОСТОИНСТВЕНО НО НИЕ ЛУЃЕТО МУ ПРКОСИМЕ НА ГОСПОД И СИ ШТЕТИМЕ САМИТЕ НА СЕБЕ
ЕДИ РАМА ИНСПИРАТИВЕН ВО СВОЈОТ ГОВОР: ГОСПОД МУ ДАЛ НА БАЛКАНОТ ДОВОЛНО РЕСУРСИ ЗА ЛУЃЕТО ДА ЖИВЕАТ ДОСТОИНСТВЕНО НО НИЕ ЛУЃЕТО МУ ПРКОСИМЕ НА ГОСПОД И СИ ШТЕТИМЕ САМИТЕ НА СЕБЕ

ОВА НАРОДОТ ГО ЧЕКА – НИКОЛОВСКИ: Конфискацијата на имот и противправно стекната имотна корист се императив за истерување на правдата до крај!

Времето на неказнивост, избегнување на правдата, изигрување на законите, полека, но сигурно станува минато. Криминалот е неисплатлив и тоа е пораката која ја испраќаме на денешната промоција на новата Стратегија за јакнење на капацитетите за водење финансиски истраги и конфискација на имот – уште еден стратешки документ и алатка за ефикасна борба против корупцијата.

Новата Стратегија доаѓа по претходна евалуација и опсежна анализа на реализацијата и недостатоците на Стратегијата 2018-2020 со цел добивање на поквалитетен текст со што помалку недостатоци.

Со донесувањето на оваа Стратегија сакам да порачам дека сме тука, дека сме присутни, дека ги слушаме препораките на домашната и меѓународната експертска јавност и постапуваме по нив.
Заедно кон силни институции подготвени соодветно да одговорат на корупцијата!

loading...

Website https://animedao.nl: Watch King From Now On! (Dub) animedao Episode 78 go go go anime

AnimeBee: After War Gundam X anime episode 39 online free at https://animebee.to anime

Website https://animefreak.ws: Watch High School DxD BorN Specials animefreak Episode 6 watch anime free

Buzzfeed: https://www.buzzfeed.com/animefreakws

Folkd: https://www.folkd.com/user/animefreakws

Beermapping: https://beermapping.com/account/gogoanimelol