(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

ОВАА ЖЕНА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА СКОПЈЕ ВО ИСТОРИЈАТА НА ГРАДОТ- АРСОВСКА СИ ПРИЗНА: ЕДЕН МЕСЕЦ СЕ КРИЕВ ОД НОВИНАРИТЕ ЗАТОА ШТО НЕ ЗНАЕВ ШТО ДА ИМ ОДГОВОРАМ

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска по еден месец од стапување на функцијата, вечерва прв пат се појави на еден медиум.

Таа изминатиов период не одговараше на новинарски прашања и не беше достапна за медиумите. Во вечерашното интервју на телевизија Канал 5 најави дека ќе почне да комуницира со новинарите од следната недела.

-И самите сте сведок на она што се случува. Денеска се навршува само еден месец откако дојдов на функција. Голем број од градоначалниците стапнаа на функциите две недели пред мене, а и тие имаат многу помали општини.
Мислам дека сум целосно спротивно од она што беше претходната гарнитура. Планирам да воспоставам еден поинаков начин на комуникација. Од следната недела ќе почнам со прес конференции и брифинзи за новинари.
Не сакам да излегувам во јавност и да бидам напаѓана за работи за кои немам одовори. А по еден месец не можам да имам одговори, рече Арсовска.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

aniwatcher app AniWatch Your Name.

AniWatch Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

One-Punch Man Episode 12

AniWatch My Hero Academia Season 5 (Dub)

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)