(ВИДЕО) Ковачевски и Груби во Сарај: Со 49,7 милиони евра од ТАВ програмата реализираме инфраструктурни проекти за реалните потреби на граѓаните
(ВИДЕО) Ковачевски и Груби во Сарај: Со 49,7 милиони евра од ТАВ програмата реализираме инфраструктурни проекти за реалните потреби на граѓаните
ЦУК: Стојанче Ангелов на состанок на Комитетот за отпорност на НАТО во Брисел
ЦУК: Стојанче Ангелов на состанок на Комитетот за отпорност на НАТО во Брисел
(ВИДЕО) СДСМ ПРИЛЕП: 7 месеци лаги и лажни ветувања на ВМРО ДПМНЕ и градоначалникот Борче Јовчески
(ВИДЕО) СДСМ ПРИЛЕП: 7 месеци лаги и лажни ветувања на ВМРО ДПМНЕ и градоначалникот Борче Јовчески
Петков: Не можам сам да го кренам ветото за Северна Македонија, ќе мора да има процедура во институциите и сите да се произнесат
Петков: Не можам сам да го кренам ветото за Северна Македонија, ќе мора да има процедура во институциите и сите да се произнесат
ОВАА ЖЕНА НЕМА СРАМ, ДУРИ НИ МИЦКОВСКИ НЕ Е ТОЛКУ ЗАБЕГАН: СПОРЕД ПОРТАЛОТ СДК, ЗА ДА НЕ Ѝ СЕ ПОСТАВУВААТ ПРАШАЊА, АРСОВСКА ГО СЛАВЕШЕ САМА СО ПОЖАРНИКАРИТЕ НИВНИОТ ПРАЗНИК
ОВАА ЖЕНА НЕМА СРАМ, ДУРИ НИ МИЦКОВСКИ НЕ Е ТОЛКУ ЗАБЕГАН: СПОРЕД ПОРТАЛОТ СДК, ЗА ДА НЕ Ѝ СЕ ПОСТАВУВААТ ПРАШАЊА, АРСОВСКА ГО СЛАВЕШЕ САМА СО ПОЖАРНИКАРИТЕ НИВНИОТ ПРАЗНИК
Не престануваат дојавите за бомби, повеќе од 100 училишта низ Србија се префрлија онлајн
Не престануваат дојавите за бомби, повеќе од 100 училишта низ Србија се префрлија онлајн
СЕ ОСТВАРИ ВЕТУВАЊЕТО НА ЗАЕВ И СДСМ ОД 2016-ТА: Просечната нето плата во март 31.080 денари
СЕ ОСТВАРИ ВЕТУВАЊЕТО НА ЗАЕВ И СДСМ ОД 2016-ТА: Просечната нето плата во март 31.080 денари
Оскаровецот Вангелис починал од Ковид-19 во Франција
Оскаровецот Вангелис починал од Ковид-19 во Франција

ОВАА ЖЕНА НЕМА НИ СРАМ НИ ПЕРДЕ – Данела Арсовска пред Универзална сала се караше министерката и со архитекти

Скопската градоначалничка Данела Арсовска денеска пред медиумите се расправаше со претставници на Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) пред Универзалната сала. Состанокот беше на иницијатива на министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска.

Арсовска останува на ставот дека проектот за изградба на Универзална сала е небезбеден и дека треба да биде стопиран, додека асоцијацијата останува на ставот дека тоа е политичка одлука на градоначалничката донесена без факти и аргументи.

Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) пред неколку дена објави дека политичарите не смеат да кажуваат оти проектот за Универзална сала е небезбеден, бидејќи тие не се стручни и со тоа ја омаловажуваат струката.

Градоначалничката Данела Арсовска во вторникот на прес-конференција кажа дека Универзална сала не се прави, бидејќи проектот кој е одобрен од претходното раководство на Градот не е безбеден. На изјавата на Арсовска реагираше фирмата проектант „Мегарон инженеринг“, која кажа дека проектот е безбеден и сите измени се одобрени од Институтот за земјотресно инженерство и инженерска сеизмологија (ИЗИИС).

– Проектот продолжува, но не со оваа документација која е небезбедна. Соопштението на Асоцијацијата на архитекти беше памфлет на СДСМ. Констатирано е дека проектот не ја отсликува реалната состојба на терен, уште вчера поранешната претседателка на Советот, Љубица Јанчева самата кажа дека откриле недостатоци на проектот. Не сакам да ги омаловажувам архитектите урбанисти, но тие се истите луѓе кои не сакаат својот потпис да го стават на овој проект. Се останато е политички инструирано, рече Арсовска по средбата.

На ова возврати претседателка на Собранието на Асоцијацијата, која рече дека архитектите се навредени што Арсовска ги поистоветила со СДСМ.

– Ние сме стручно тело кое постои пред Петре Шилегов. Нас не повика министерката за култура., Тоа не е памфлет, тоа е долга борба да не си ги користат политичарите објектите за свои поени. Кога некој ќе каже дека нешто е небезбедно, треба да излезе со факти. Објектот не е завршен, кога ќе биде завршен, тогаш ќе биде безбеден, рече таа.

Арсовска при тоа праша зошто не дошол Мишко Ралев, претседателот на асоцијацијата.

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven SHAMAN KING (2021) Episode 37

AnimeHeaven Boruto: Naruto Next Generations

AnimeHeaven Gintama

watch anime free AnimeHeaven Attack on Titan Final Season Part 2

watch anime dub AnimeHeaven Naruto (Dub)

tải go88