Унифицирана студентска картичка: Се дигитализира постапката на вселување во студентските домови во Скопје
Унифицирана студентска картичка: Се дигитализира постапката на вселување во студентските домови во Скопје
Димовски и Талевска на обвинителна клупа за „Продуцент“: Не сме виновни!
Димовски и Талевска на обвинителна клупа за „Продуцент“: Не сме виновни!
Дејли Мејл: Победникот на Евровизија ја бакна девојката и отиде во војна
Дејли Мејл: Победникот на Евровизија ја бакна девојката и отиде во војна
Битиќи од ОЕЦД во Парис: Јасна визија за развојот, стабилност, предвидливост и инклузивниот дијалог се клучот за развој, но и задржување на човечкиот капитал во регионот
Битиќи од ОЕЦД во Парис: Јасна визија за развојот, стабилност, предвидливост и инклузивниот дијалог се клучот за развој, но и задржување на човечкиот капитал во регионот
Приведени три лица, родители си ја продале ќерката на Белгиец, поднесена кривична пријава
Приведени три лица, родители си ја продале ќерката на Белгиец, поднесена кривична пријава
Продолжува герила-акцијата против дезинформациите: Внимание, се појавија лажговците со кратки нозе – не наседнувајте!
Продолжува герила-акцијата против дезинформациите: Внимание, се појавија лажговците со кратки нозе – не наседнувајте!
(ВИДЕО) РОМИТЕ ВО ПРИЛЕП САМИТЕ ГИ АСФАЛТИРААТ УЛИЦИТЕ СО СВОИ ПАРИ, ВЕЛАТ ДЕКА ВМРО ДПМНЕ ГИ ИЗМАМИ, ИМ ВЕТИ УЛИЦИ А НЕ НАПРАВИ НИШТО!
(ВИДЕО) РОМИТЕ ВО ПРИЛЕП САМИТЕ ГИ АСФАЛТИРААТ УЛИЦИТЕ СО СВОИ ПАРИ, ВЕЛАТ ДЕКА ВМРО ДПМНЕ ГИ ИЗМАМИ, ИМ ВЕТИ УЛИЦИ А НЕ НАПРАВИ НИШТО!
ЈП „Градски паркинг“ со кампања за подобри услуги кон граѓаните под мотото „Не молчи, пријави! Заедно против неправилностите!“
ЈП „Градски паркинг“ со кампања за подобри услуги кон граѓаните под мотото „Не молчи, пријави! Заедно против неправилностите!“

Овие два дена во Сандански, Бугарија, се одржува заеднички состанок на Заедницата на општини на Република Бугарија и Република Северна Македонија во рамките на Програмата за прекугранична соработка за периодот 2021-2027 год

Ги презентираме досегашните резултати и со партнерските општини од соседна Бугарија се подготвуваме за новиот повик за искористување на средствата од инструментот ИПА за прекугранична соработка.
Овие два дена во Сандански, Бугарија, се одржува заеднички состанок на Заедницата на општини на Република Бугарија и Република Северна Македонија во рамките на Програмата за прекугранична соработка за периодот 2021-2027 год.

Целта на средбата е да се запознаат претставниците на општините од Североисточен, Истчен и Југоисточен плански регион како и општините од областите Благоевград и Ќустендил со резултатите на Програмата за прекугранична соработка за периодот 2014 -2020 година.

Резултатите ќе бидат претставени од страна на градончалниците на општините кои имаат добиено и реализирано проект од ИПА програмата.
На состанокот учествуваа и премиерот на Бугарија, Кирил Петков и министерот за локална самоуправа Горан Милевски .

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven One-Punch Man Episode 4

watch anime Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

AnimeHeaven Ranking of Kings Episode 23

watch anime free Bleach (Dub)

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN (Dub)

tải go88