Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска имаше работна средба со вице-премиерот за економски и социјални политики и министер за труд и социјална политика во Република Бугарија Галаб Донев
Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска имаше работна средба со вице-премиерот за економски и социјални политики и министер за труд и социјална политика во Република Бугарија Галаб Донев
ПРАКТИЧНА, СОВРЕМЕНА И ПРОСТОРНА: OPEL ЈА ОТКРИВА ЦЕЛОСНО НОВАТА ASTRA SPORTS TOURER
ПРАКТИЧНА, СОВРЕМЕНА И ПРОСТОРНА: OPEL ЈА ОТКРИВА ЦЕЛОСНО НОВАТА ASTRA SPORTS TOURER
Ковачевски за влијанието на Заев: Мојот интегритет ќе го потврдам преку одлуките коишто ќе ги носам
Ковачевски за влијанието на Заев: Мојот интегритет ќе го потврдам преку одлуките коишто ќе ги носам
ФИЛИПЧЕ: Од исклучителна важност е успешното партнерството помеѓу Владата и граѓанскиот сектор во справувањето со еден комплексен проблем како што е ХИВ
ФИЛИПЧЕ: Од исклучителна важност е успешното партнерството помеѓу Владата и граѓанскиот сектор во справувањето со еден комплексен проблем како што е ХИВ
АЈДЕ НАРОДЕ ДА ЈА ЗАШТИТИМЕ ПРИРОДАТА: Oд денеска кесите ќе чинат 15 денари, ќе користиме торби како пред 30 години
АЈДЕ НАРОДЕ ДА ЈА ЗАШТИТИМЕ ПРИРОДАТА: Oд денеска кесите ќе чинат 15 денари, ќе користиме торби како пред 30 години
НА СКОПСКИ ИЗВРШИТЕЛ МУ СЕ ПАДНА БИНГО: Mу заплени 9,5 милиони евра на Самсоненко, ќе си лапне дебела провизија
НА СКОПСКИ ИЗВРШИТЕЛ МУ СЕ ПАДНА БИНГО: Mу заплени 9,5 милиони евра на Самсоненко, ќе си лапне дебела провизија
ВЕНКО, КАРАЏОСКИ ДАЛИ СЕ СЛУШАМЕ: ГРЦИЈА ОД 16-ТИ ЈАНУАРИ ВОВЕДУВА КАЗНА ОД 100е МЕСЕЧНО ЗА ОНИЕ КОИ НЕ СЕ ВАКЦИНИРАНИ А СЕ НАД 60 ГОДИНИ
ВЕНКО, КАРАЏОСКИ ДАЛИ СЕ СЛУШАМЕ: ГРЦИЈА ОД 16-ТИ ЈАНУАРИ ВОВЕДУВА КАЗНА ОД 100е МЕСЕЧНО ЗА ОНИЕ КОИ НЕ СЕ ВАКЦИНИРАНИ А СЕ НАД 60 ГОДИНИ
Ковачевски поднесе и изборна програма во СДСМ: Партијата поминува низ предизвик, потребно е обединување
Ковачевски поднесе и изборна програма во СДСМ: Партијата поминува низ предизвик, потребно е обединување

ОВИЕ ЛУЃЕ ВРАБОТУВААТ ДЕСЕТИЦИ ИЉАДИ НАРОД: Стопанската Комора ги избра замениците претседатели и потпретседатели на седницата на собранието

Заокружувајќи го процесот на статутарните промени на Стопанската комора на Северна Македонија кои започнаа со донесување на Стратегијата за градење на Комора на иднината во 2019 година, повикувајќи ги во органите и телата најспособните луѓе од бизнисот и науката, кои можат да ја спроведат таа Стратегија, на денешната седница на Собранието на Стопанската комора на Северна Македонија на највисокото место во хиерархијата се избраа најискусните и најуспешните наши бизнисмени кои во моментот ги водат најуспешните компании, кои долго време се континуирано во врвот на македонскиот бизнис.

Ви ги претставуваме новите избраници за заменици-претседатели и потпретседатели на Стопанската Комора на Република Северна Македонија.

За заменици-претседатели на Стопанската комора на Северна Македонија се избраа:

М-р Живко Мукаетов, Алкалоид АД Скопје
Хари Костов, Комерцијална банка АД Скопје
Андреја Јосифовски, Макпетрол АД Скопје
Илија Гечев, ИГМ Трејд ДОО Кавадарци
Д-р Кочо Анѓушев, Брако Групација.

За потпретседатели на Комората се избраа:

Антонио Аргир, НЛБ банка АД Скопје
Сашо Наумоски, Витаминка АД Прилеп
Сашко Самарџиоски, Прилепска пиварница АД Прилеп
Д-р Драгана Чифлиганец, Адора Инжинеринг ДООЕЛ Скопјe
Виктор Мизо, Костал Македонија ДООЕЛ Охрид
М-р Глигор Цветанов, Макпрогрес ДОО Виница

loading...