МОЖЕ ЌЕ ГИ ПРИФАТАМ ОСТАВКИТЕ: Заев ќе ги почека извештаите од истрагата за пожарот, па ќе пресече
МОЖЕ ЌЕ ГИ ПРИФАТАМ ОСТАВКИТЕ: Заев ќе ги почека извештаите од истрагата за пожарот, па ќе пресече
(ВИДЕО) Јанко „Јади Бурек“ видно возбуден: Што да мислам за Данела, само дека е со ВМРО, друго ништо не знам за неа...“
(ВИДЕО) Јанко „Јади Бурек“ видно возбуден: Што да мислам за Данела, само дека е со ВМРО, друго ништо не знам за неа...“
ПРВО ОВА Е ЛАЖНА ВЕСТ, А ВТОРО - Колку треба да си ментален да се фалиш дека си успеал да влијаеш на следниот попис да има 200.000 Македонци помалку?
ПРВО ОВА Е ЛАЖНА ВЕСТ, А ВТОРО - Колку треба да си ментален да се фалиш дека си успеал да влијаеш на следниот попис да има 200.000 Македонци помалку?
СУГАРЕВСКИ: Згрозен сум од објавениот фејсбук статус на сметка на личната трагедија на кандидатот за градоначалник на Прилеп од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Борче Јовчески
СУГАРЕВСКИ: Згрозен сум од објавениот фејсбук статус на сметка на личната трагедија на кандидатот за градоначалник на Прилеп од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Борче Јовчески
БРАВО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ - За само 16 дена завршен булеварот Крсте Мисирков
БРАВО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ - За само 16 дена завршен булеварот Крсте Мисирков
СТЕВО ЌЕ ИМА СРЕДБА СО ШЕФОТ НА ООН И ЌЕ ПОСЕТИ УНИВЕРЗИТЕТИ ВО САД, ОСМАНИ ЌЕ ВОСПОСТАВИ ДИПЛОМАТСКИ ОДНОСИ СО ФИЛИПИНИ И ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО ВИСОКИ ФУНКЦИОНЕРИ НА САД - ПЕНДАРОВСКИ И ОСМАНИ НА 76-ТА СЕСИЈА НА ГЕНЕРАЛНОТО СОБРАНИЕ ВО ООН ВО ЊУЈОРК НА ТЕМА КОВИД 19
СТЕВО ЌЕ ИМА СРЕДБА СО ШЕФОТ НА ООН И ЌЕ ПОСЕТИ УНИВЕРЗИТЕТИ ВО САД, ОСМАНИ ЌЕ ВОСПОСТАВИ ДИПЛОМАТСКИ ОДНОСИ СО ФИЛИПИНИ И ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО ВИСОКИ ФУНКЦИОНЕРИ НА САД - ПЕНДАРОВСКИ И ОСМАНИ НА 76-ТА СЕСИЈА НА ГЕНЕРАЛНОТО СОБРАНИЕ ВО ООН ВО ЊУЈОРК НА ТЕМА КОВИД 19
Заев со огромна предност пред Мицкоски според анкетата на реномираниот Брима за “Слободен Печат”
Заев со огромна предност пред Мицкоски според анкетата на реномираниот Брима за “Слободен Печат”
ВМРО ДПМНЕ ПРЕД УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ПОРАЗ - Анкета на “Брима” за “Слободен Печат”: СДСМ во предност пред ВМРО ДПМНЕ!
ВМРО ДПМНЕ ПРЕД УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ПОРАЗ - Анкета на “Брима” за “Слободен Печат”: СДСМ во предност пред ВМРО ДПМНЕ!

ОВИЕ УШТЕ НЕ ДОШЛЕ НА ВЛАСТ А ПОЧНАА ДА АЗДИСУВААТ – Пратеник од Алијанса на Албанците направил скандал на Блаце: мавтал со дипломатски пасош за преку ред да влезе во Македонија

Пратеникот Абдула Салиу од Алијанса на Албанците, вчера на враќање од Косово направил скандал на граничниот премин Блаце за да помине преку ред оти имало долга колона возила. „А1он“ дознава дека пратеникот прво го испратил синот да го однесе неговиот дипломатски пасош на полицијата, за да ги пуштат побрзо, а потоа возејќи по тротоар за да ги престигне автомобилите кои чекале пред него, дошол до кабините на полицајците, им ги фрлил документите и се развикал. Им викал дека никаде во Европа не чекал ред па нема ни тука.

Пратеникот Салиу за „А1он“ потврди дека побарал да помине побрзо оти имал дипломатски пасош, но тврди дека полицијата и царината биле дрски и неедуцирани.

“Видете, јас се враќав од Косово и на граница, иако не го употребувам многу дипломатскиот пасош, имаше долги колони, па бидејќи ми следува го искористив. На одење не го употребив, немаше многу гужва и чекав 15-20 минути. За влез имаше многу и отидов преку ред. Тоа што сте слушнале/виделе тоа се случи. За жал, тие луѓе кои се таму, сигурно се партиски.

Целиот текст можете да го прочитате на А1 он

loading...

Website https://kissanime.mx: Watch Monster Strike kissanime Episode 51 konosuba movie kissanime

Watch Anime on Ads-free Website Animekisa

AniWatch: Zan Sayonara Zetsubou Sensei Bangaichi anime episode 2 online free at https://aniwatch.pro watch anime dub

WCOStream: Shadow Skill: Kurudaryuu Kousatsuhou no Himitsu anime episode Full online free at https://wcostream.cc watch anime online

Nootheme: https://nootheme.com/forums/users/gogoanimelol/

Vi gravatar: https://vi.gravatar.com/gogoanimebe