ШИЛЕГОВ: И оваа година, проектот „Да растеме заедно” Ви овозможува да засадите дрво кое заедно со Вашето детенце, ќе израсне големо и силно. На дрвото ќе биде поставена плочка со името и датумот на раѓање на Вашето дете
ШИЛЕГОВ: И оваа година, проектот „Да растеме заедно” Ви овозможува да засадите дрво кое заедно со Вашето детенце, ќе израсне големо и силно. На дрвото ќе биде поставена плочка со името и датумот на раѓање на Вашето дете
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: Двете BRT линии поминуваат во близина на многу средни училишта во Скопје, правејќи го одењето кон и од училиште полесно и побезбедно за многу скопски ученици
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: Двете BRT линии поминуваат во близина на многу средни училишта во Скопје, правејќи го одењето кон и од училиште полесно и побезбедно за многу скопски ученици
ШИЛЕГОВ: Во соработка со УНДП, како резултат на иницијативата на Град Скопје и Центарот за иновации Скопје Лаб, Скопје доби уште еден зелен сквер во центарот на градот
ШИЛЕГОВ: Во соработка со УНДП, како резултат на иницијативата на Град Скопје и Центарот за иновации Скопје Лаб, Скопје доби уште еден зелен сквер во центарот на градот
Забрчанец: Медиумскиот фонд ќе помогне и за домашна продукција на македонски јазик, што ни е насушна потреба
Забрчанец: Медиумскиот фонд ќе помогне и за домашна продукција на македонски јазик, што ни е насушна потреба
Денес на 08.05.2021 после долго и тешко боледување, во Скопје, почина Кирил Псалтиров доајен на македонското глумиште
Денес на 08.05.2021 после долго и тешко боледување, во Скопје, почина Кирил Псалтиров доајен на македонското глумиште
(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО Е ГЕНЕРАЛ И ЗОШТО БИЛ КОМАНДАНТ НА ТИГРИТЕ - Генерал Ангелов погоди со пиштол шише на 100 метра растојание!
(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО Е ГЕНЕРАЛ И ЗОШТО БИЛ КОМАНДАНТ НА ТИГРИТЕ - Генерал Ангелов погоди со пиштол шише на 100 метра растојание!
СПАСОВСКИ: Особена чест и задоволство ми претставува доделувањето на 6 плакети за успешно реализирани ОА во МВР, признанија за оние кои биле и се пример и инспирација за она што сме го постигнале во изминатиов период, како МВР на РСМ
СПАСОВСКИ: Особена чест и задоволство ми претставува доделувањето на 6 плакети за успешно реализирани ОА во МВР, признанија за оние кои биле и се пример и инспирација за она што сме го постигнале во изминатиов период, како МВР на РСМ
ВЕНКО РАСТУРА - Вакцинирани над 97 илјади граѓани, повеќе од 250 илјади се пријавиле на „vakcinacija.mk“
ВЕНКО РАСТУРА - Вакцинирани над 97 илјади граѓани, повеќе од 250 илјади се пријавиле на „vakcinacija.mk“

ОВИЕ УШТЕ НЕ ДОШЛЕ НА ВЛАСТ А ПОЧНАА ДА АЗДИСУВААТ – Пратеник од Алијанса на Албанците направил скандал на Блаце: мавтал со дипломатски пасош за преку ред да влезе во Македонија

Пратеникот Абдула Салиу од Алијанса на Албанците, вчера на враќање од Косово направил скандал на граничниот премин Блаце за да помине преку ред оти имало долга колона возила. „А1он“ дознава дека пратеникот прво го испратил синот да го однесе неговиот дипломатски пасош на полицијата, за да ги пуштат побрзо, а потоа возејќи по тротоар за да ги престигне автомобилите кои чекале пред него, дошол до кабините на полицајците, им ги фрлил документите и се развикал. Им викал дека никаде во Европа не чекал ред па нема ни тука.

Пратеникот Салиу за „А1он“ потврди дека побарал да помине побрзо оти имал дипломатски пасош, но тврди дека полицијата и царината биле дрски и неедуцирани.

“Видете, јас се враќав од Косово и на граница, иако не го употребувам многу дипломатскиот пасош, имаше долги колони, па бидејќи ми следува го искористив. На одење не го употребив, немаше многу гужва и чекав 15-20 минути. За влез имаше многу и отидов преку ред. Тоа што сте слушнале/виделе тоа се случи. За жал, тие луѓе кои се таму, сигурно се партиски.

Целиот текст можете да го прочитате на А1 он

loading...

AnimeTV watch animes: Watch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 9 (https://animetv.cc/m/eWRw/ep-9)

AnimeFreak watch anime: Watch Kuroko's Basketball 2 Episode 21 (https://animefreak.ws/m/BEr/ep-21)