Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина
Претседателот Пендаровски се обрати на 20.состанок на високо ниво во организација на Меѓународниот центар Низами Ганџави
Претседателот Пендаровски се обрати на 20.состанок на високо ниво во организација на Меѓународниот центар Низами Ганџави
Вицепремиерот Николовски на средба со извршната директорка на Канцеларијата на ООН за борба против дрога и криминал, Вали: Напредокот е препознаен и оттаму и поддршката од меѓународните партнери за бескомпромисна борба против корупцијата
Вицепремиерот Николовски на средба со извршната директорка на Канцеларијата на ООН за борба против дрога и криминал, Вали: Напредокот е препознаен и оттаму и поддршката од меѓународните партнери за бескомпромисна борба против корупцијата

(ВИДЕО) ОВОЈ ЧОВЕК Е КАМЕН ОКОЛУ ВРАТОТ НА ВМРО ДПМНЕ: ЧОВЕКОТ КОЈ ОТВОРЕНО ГО НАВРЕДУВАШЕ БЛАЖЕ КОНЕСКИ СИ ЗЕМАЛ И БУГАРСКИ ПАСОШ

Mилошоски и Николоски на списокот на Каракачанов на политичари со бугарско државјанство
Бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов на својот фејсбук профил објави имиња на политичари, познати личности од Македонија кои имаат бугарски пасош и жителство во некој од грaдавите во Бугарија. Вели дека 120 илјади луѓе од Македонија се со право на глас на изборите во Бугарија.На почетокот од списокот ги стави Александар Николоски и Антонијо Милошоски. Списокот е подолг од тој што го објавил, вели Каракачанов.

Каракачанов ги објави следните имиња на политичари од Македонија и за секого напиша во кој град е впишан како жител.

Александар Николоск, во софија – во реонот Средец, Софија,
Антонио Милошоски, Софија,
Никола Мицевски, Ќустендил,
Стефан Андоновски, Ќустендил,
Мария Андоновска, Благоевград,
Љупчо Димовски, Ќустендил,
Бојан Стјановски – Благоевград,
Иван Јорданов – Ќустендил,
Игор Здравковски – Ќустендил,
Марија Петрушевска – Средец,
Даянчо Ефтимов – Благоевград,
Здравко Трајанов – Благоевград,
Александар Пандов – Средец,
Петар Богојески – Оборище,
Филип Петровски – Средец,
Стевица Јанева – Петрич,
Тало Груевски – Благоевград.

loading...

Website https://animetv.cc: Watch Magic Knight Rayearth II (Dub) animetv Episode 29 animetvs

Ninja Cadets (Dub) Episode 2

Website https://animekisa.in: Watch RPG Densetsu Hepoi animekisa Episode 3 dubbed anime

Website https://animeflv.uk: Watch Super Heavy God Gravion animeflv Episode 13 online anime

Facebook: https://www.facebook.com/gogoanimelol/

Crokes: https://www.crokes.com/animefreakws/profile/