Шахпаска за ТВ Тера: За изградба на детската градинка во Битола вложивме еден милион евра
Шахпаска за ТВ Тера: За изградба на детската градинка во Битола вложивме еден милион евра
Заев: Балканот е нашиот заеднички европски дом
Заев: Балканот е нашиот заеднички европски дом
ДИРЕКТОР ОД СРБИЈА СЕ УДАВИ НА „ПРОКОЛНАТАТА“ ПЛАЖА ВО ГРЦИЈА - зошто за еден месец таму животите ги изгубија 10 луѓе
ДИРЕКТОР ОД СРБИЈА СЕ УДАВИ НА „ПРОКОЛНАТАТА“ ПЛАЖА ВО ГРЦИЈА - зошто за еден месец таму животите ги изгубија 10 луѓе
Заев и Шилегов ги прошетаа Вучиќ и Рама по скопскиот кеј
Заев и Шилегов ги прошетаа Вучиќ и Рама по скопскиот кеј
КАКВА ГНИДА ОД ЧОВЕК - ОСВЕН ШТО БРУИ СО НАЦИОНАЛИЗАМ, АПАСИЕВ ГИ НАВРЕДУВА И ДЕБЕЛИТЕ ЛУЃЕ
КАКВА ГНИДА ОД ЧОВЕК - ОСВЕН ШТО БРУИ СО НАЦИОНАЛИЗАМ, АПАСИЕВ ГИ НАВРЕДУВА И ДЕБЕЛИТЕ ЛУЃЕ
(ВИДЕО) Филипче: Младите да се вакцинираат, да го поддржат процесот на масовна имунизација и да му помогнат на здравствениот систем
(ВИДЕО) Филипче: Младите да се вакцинираат, да го поддржат процесот на масовна имунизација и да му помогнат на здравствениот систем
Бектеши: Се заоструваат условите за работа на концесионерите, новиот доработен Закон за минерални суровини обезбедува подобар квалитет на животот на граѓаните и заштита на животната средина
Бектеши: Се заоструваат условите за работа на концесионерите, новиот доработен Закон за минерални суровини обезбедува подобар квалитет на животот на граѓаните и заштита на животната средина
КОЈА ИРОНИЈА - ГРУЈО ЦЕЛ ЖИВОТ ДЕМЕК НОСЕШЕ СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ ВО МАКЕДОНИЈА, НО СО УКРАДЕНИТЕ ПАРИ ОД МАКЕДОНИЈА ОТВОРИ ФИРМА ВО УНГАРИЈА
КОЈА ИРОНИЈА - ГРУЈО ЦЕЛ ЖИВОТ ДЕМЕК НОСЕШЕ СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ ВО МАКЕДОНИЈА, НО СО УКРАДЕНИТЕ ПАРИ ОД МАКЕДОНИЈА ОТВОРИ ФИРМА ВО УНГАРИЈА

ОВОЈ ЛЕВО Е ЈАНКО БАЧЕВ, ОВОЈ ДЕСНО Е МИЦКОВСКИ, ИМА ЛИ РАЗЛИКА ВО НИВНИТЕ ПОЛИТИЧКИ ПОНУДИ И ВИЗИИ?!?!

Мицковски едно време за Јанко Бачев изјави дека руска фекалија пуштена во бурето на македонскиот патриотски отпор против власта на Заев…

Но ајде да видиме во реалноста дали има некаква разлика меѓу Бачев и Мицковски на политички план:

– двајцата бараат амнестија и протестираат за убијците од 27-ми април
– двајцата се за раскинување на договорот со Бугарија, што значи и двајцата се против влез во ЕУ
– двајцата беа против договорот од Преспа и навиваа за референдумот да пропадне, кокетираа или активно навиваа за бојкот на референдумот, што значи и двајцата беа против влезот во НАТО
– двајцата беа против законот за двојазичност со што се заокружи импелементација на рамковниот договор
– двајцата јавно заговараат и спроведуваат системска блокада на државата затоа што била неуставна и предавничка и штетна за државата, Јанко тоа го збори, Мицковски тоа го спроведува во собранието со своите пратеници
– единствена разлика е што Бачев е за Камчев да лежи затвор а Мицковски го брани?!?!?! Што значи Бачев е за нијанса помалце лош политички избор од Мицковски?!?!

Уште една генерална разлика, Бачев барем чесно вели дека е за Русија, Мицковски се отепува од јадење бурек за ЕУ и НАТО а секогаш кога требало да се повлече чекор кон ЕУ и НАТО он не само што немал храброст за тоа туку ставал сопки и пречки на тој пат…

loading...

4Anime Watch anime online, English anime online HD. Watch Sylvanian Families Mini Gekijou: Omoigakenai Okyakusama Episode 6

GogoAnime Watch anime online, English anime online - Gogoanime. Hunter x Hunter Episode 148

Watch anime online for free at AnimeDao darling in the franxx animedao. Watch Card Captor Sakura Movie 2: The Sealed Card Episode Full