СПАСОВСКИ: КУМАНОВЦИ, ЈАС ВИ ГАРАНТИРАМ ДЕКА ЌЕ СЕ ИСПОЛНАТ СИТЕ ВЕТУВАЊА ШТО ЌЕ ГИ ВЕТИ ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ
СПАСОВСКИ: КУМАНОВЦИ, ЈАС ВИ ГАРАНТИРАМ ДЕКА ЌЕ СЕ ИСПОЛНАТ СИТЕ ВЕТУВАЊА ШТО ЌЕ ГИ ВЕТИ ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ
ЗАЕВ: Вкупниот извоз во првите осум месеци во зоните достигна 2,04 милијарди евра, што е за над 50% повеќе во однос на истиот период лани, односно над 11% во споредба со 2019 и речиси 32% повеќе од 2018 година
ЗАЕВ: Вкупниот извоз во првите осум месеци во зоните достигна 2,04 милијарди евра, што е за над 50% повеќе во однос на истиот период лани, односно над 11% во споредба со 2019 и речиси 32% повеќе од 2018 година
ШЕЌЕРИНСКА: Честитки до германските социјалдемократи и особено до големиот победник, Олаф Шулц. Предноста е тесна, но пресвртот е огромен
ШЕЌЕРИНСКА: Честитки до германските социјалдемократи и особено до големиот победник, Олаф Шулц. Предноста е тесна, но пресвртот е огромен
ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Денеска чекоревме со Борките Не сте сами! НАПРЕД РОЗОВО!
ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Денеска чекоревме со Борките Не сте сами! НАПРЕД РОЗОВО!
БЕНИ ШАЌИРИ: МНОГУ СУМ ЗАДОВОЛЕН ОД РАБОТАТА НА ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ, ЈАС СЕ БОРАМ СО ШИЛЕГОВ НЕ СО СДСМ
БЕНИ ШАЌИРИ: МНОГУ СУМ ЗАДОВОЛЕН ОД РАБОТАТА НА ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ, ЈАС СЕ БОРАМ СО ШИЛЕГОВ НЕ СО СДСМ
МАКСО КАКО НЕ ТИ Е СРАМ: Куманово се мења за среќу што влада сипуе паре у општински буџет, за жал татко на градот шминкерајски све си препиша на соработку испечатена сс наши паре за његову рекламу
МАКСО КАКО НЕ ТИ Е СРАМ: Куманово се мења за среќу што влада сипуе паре у општински буџет, за жал татко на градот шминкерајски све си препиша на соработку испечатена сс наши паре за његову рекламу
Наумоски: За четири години реализиравме над 200 проекти или 80 отсто од програмата, од кои 7 се капитални проекти!
Наумоски: За четири години реализиравме над 200 проекти или 80 отсто од програмата, од кои 7 се капитални проекти!
Наумоски: Го спасивме Хром, претходно секоја куќа беше потенцијална зграда
Наумоски: Го спасивме Хром, претходно секоја куќа беше потенцијална зграда

ПА КАКОВ Е БРЕ ОВА РЕЖИМ, ОВА Е ПАТЕТИКА – Граѓанскиот суд ја отфрли тужбата на обвинителката Русковска против ВМРО-ДПМНЕ

Граѓанскиот суд во Скопје ја отфрли во целост тужбата на обвинителката Вилма Русковска против политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, поднесенА за клевета и нарушување на угледот.

Судот наложи судските трошоци од 91 000 денари да ги плати обвинителката Русковска. Нејзиниот адвокат Ванчо Јакимов по пресудата изјави дека ќе го почекаат образложението од Судот по што ќе одлучат како ќе ја продолжат постапката.

Обвинителката ја тужеше партијата бидејќи ги користеше нејзиното име и лик во предизборната кампања за парламентарните избори во јули годинава. Таа бараше отштета од 10 000 евра, кои рече ако ги добие ќе ги донира во СОС детското село.

loading...

AnimeKisa: TROPICAL-ROUGE! PRETTY CURE anime episode 26 online free at https://animekisa.in animes online

https://animepahe.cc dubbed anime

My Next Life as a Villainess: All Routes Lead to Doom! X Episode 9

https://animefreak.ws anime freak one piece

Ignitiondeck: https://ignitiondeck.com/id/dashboard/?backer_profile=100547

Veoh: https://www.veoh.com/users/animefreakws