Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување

ПАДНАА МАСКИТЕ – Арсовска, кадарот на Никола Груевски избрана од него, само за да го понесе поразот во Скопје, веќе не ни глуми дека е независна

Со употребата на реториката од Белиот дворец и флоскулите на Мицкоски, Арсовска се потврди како партиски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ

На се уште незапочната кампања, наводната независна кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска почна да користи партиска реторика.

Со идентитчни флоскули како на Христијан Мицкоски, на средба во Кисела Вода, Арсовска се потврдува како партиски војник на ВМРО-ДПМНЕ.

Арсовска, кадарот на Никола Груевски избрана од него, само за да го понесе поразот во Скопје, веќе не ни глуми дека е независна.

Што и да прави Мицкоски, како и да ги пакува партиските кандидати, нема да може да ја избегне казната што граѓаните ќе му ја испорачаат, затоа што многу добро знаат што ВМРО-ДПМНЕ 27 години му правеше на главниот град.

На овие локални избори, со ваква понуда на Мицкоски, на секого му е јасно дека Петре Шилегов со својот резултат и сработеното во Скопје е најдобрата понуда за скопјани и сигурен победник на изборите.

loading...

KissAnime: Shoujo Shuumatsu Jugyou anime episode 12 online free at https://kissanime.mx konosuba kissanime

Watch YuruYuri: Happy Go Lily Episode 12

Parasyte -the maxim- Episode 24

Animepahe: Transformers Super-God Masterforce anime episode 42 online free at https://animepahe.cc online anime

Buddypress: https://buddypress.org/members/kissanimemx/profile/

Tapas: https://tapas.io/animeflixnl