(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта
БРАЌАТА ШВЕЃАНИ СЕ БОРАТ ЗА НАС: Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија
БРАЌАТА ШВЕЃАНИ СЕ БОРАТ ЗА НАС: Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија
СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.
СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.
ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава

Пахор: Тоа што се случи со Северна Македонија е обесхрабрувачки за Западен Балкан

Словенечкиот претседател, Борут Пахор, изрази разочарување на форумот 2БС (То be Secure) во Подгорица, за тоа што политиката за проширување моментално не се наоѓа високо на агендата на Европската Унија.

„Навистина жалам што Брисел моментално е преокупиран со други проблеми, почнувајќи од здравствената криза, преку брегзит и други проблеми, па проширувањето на Унијата на земјите од Западен Балкан не е приоритет“, истакна Пахор на 10. јубилеен форум.

Како што пренесува ЦдМ, Пахор рекол дека Брисел донел мудра одлука веднаш да ги унапреди преговорите со земјите кандидати од ова подрачје, секако, под услов тие „да ја завршат својата работа“.
Тој нагласил дека за земјите од Западен Балкан е обесхрабрувачки тоа што се случи со Северна Македонија.

„Оваа земја исполни сè што беше побарано од неа, направија сè што требаше да се направи, а Европската Унија застана“, рекол словенечкиот претседател, нагласувајќи дека тоа е голема грешка која ќе биде тешко да се исправи.

„Моја задача е да ги потсетам моите колеги дека ова прашање не смее да се занемари“, истакнал Пахор.

Тој порача дека би било добро ЕУ да ги набљудува земјите од Западен Балкан како еден блок и така да ги прими во Унијата.

loading...

GoGoAnime fruits basket gogoanime: Kuroko's Basketball 2 Episode 25

KissAnime kissanime list: Watch Naruto: Shippuden (Dub) Episode 326 (https://kissanimeonline.com/m/5rE0/ep-326)