ШОКАНТНО - ШИЛЕГОВ ОТКРИ: ФК ВАРДАР НЕМА СВОЈ ИМОТ, АКАДЕМИЈАТА И ТРЕНИНГ ЦЕНТАРОТ САМСОНЕНКО ГИ СТАВИЛ НА ИМЕ НА СВОЈАТА СОПРУГА!
ШОКАНТНО - ШИЛЕГОВ ОТКРИ: ФК ВАРДАР НЕМА СВОЈ ИМОТ, АКАДЕМИЈАТА И ТРЕНИНГ ЦЕНТАРОТ САМСОНЕНКО ГИ СТАВИЛ НА ИМЕ НА СВОЈАТА СОПРУГА!
БОМБА НА ШИЛЕГОВ: САМСОНЕНКО ГО ОГРАБИЛ ФК ВАРДАР, ДАДЕН МУ Е БЕЗ ДОЛГОВИ И СО ИГРАЧИ ВРЕДНИ 6 МИЛИОНА ЕВРА, СЕГА КЛУБОТ ИМА ДОЛГ ОД 3,5 МИЛИОНИ ЕВРА И ИГРАЧИТЕ ВРЕДАТ 800 ИЛЈАДИ ЕВРА!
БОМБА НА ШИЛЕГОВ: САМСОНЕНКО ГО ОГРАБИЛ ФК ВАРДАР, ДАДЕН МУ Е БЕЗ ДОЛГОВИ И СО ИГРАЧИ ВРЕДНИ 6 МИЛИОНА ЕВРА, СЕГА КЛУБОТ ИМА ДОЛГ ОД 3,5 МИЛИОНИ ЕВРА И ИГРАЧИТЕ ВРЕДАТ 800 ИЛЈАДИ ЕВРА!
РАЗБИЕНА ГОЛЕМА КУРТОНСКА ЌЕЛИЈА СО СОМОВИ КАПИТАЛЦИ КОЈА ЖДЕРЕЛА ПРАСИЊА ПЛАТЕНИ СО УНГАРСКО МАСЛО - Приведени Миленко Неделковски, Александар Пандов и Владимир Панчевски, пред полноќ биле во кафеана во Стајковци
РАЗБИЕНА ГОЛЕМА КУРТОНСКА ЌЕЛИЈА СО СОМОВИ КАПИТАЛЦИ КОЈА ЖДЕРЕЛА ПРАСИЊА ПЛАТЕНИ СО УНГАРСКО МАСЛО - Приведени Миленко Неделковски, Александар Пандов и Владимир Панчевски, пред полноќ биле во кафеана во Стајковци
НУКЛЕАРНА БОМБА НА ШИЛЕГОВ: ДОДЕКА СУМ ЈАС ГРАДОНАЧАЛНИК, ЗА 3,5 ГОДИНИ, НЕМА СКАНДАЛ ВО ГРАД СКОПЈЕ И ТОА ВМРО ДПМНЕ МНОГУ ГИ БОЛИ, ТИЕ СЕ НАДЕВАА НА НЕШТО ДРУГО!
НУКЛЕАРНА БОМБА НА ШИЛЕГОВ: ДОДЕКА СУМ ЈАС ГРАДОНАЧАЛНИК, ЗА 3,5 ГОДИНИ, НЕМА СКАНДАЛ ВО ГРАД СКОПЈЕ И ТОА ВМРО ДПМНЕ МНОГУ ГИ БОЛИ, ТИЕ СЕ НАДЕВАА НА НЕШТО ДРУГО!
(ВИДЕО) Шахпаска : Преку проширување на капацитетот, детската градинка „Синоличка“ сега може да згрижи 164 деца
(ВИДЕО) Шахпаска : Преку проширување на капацитетот, детската градинка „Синоличка“ сега може да згрижи 164 деца
ТРАГЕДИЈА НА ПОНИКВА Една девојка загина, а двајца се тешко повредени откако со џип паднале во провалија
ТРАГЕДИЈА НА ПОНИКВА Една девојка загина, а двајца се тешко повредени откако со џип паднале во провалија
СДСМ: Пресудата за случајот Таргет-Тврдина е удар врз остатоците на режимот на ВМРО-ДПМНЕ, патот на правдата е чист
СДСМ: Пресудата за случајот Таргет-Тврдина е удар врз остатоците на режимот на ВМРО-ДПМНЕ, патот на правдата е чист
СЕКОГАШ ХРАБАР, НА СВОЈА ШТЕТА, НО ЗА ДОБРОТО НА ЗЕМЈАТА: Љупчо Георгиевски со 5 точки како да се подобрат односите помеѓу С Македонија и Бугарија
СЕКОГАШ ХРАБАР, НА СВОЈА ШТЕТА, НО ЗА ДОБРОТО НА ЗЕМЈАТА: Љупчо Георгиевски со 5 точки како да се подобрат односите помеѓу С Македонија и Бугарија

Панчо од ДНК ќе прави пици додека трае пандемијата, негови колеги се уште не размислуваат за нова работа

Владимир Блажев познат во јавноста како Панчо од музичкото дуо ДНК, се вработи како пица мајстор. Веста ја сподели на својата официјална страница, појаснувајќи дека додека трае кризата поради пандемијата, мора да има некакви приходи.

-Од работа нема срам, појаснува тој, заблагодарувајќи се на пицеријата која што го вработила и му дала можност да го испече занаетот пица мајстор, за додека трае пандемијата има некакви приходи.

Тој вели дека три недели траела неговата обука за приготвување на гиро пити и пастрмајлии, а го пофали и неговиот колега, музичарот Огнен Здравковски, кој одлично се снашол во улогата на продавач.

И додека Панчо покажа дека мора да се снаоѓа и нема да седи со скрстени раце за време на кризата, голем дел од неговите колеги реагираат поради забраната на музички настапи во живо, тврдејќи дека освен со музика, не можат да се занимаваат со друга професија, дури и привремено.

Пред неколку месеци и фолк пејачот Јордан Митев за ,,Фокус” изјави дека доколку забраната потрае подолго време, не се срами да започне да се занимава со некоја друга професија.

-Ќе работам нешто друго кое не е поврзано со музиката, ако не знам, ќе научам. Не е здраво така да се губи времето. Колегите кои тврдат дека освен од музика, не можат да заработуваат од друга професија, колку порано се соочат со вистината, толку повеќе време ќе им остане да преземат нешто околу егзистенцијата – ни изјави тој во октомври, по што неговата изјава наиде на низа на негативни реакции и вербални напади од негови колеги, кои го обвинија за неколегијалност.

Владата во неколку наврати им додели финансиска помош на музичарите од почетокот на кризата.

Од Здружението за унапредување на правата на музичарите, „Музика – Сега!“, пак истиот месец излегоа со став дека не ја прифаќаат и јавно се оградуваат од одлуката за помош во вид на платежна картичка од 6.000 денари за естрадните уметници и останатите музичари коишто не остваруваат приходи во сите изминати месеци. Реагираа дека ниту еднаш официјално не било објавено со конкретни бројки, каде, на кој музички настан, во ресторан или пак на концерт, се заразиле повеќе луѓе.

Минатата недела, со цел да им помогне на естрадните уметници, владата им додели финансиска помош на 730 лица кои се занимаваат со музика, во висина од 21.776 денари, за два месеци. Пред тоа пак, околу 60 музичари добија помош од 14.500 денари за два месеци.

ИЗВОР: ФОКУС.МК

loading...

Hiyokoi (https://gogoanime.be/m/pzND) Episode Full at website https://gogoanime.be gogoanime 10

Watch The Quintessential Quintuplets 2 Episode 1 at website https://animefreak.ws animefreak avatar