ОБСЕ-ОДИХР: Еден отсто за независни листи е во согласност со добрите меѓународни практики
ОБСЕ-ОДИХР: Еден отсто за независни листи е во согласност со добрите меѓународни практики
Царовска: Со вработување на 500 образовни асистенти се грижиме и создаваме образование за секое дете
Царовска: Со вработување на 500 образовни асистенти се грижиме и создаваме образование за секое дете
Груби: Оваа коалиција рушеше табуа и во 2002 година
Груби: Оваа коалиција рушеше табуа и во 2002 година
(ВИДЕО) ГРАДОТ СКОПЈЕ ЈА ПОЧНА ТРЕТАТА ФАЗА ОД РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ИНДИРА ГАНДИ ВО ШУТО ОРИЗАРИ
(ВИДЕО) ГРАДОТ СКОПЈЕ ЈА ПОЧНА ТРЕТАТА ФАЗА ОД РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ИНДИРА ГАНДИ ВО ШУТО ОРИЗАРИ
БРАВО МВР - Одземени 14 возила од „диви“ тркачи од Тетово и од странство
БРАВО МВР - Одземени 14 возила од „диви“ тркачи од Тетово и од странство
Шекеринска: За Рамковниот договор имаше многу скепса, но создаде клима на заедништво
Шекеринска: За Рамковниот договор имаше многу скепса, но создаде клима на заедништво
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГО НАГРАДИ СО 300.000 ДЕНАРИ ОЛИМПИСКИОТ ВИЦЕПРВАК ВО ТЕКВОНДО ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГО НАГРАДИ СО 300.000 ДЕНАРИ ОЛИМПИСКИОТ ВИЦЕПРВАК ВО ТЕКВОНДО ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ
Заев: Охрискиот договор донесе нов дух на водење политики кои градат мостови, заедно се развиваме како држава членка на НАТО и идна членка на ЕУ
Заев: Охрискиот договор донесе нов дух на водење политики кои градат мостови, заедно се развиваме како држава членка на НАТО и идна членка на ЕУ

Пандев: Срцето ми е полно, ова е мојот максимум и не можам повеќе!

Многу емоции имаше денеска по последниот натпревар на Горан Пандев за македонската репрезентација против Холандија.

После мечот, Пандев упати благодарност до целата македонска јавност, но и до сите луѓе со кои се дружел во репрезентацијата во изминатите 20 години.

„Возбуден сум и благодарен на цела македонска јавност. Чест ми беше да го носам македонскиот дрес 20 години. Среќен сум што вака ја завршив репрезентативната кариера и вечно ќе се сеќавам на ова Европско првенство. Не знам дали има простор повторно да се вратам. Не можам да играм, а да не го дадам максимумот. На два фронта е премногу за мене. Убеден сум дека оваа генерација ќе избори и пласман на СП. Срцето ми е полно, прекрасно беше да се погледне дека толку македонски навивачи те бодрат. Направивме нешто што вечно ќе остане во нашето сеќавање. Повеќе од ова не можам, ова е мојот максимум“, порача Пандев.

loading...

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Angels of Death Specials (Dub) Episode 4

Watch anime online for free at KissAnime food wars kissanime. Da Shen Xian (https://kissanime.mx/m/4Ge5) Episode 16

Watch anime online for free at 4Anime god of highschool 4anime. Gatchaman Crowds Insight (Dub) Episode Full

KissAnime Dashburst: https://dashburst.com/kissanimemx