Градоначалникот на Општина Центар, Герасимовски: Аплицирајте на повикот на Општина Центар за нега на стари лица во домашни услови
Градоначалникот на Општина Центар, Герасимовски: Аплицирајте на повикот на Општина Центар за нега на стари лица во домашни услови
Тренчевска: Социјалниот дијалог со СОНК продолжува, се приближуваме до конечното решение
Тренчевска: Социјалниот дијалог со СОНК продолжува, се приближуваме до конечното решение
БОЧВАРСКИ: РАСПРЕДЕЛЕНИ СЕ 70 СТАНОВИ НА СОЦИЈАЛНИ СЛУЧАИ ВО ГОСТИВАР, ПРИ КРАЈ Е ИЗГРАДБАТА НА СОЦИЈАЛНИ СТАНОВИ ВО БУТЕЛ, ВЕЛЕС, КОЧАНИ, ПЕХЧЕВО И САРАЈ
БОЧВАРСКИ: РАСПРЕДЕЛЕНИ СЕ 70 СТАНОВИ НА СОЦИЈАЛНИ СЛУЧАИ ВО ГОСТИВАР, ПРИ КРАЈ Е ИЗГРАДБАТА НА СОЦИЈАЛНИ СТАНОВИ ВО БУТЕЛ, ВЕЛЕС, КОЧАНИ, ПЕХЧЕВО И САРАЈ
ВМРОВСКА РАБОТА - ОЈО ОТВОРИ ИСТРАГА: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПЕТРОВЕЦ ЗА 6 ГОДИНИ ПРЕКУ ЛАЖНИ ФАКТУРИ ИСПУМПАЛ 500 000 ЕВРА ОД ОПШТИНАТА НА СМЕТКА НА ФИРМА ВО СОПСТВЕНОСТ НА СВОЈОТ БРАТ
ВМРОВСКА РАБОТА - ОЈО ОТВОРИ ИСТРАГА: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПЕТРОВЕЦ ЗА 6 ГОДИНИ ПРЕКУ ЛАЖНИ ФАКТУРИ ИСПУМПАЛ 500 000 ЕВРА ОД ОПШТИНАТА НА СМЕТКА НА ФИРМА ВО СОПСТВЕНОСТ НА СВОЈОТ БРАТ
ЕДЕН ДЕН ПО ОДЛУКАТА НА СПЦ ДА ЈА ПРИЗНАЕ МПЦ: Брнабиќ утре доаѓа во Скопје
ЕДЕН ДЕН ПО ОДЛУКАТА НА СПЦ ДА ЈА ПРИЗНАЕ МПЦ: Брнабиќ утре доаѓа во Скопје
(ВИДЕО) ЗЕЛЕНСКИ ИМ НАРЕДИ НА БОРЦИТЕ ВО АЗОВСТАЛ ДА СЕ ПРЕДАДАТ: НИ ТРЕБААТ ЖИВИ ХЕРОИ А НЕ МРТВИ, ЌЕ ИМ ГИ СПАСИМЕ ЖИВОТИТЕ
(ВИДЕО) ЗЕЛЕНСКИ ИМ НАРЕДИ НА БОРЦИТЕ ВО АЗОВСТАЛ ДА СЕ ПРЕДАДАТ: НИ ТРЕБААТ ЖИВИ ХЕРОИ А НЕ МРТВИ, ЌЕ ИМ ГИ СПАСИМЕ ЖИВОТИТЕ
(ВИДЕО) БОМБА НА ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: КАТИЦА И БОКИ СЕ ДОГОВОРЕНИ СО ЗАЕВ, ДА ОДЛЕЖАТ 10 ГОДИНИ ПА ЌЕ ГИ ПУШТАТ!
(ВИДЕО) БОМБА НА ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: КАТИЦА И БОКИ СЕ ДОГОВОРЕНИ СО ЗАЕВ, ДА ОДЛЕЖАТ 10 ГОДИНИ ПА ЌЕ ГИ ПУШТАТ!
(ВИДЕО) БОМБА НА ИСТОРИЧАРОТ ЧЕПРЕГАНОВ: ИМА МНОГУ ЛАГИ ВО МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА, БУГАРИЈА ТРЕБА ДА НИ ДАДЕ ВРЕМЕ ТОА ДА ГО ИСПРАВИМЕ, НЕ МОЖЕ НАЕДНАШ ДА СЕ ИСПРАВИ НЕШТО ШТО СЕ ТРУПАЛО 100 ГОДИНИ
(ВИДЕО) БОМБА НА ИСТОРИЧАРОТ ЧЕПРЕГАНОВ: ИМА МНОГУ ЛАГИ ВО МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА, БУГАРИЈА ТРЕБА ДА НИ ДАДЕ ВРЕМЕ ТОА ДА ГО ИСПРАВИМЕ, НЕ МОЖЕ НАЕДНАШ ДА СЕ ИСПРАВИ НЕШТО ШТО СЕ ТРУПАЛО 100 ГОДИНИ

ПАНИКА ВО ВМРО – ЗАЕВ ЈА ОСТАВА ВЛАДАТА ВО ТОП ФОРМА: ММФ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДИНАТА ЕКОНОМСКА ПОЛИТИКА ЗА ВРЕМЕ НА КРИЗАТА„

ММФ во својот последен извештај ги потврдува ефикасните фискални политики и антикризнни мерки кои како Влада ги донесовме за време на пандемијата.
ММФ анализира дека Владата спречила голема загуба на работни места како и дека обезбедила заштита на ранливите категории на граѓани.
Согласно извештајот:

👉 Економското закрепнување се очекува да продолжи во 2022 година. Се предвидува растот да се зголеми од 4 отсто во 2021 година на 4,2 отсто во 2022 година
👉 Буџетот за 2022 година соодветно ги намалува трошоците поврзани со пандемијата, додека продолжува да ја поддржува економската активност
👉 Инфлацијата ќе започне да опаѓа во втората половина на следната година и ќе се стабилизира на околу 2% во 2023 година и периодот потоа.
Линк до целиот извештај: http://bitly.ws/kneG

loading...

4anime biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

anime stream My Hero Academia Season 4

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

4anime. biz 4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

4Anime Attack on Titan Season 3

watch animes 4Anime Attack on Titan (Dub)

tải go88