(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

ПАНОВСКИ: Вакцините за десетина пати намалуваат хоспитализација и смрт, имаат ретко несакани ефекти, ваш е изборот народе

Антиваксерите бомбардираат со податоци. Вакциналните фанатици велат, само вакцината ќе го спречи ширењето на вирусот, со неа ќе постигнеме колективен имунитет, само вакцината ќе спречи појава на нови мутации. И сега имате 120.000 нови случаи во Британија дневно, и како луѓето да веруваат на ова!!! Место да се признае дека вакцините не штитат од ширење на вирусот, не штитат дури ни од повторна инфекција па и болест, бидејќи е очигледно вирусот и понатаму се шири, треба да се каже јасно и гласно, да така е. Вакцините за десетина пати намалуваат хоспитализација и смрт. Вакцините имаат несакани ефекти и тие се тие и тие, вели во интервју за „Локално“, микробиологот д-р Никола Пановски.

Toj напоменува дека ризикот од смртта или постковид комликации е десет пати поголем кај непрележаните и невакцинираните, несаканите ефекти се извонредно ретки , но постојат и дека секој сам треба да направи избор за тоа дали ќе прими вакцина или не.

-Особено ефект би имале овие податоци, ако се споредуваат кај ранливи категории и постари над 50 години. Форсирањето да се вакцинираат млади и деца е исто така контрапродуктивно. Едно е препорака, друго е присила, смета микробиологот.

Целото интервју на д-р Никола Пановски. на Локално.мк

loading...

english anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

watch anime free SK8 the Infinity

4anime biz Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2

4anime.biz 4Anime Tokyo Revengers

anime stream Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

4Anime Death Note