Ковачевски ја почна посетата на Италија, се сретна со сенаторот Фасино: Прашањето на почеток на преговорите со Северна Македонија е неопходен одговор за безбедноста на Европа
Ковачевски ја почна посетата на Италија, се сретна со сенаторот Фасино: Прашањето на почеток на преговорите со Северна Македонија е неопходен одговор за безбедноста на Европа
(ВИДЕО) ЕРОЛ РИЗАОВ: ГРУЕВСКИ Е ПРВ ПОЛИТИЧАР КОЈ ПОЧНА ДА МИ СЕ ЈАВУВА НА ТЕЛЕФОН ЗА ОБЈАВЕНИ ТЕКСТОВИ И ДА СЕ БУНИ И ДА ПРАВИ ПРИТИСОК
(ВИДЕО) ЕРОЛ РИЗАОВ: ГРУЕВСКИ Е ПРВ ПОЛИТИЧАР КОЈ ПОЧНА ДА МИ СЕ ЈАВУВА НА ТЕЛЕФОН ЗА ОБЈАВЕНИ ТЕКСТОВИ И ДА СЕ БУНИ И ДА ПРАВИ ПРИТИСОК
ГРАД СКОПЈЕ: Успешно спроведена пролетната акцијата во Ѓорче Петров - уредени зелените површини на улиците и булеварите
ГРАД СКОПЈЕ: Успешно спроведена пролетната акцијата во Ѓорче Петров - уредени зелените површини на улиците и булеварите
(ВИДЕО) ПАРТАЛ СЕ НАПРАВИЈА: ВЕРБАЛНА ТЕПАЧКА НА ЈУТУБ МЕЃУ ПАЛЧО И КОТЕВСКИ ОД БОЈКОТИРАМ
(ВИДЕО) ПАРТАЛ СЕ НАПРАВИЈА: ВЕРБАЛНА ТЕПАЧКА НА ЈУТУБ МЕЃУ ПАЛЧО И КОТЕВСКИ ОД БОЈКОТИРАМ
Вистиномер: Не е вистина дека сладолед, кафе и кока-кола во Охрид чинат 500 денари
Вистиномер: Не е вистина дека сладолед, кафе и кока-кола во Охрид чинат 500 денари
Шпанија со закон планира боледување за жените со силни менструални болки
Шпанија со закон планира боледување за жените со силни менструални болки
РСБСП со апел до матурантите: Прославите нека поминат без сообраќајни инциденти
РСБСП со апел до матурантите: Прославите нека поминат без сообраќајни инциденти
БРЗАТА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ СПРЕЧИЛА КАТАСТРОФА: Седумдесетина луѓе повредени во вчерашниот пожар во хотелот „Буши”
БРЗАТА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ СПРЕЧИЛА КАТАСТРОФА: Седумдесетина луѓе повредени во вчерашниот пожар во хотелот „Буши”

Папа Франциск: Родителите не треба да ги осудуваат геј децата, туку да ги поддржат

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск изјави дека родителите не треба да ги осудуваат геј децата, туку да им пружат поддршка, пренесува „Н1“.

Тој ги коментираше потешкотиите со кои се соочуваат родителите во воспитувањето на нивните деца. Папата рече дека меѓу споменатите прашања се и родителите кои забележуваат различна сексуална ориентација кај своите деца, но и како треба да се справат со тоа и да не се кријат зад ставот на осуда.

Франциск претходно нагласи дека геј лицата имаат право да бидат прифатени од нивните родители, браќата и сестрите. Исто така, тој наведе дека Римокатоличката црква не може да прифати истополови бракови, но дека може да ги поддржи законите на граѓанските закони кои им даваат заеднички права на геј партнерите кога станува збор за здравствена заштита, пензијата и прашањата за наследство.

Минатата година Ватикан издаде документ во кој се наведува дека католичките свештеници не можат да им дадат благослов на истополовите заедници, што многу ги разочара хомосексуалците кои се католици.

loading...

anime website. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2 Episode 4

My Hero Academia (Dub)

4Anime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

anime online 4Anime Redo of Healer

My Hero Academia Season 2