PLUTO’S DOUBTS - OPENING ACT НА PLACEBO ВО СКОПЈЕ, 16 ЈУЛИ 2022, СТАДИОН НА АРМ!
PLUTO’S DOUBTS - OPENING ACT НА PLACEBO ВО СКОПЈЕ, 16 ЈУЛИ 2022, СТАДИОН НА АРМ!
ВЕЧЕРВА КОНЦЕРТ НА КАРОЛИНА “АЈДЕ ДА ЛЕТАМЕ - GREATEST HITS”
ВЕЧЕРВА КОНЦЕРТ НА КАРОЛИНА “АЈДЕ ДА ЛЕТАМЕ - GREATEST HITS”
WHITESNAKE И DAVID COVERDALE - ЈАВААТ НИЗ СВЕТОТ ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ! Голем open air -12 јули-Стадион на АРМ -Скопје-20 часот!
WHITESNAKE И DAVID COVERDALE - ЈАВААТ НИЗ СВЕТОТ ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ! Голем open air -12 јули-Стадион на АРМ -Скопје-20 часот!
ПОСЛЕ НЕЗАБОРАВНИОТ СПЕКТАКЛ НА СТАДИОНОТ НА АРМ ВО СКОПЈЕ, ОМИЛЕНИТЕ СТАРОМААЛЦИ СЕ СЕЛАТ ВО ОХРИД, НА ИЛИНДЕН, ЗА ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА!
ПОСЛЕ НЕЗАБОРАВНИОТ СПЕКТАКЛ НА СТАДИОНОТ НА АРМ ВО СКОПЈЕ, ОМИЛЕНИТЕ СТАРОМААЛЦИ СЕ СЕЛАТ ВО ОХРИД, НА ИЛИНДЕН, ЗА ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА!
THIEVERY CORPORATION НА БИС ВО СКОПЈЕ! 03-ти јули, Стадион на АРМ
THIEVERY CORPORATION НА БИС ВО СКОПЈЕ! 03-ти јули, Стадион на АРМ
Ковачевски на средба со коалициските партнери за францускиот предлог
Ковачевски на средба со коалициските партнери за францускиот предлог
РОКАДА ВО БУГАРСКАТА ВЛАДА: НАМЕСТО ПЕТКОВ, АСЕН ВАСИЛЕВ ЌЕ БИДЕ НОВ ПРЕМИЕР, ПЕТКОВ ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ
РОКАДА ВО БУГАРСКАТА ВЛАДА: НАМЕСТО ПЕТКОВ, АСЕН ВАСИЛЕВ ЌЕ БИДЕ НОВ ПРЕМИЕР, ПЕТКОВ ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ
Борисов: Да го финализираме францускиот предлог за Северна Македонија
Борисов: Да го финализираме францускиот предлог за Северна Македонија

ПАРАДОКС НА МАКЕДОНСКАТА ДЕСНИЦА И РАДИКАЛНА ЛЕВИЦА: ГЛАВНИТЕ ШТО БЕА ПРОТИВ ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА СЕГА БАРААТ ОД УКРАИНА ДА ГИ УВАЖЕЛА ПОНИЗНО СИТЕ БАРАЊА НА МОСКВА?!?!

Сите оние кои со години водеа битка против договорот од Преспа сега врескаат на социјални мрежи и во контакт емисии дека Украина ја предизвикала Русија со тоа што не сакала понизно да се покори на барањата на Москва?!?!

Сите оние кои сечеа вени како договорот од Преспа било капитулација, сега бараат од Украина да прифатела буквална капитулација и да дозволела нејзни територии да бидат анектирани кон Русија затоа што населението се чувствувало за про руско?

Сите оние кои со децении се борат против правата на албанците и ширеа паника за кантонизација и федерализација сега се борат за отцепување на територии од Украина и припојување со Русија?!?!

Сите оние кои го обвинуваат СДСМ што прави компромиси со Бугарија, со Грција и со Албанците сега ја обвинѕуваат Украина дека била тврдоглава и сама си го барала оти не си го знаела местото под сонцето и колку била мала што барала да се рчка со руската мечка?!?!

Кој е ова само парадокс, да ти се сврти умот, мајко мила мајчице, македонската десница и радикална левица е изгубена во космосот, пусти анти западен инат и омраза, пуста опседнатост со Путин и мозокот им е поматен од руската пропаганда и не знаат каде тераат.

Ама па кога ќе видиш дека овие луѓе се и анти ваксери, тогаш нема многу надеж за здрав разум, логиката не е јака страна на овие луѓе.

loading...

Go88 Club - Thiên đường cờ bạc online

sunwin 247. club sunwin ăn kinh nghiệm đánh tài xỉu sunwin