Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв

ПАРАДОКСОТ НА ШЕФОТ НА МАНУ, ЉУПЧО КОЦАРЕВ: Компјутерски инженер кој 20 години поминал во американски универзитети издавал книги финансирани од ЕУ и НАТО ни предлага да јадеме руски корења?!

Не ми е ич јасен академик Љупчо Коцарев.

Овие денови тој е херој со тезите дека САД ќе се распаднеле, ЕУ ќе се распаднела, да сме пробале со Русија да одиме или сами да сме се бореле во светски рамки без сојузници и партнерства…

Човек да си помисли дека човеков е некој историчар, или етнолог или археолог кој нема излезено од Табановце и Богородица…

Но ако му го погмеднете неговото ЦВ ќе видите дека човекот е компјутерски инженер кој 20 години ги поминал по американски универзитети каде истражувал за компјутерски мрежи, чипови итн итн…

Издавал книги финансирани од ЕУ и НАТО, предавал по универзитети од Лондон преку Берлин па до сите можни КЛАСА А најдобри универзитети во САД…

Значи човекот можел на лице место да ја види моќта на западот во однос на истокот и ни вели да одиме на исток да јадеме руски корења?!?!

Човекот цел живот се бавел со компјутери и технологија, сега не отекува со историја и национализам?!?!

Човекот цел живот бил материјалист, изучувал и истражувал за напредна техника која ќе му помогне на човештвото да оди побрзо напред, а сега не тера да се вратиме во пештери за да сме го заштителе македонизмот по секоја цена?!?!

Човекот бил космополит, живеел и творел и се дружел со луѓе од цел свет од сите раси од сите нации и најважно било колку вредиш колку знаеш колку можеш, а сега не отепува со отровен национализам, да сме објавеле војна на цел свет…

И сега како да се разбере овој човек?!?!

Дали он мисли дека како он што се кренал од Скопје да шета по цел свет и да зема плати од 5000 долари дека секој може во земјава тоа да го прави? Да не е тоа некој фанатизам и ароганција дека сите во земјава само треба да го испотат газот и ќе го освојат светот како што он го освоил?

Зарем човеков не разбира дека не се сите луѓе така надарени со таков талент и дарба и ментална сила по цел ден да бидат затворени во лабораторија и да буљаат во монитор? Дека луѓето се од различни средини од различни семејства со различни интелигенции и ментални структури, дека многу се неписмени, речиси и ретардирани, без ментална стабилност, без емоционална стабилност, без работна дисциплина и ние не треба земјава да ја правиме врз презумцијата дека сите можат да бидат Љупчо Коцарев, генијалци кои ќе бидат барани од цел свет и од сите светски универзитети каде ќе им нудат годишна плата од 100 000 долари и обезбедно сместување во убави куќи од 1000 квадрати со двор од 2000 квадрати.

Земјава наша како и сите други во светот е создадена од 1 процент такви генијалци, и големо мнозинство просечни и под просечно интелигентни луѓе и за таквите треба земјава да ја врземе со НАТО и ЕУ за да можат со својата просечност да извадат пристојни плати за живеачка, да не треба да си генијалец за да живееш пристојно туку да си и просечен токмак кој вози виљушкар цел живот а пак дома да носи пристојни 500 евра плата и жена му ако е исто така токмак и таа работи на каса во некој супермаркет и таа да зема 500е а не 250е како што е сега.

Значи треба да ги дуплираме платите во следниот период за обичната раја а цените да останат прилично каде што се сега, талентираните и богатите и онака им се исто фаќа дали сме во ЕУ или НАТО за нив светот секогаш ќе биде поле на лесна убава животна пловидба за нив секогаш границите ќе бидат отворени и платите високи.

Можеби Коцарев тоа не може да го разбере и затоа ни нуди да сме им покажале среден прст на НАТО и ЕУ, чевекот не го разбира светот ниту Македонците затоа што цел живот поминал во лабораторија гледајќи во компјутерски монитори…

loading...

acc go88 go88 mới nhất tải go88

https://sunwin.gg/