ПЕНДАРОВСКИ БЕШЕ ВО ПРАВО, ПЕТКОВ ПОТСЕТУВА НА ЗАЕВ И ЦИПРАС: НИЕ НА БАЛКАНОТ СИТЕ ТРЕБА ДА СИ ЈА ПРОМЕНИМЕ СВЕСТА, МНОГУ МИ БЕШЕ СРАМ НА ХАРВАРД КОГА СЕ КОРИСТЕШЕ ТЕРМИНОТ БАЛКАНИЗАЦИЈА ЗА ДА СЕ ОПИШЕ ОПШТЕСТВЕН ХАОС
ПЕНДАРОВСКИ БЕШЕ ВО ПРАВО, ПЕТКОВ ПОТСЕТУВА НА ЗАЕВ И ЦИПРАС: НИЕ НА БАЛКАНОТ СИТЕ ТРЕБА ДА СИ ЈА ПРОМЕНИМЕ СВЕСТА, МНОГУ МИ БЕШЕ СРАМ НА ХАРВАРД КОГА СЕ КОРИСТЕШЕ ТЕРМИНОТ БАЛКАНИЗАЦИЈА ЗА ДА СЕ ОПИШЕ ОПШТЕСТВЕН ХАОС
БОРИСОВ: ПЕТКОВ НЕ МУ Е ДОРАСНАТ НА КОВАЧЕВСКИ, ПРИМЕТИВ ДЕКА МАКЕДОНСКИОТ ПРЕМИЕР Е МНОГУ ИТАР
БОРИСОВ: ПЕТКОВ НЕ МУ Е ДОРАСНАТ НА КОВАЧЕВСКИ, ПРИМЕТИВ ДЕКА МАКЕДОНСКИОТ ПРЕМИЕР Е МНОГУ ИТАР
БРАВО НОЛЕ - Ѓоковиќ купи 80 отсто од данска компанија за развој на третмани против Ковид-19
БРАВО НОЛЕ - Ѓоковиќ купи 80 отсто од данска компанија за развој на третмани против Ковид-19
(ВИДЕО) ПЕТКОВ: Често доаѓам во Македонија, мојата кума е Македонка
(ВИДЕО) ПЕТКОВ: Често доаѓам во Македонија, мојата кума е Македонка
МАКЕДОНЦИТЕ ВОЗАТ КАКО МАНИЈАЦИ - МВР за 24 ЧАСА ПОДНЕСЕ 140 КАЗНИ ЗА ВОЗЕЊЕ БРЗО, БЕЗ ПОЈАС, ПИЈАНИ, БЕЗ ВОЗАЧКА, ПОМИНУВАЊЕ НА ЦРВЕНО, НЕ ПРОПУШТАЊЕ ПЕШАЦИ, ЗБОРУВАЊЕ НА МОБИЛЕН, НЕ КОРИСТЕЊЕ ЖМИГАВЕЦ...
МАКЕДОНЦИТЕ ВОЗАТ КАКО МАНИЈАЦИ - МВР за 24 ЧАСА ПОДНЕСЕ 140 КАЗНИ ЗА ВОЗЕЊЕ БРЗО, БЕЗ ПОЈАС, ПИЈАНИ, БЕЗ ВОЗАЧКА, ПОМИНУВАЊЕ НА ЦРВЕНО, НЕ ПРОПУШТАЊЕ ПЕШАЦИ, ЗБОРУВАЊЕ НА МОБИЛЕН, НЕ КОРИСТЕЊЕ ЖМИГАВЕЦ...
(ВИДЕО) БОЈКО БОРИСОВ СЕ ПОШЕГУВА: СЕГА ЌЕ СПИЈАМ МИРНО ДЕКА МАКЕДОНИЈА НЕМА ДА НЕ НАПАДНЕ
(ВИДЕО) БОЈКО БОРИСОВ СЕ ПОШЕГУВА: СЕГА ЌЕ СПИЈАМ МИРНО ДЕКА МАКЕДОНИЈА НЕМА ДА НЕ НАПАДНЕ
ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА СДСМ, ЗЕЧЕВИЌ ЗА ВОДИЦИ ВО ОХРИД: ,На сите граѓани, православни христијани им го честитам големиот празник Богојавление – Водици. Им посакувам добро здравје, пред се, спокој и благосостојба
ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА СДСМ, ЗЕЧЕВИЌ ЗА ВОДИЦИ ВО ОХРИД: ,На сите граѓани, православни христијани им го честитам големиот празник Богојавление – Водици. Им посакувам добро здравје, пред се, спокој и благосостојба
СПАСОВСКИ ЗА ВОДИЦИ ВО СТРУГА: Во свое лично име и во име на МВР ви го честитам големиот христијански празник Богојавление – Водици, со желби за добро здравје, радост и благосостојба
СПАСОВСКИ ЗА ВОДИЦИ ВО СТРУГА: Во свое лично име и во име на МВР ви го честитам големиот христијански празник Богојавление – Водици, со желби за добро здравје, радост и благосостојба

ПАРТИЗАНИТЕ СЕ СПРЕМААТ ЗА УШТЕ ЕДЕН ПОБЕДОНОСЕН МАРШ – Работен состанок на Николовски со градоначалниците од СДСМ, се следи работата и импементација на програмите, нашата мисија е да им служиме на граѓаните

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски вечерва одржа редовен работен состанок со градоначалниците од редовите на СДСМ.

На состанокот се разговараше за повеќе теми поврзани со работата на градоначалниците, степенот на реализација на програмите и проектите во интерес на граѓаните, капиталните инвестиции во општините, локалниот економски рзвој.

Николовски зборуваше и за усвоениот акциски План за борба против корупција донесен од страна на Владата како дел од политиките на СДСМ и решителноста да се успее во борбата против ова зло кое со децении беше натоложено во општеството.

Генералниот секретар Николовски порача дека оваа 2021 е важна година не само за тоа што следуваат локални избори наесен туку и поради фактот што токму оваа година е година на рестарт на економијата и стопанството и затоа од клучно значење е да има што поголема реализација на капитални проекти како на централно, така и на локално ниво.

Николовски се осврна и на мерит системот на функционирање на партијата каде се мониторира и оценува работата на сите функционери на СДСМ.

-Довербата на граѓаните во СДСМ е голема, ние сме фаворити на локалните избори. Оттука, нашата одговорност е уште поголема. Воспоставивме мерит систем, со кој ја следиме работата на сите избрани и именувани функционери од СДСМ како и мислењето, гласот на граѓаните. Тоа ќе биде клучно и понатаму, рече генералниот секретар Николовски.

Истовремено тој ја потенцираше и важноста на Акцискиот план за борба против корупцијата усвоен од страна на Владата предводена од СДСМ и поддршката за негова целосна реализација.

– Ред, правда и дисциплина се приоритетите од кои се води СДСМ како одговорна, државничка партија. Тоа треба да го практикува секој од нас како на централно, така и на локално ниво. Како носители на локалната власт и довербата што ви е дадена од граѓаните очекувам активно да се вклучите во оваа заедничка борба, да дадете свој конкретен придонес во спречувањето на коруптивното дејствување на локално ниво, во органите на локалната самоуправа. Сите очи со право се вперени во нас, во носителите на важни функции. Борбата против корупцијата, против непотизмот, против злоупотребите на службената положба започнува од нас. Ние сме на иста страна со граѓаните, на страната на правдата и неселективната борба против корупција. Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема, заклучи Николовски.

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak DARLING in the FRANXX Episode 23

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

anime sites AnimeFreak High School DxD

Hunter x Hunter (2011) Episode 139

free anime online So I'm a Spider, So What?