Ципрас: Шест авиони „рафал“ ќе летаат над С Македонија
Ципрас: Шест авиони „рафал“ ќе летаат над С Македонија
ЕКО ФАНАТИЦИТЕ ЈА ЧИНАТ СРБИЈА 2,5 МИЛИЈАРДИ ЕВРА: Српската влада ја прекина соработката со Рио Тинто по масовните протести низ цела Србија
ЕКО ФАНАТИЦИТЕ ЈА ЧИНАТ СРБИЈА 2,5 МИЛИЈАРДИ ЕВРА: Српската влада ја прекина соработката со Рио Тинто по масовните протести низ цела Србија
На Русија може да ѝ се случи втор Авганистан доколку ја нападне Украина, предупредува британската министерка Лиз Трас
На Русија може да ѝ се случи втор Авганистан доколку ја нападне Украина, предупредува британската министерка Лиз Трас
Друштвената игра „Катан“ конечно достапна и на македонски јазик
Друштвената игра „Катан“ конечно достапна и на македонски јазик
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ЦУК, АНГЕЛОВ: ГОЛЕМА КАРПА ОД 20 ТОНА ВО МАТКА ЗАКАНА ЗА БРАНАТА НА НАШАТА НАЈСТАРА ХИДРОЦЕНТРАЛА, ИЗВЕСТЕНИ СЕ СИТЕ ИНСТИТУЦИИ
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ЦУК, АНГЕЛОВ: ГОЛЕМА КАРПА ОД 20 ТОНА ВО МАТКА ЗАКАНА ЗА БРАНАТА НА НАШАТА НАЈСТАРА ХИДРОЦЕНТРАЛА, ИЗВЕСТЕНИ СЕ СИТЕ ИНСТИТУЦИИ
Телефонски разговор на претседателот Пендаровски со бугарскиот претседател Радев
Телефонски разговор на претседателот Пендаровски со бугарскиот претседател Радев
МАРИЧИЌ: Од големо значење ни е американската подршка во процесот на евроинтеграција на нашата земја
МАРИЧИЌ: Од големо значење ни е американската подршка во процесот на евроинтеграција на нашата земја
ВМРО МУ ВОДИ НА СДСМ ЗА 5%, НО ВЛАДЕЈАЧКАТА КОАЛИЦИЈА ДОБРО СЕ ДРЖИ, КОВАЧЕВСКИ ИМА ВРЕМЕ ОД 3 ГОДИНИ ДА ГИ ПОПРАВИ ОВИЕ БРОЈКИ
ВМРО МУ ВОДИ НА СДСМ ЗА 5%, НО ВЛАДЕЈАЧКАТА КОАЛИЦИЈА ДОБРО СЕ ДРЖИ, КОВАЧЕВСКИ ИМА ВРЕМЕ ОД 3 ГОДИНИ ДА ГИ ПОПРАВИ ОВИЕ БРОЈКИ

ПЕЏА: ВМРО ДПМНЕ Е ЛЕШИНАРСКО – НЕКРОФИЛСКА ПАРТИЈА СО ТОА ШТО ГИ ОХРАБРУВА АНТИ ВАКСЕРСКИТЕ ПРОТЕСТИ

Да бидеме јасни: борбата против вакцинација, особено во контекст на пандемијата со која светот во моментов се соочува, не е прашање на страв од вакцини. Тоа е прашање на недостаток на психолошки интегрирана личност, помешано со општествено разгалена себичност и недостаток на одговорност или емпатија кон ближните. Карените кои протестираат против вакцини, не го прават тоа зашто се плашат од боцкањето, зашто истите тие пушат, пијат, не се плашат од ботокс и силикони, додека тврдат дека се плашат од вакцината.

Тоа не е страв, тоа е патолошки инает. Во основа, тие личности имаат создадено субкултура на инуенда, дезинформации, раскината врска со официјалните податоци, наука, и држава, како што пишува Гардијан, и најчесто формираат целосно затворен систем на тафтологии кои ги потврдуваат нивните предрасуди, незнаење и измислици.

Уште пострашно е, што, играјќи на нивните атавистички емоции и нагони, некои политички структури се обидуваат на тие емоции да профитираат. Недостатокот на одговорност кај демонстрантите е индивидуален и потсвесен, но кај поттикнувачите е пострашен, зашто е системски и дијаболичен, некрофилско-лешинарски.

ИЗВОР – ДОЈЧЕ ВЕЛЕ

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Horimiya (Dub)

Tokyo Ghoul Episode 8

free anime online GoGoAnime Naruto: Shippuden (Dub)

GoGoAnime Black Clover (Dub) Episode 168

gogo anime tv Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc