Пецаков треба да одговара, наместо да се заканува со тужби, Мицкоски да каже дали го поддржува неговото неодговорно постапување
Пецаков треба да одговара, наместо да се заканува со тужби, Мицкоски да каже дали го поддржува неговото неодговорно постапување
ЗА ДА СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР, ВМРОВЦИТЕ КРШАТ НОЗЕ, ФАЌААТ КОРОНА, ШТО ЛИ НОВО ЌЕ ИМ ТЕКНЕ САМО ДА ЗАСТАРАТ ДЕЛАТА - Миле Јанакиевски со патерици од дома донесен во судница за „Топлик“
ЗА ДА СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР, ВМРОВЦИТЕ КРШАТ НОЗЕ, ФАЌААТ КОРОНА, ШТО ЛИ НОВО ЌЕ ИМ ТЕКНЕ САМО ДА ЗАСТАРАТ ДЕЛАТА - Миле Јанакиевски со патерици од дома донесен во судница за „Топлик“
МЗШВ: Јавните повици се поништени поради неправилности во постапката, се подготвуваат нови повици, земјоделците ќе можат повторно да аплицираат за истите површини
МЗШВ: Јавните повици се поништени поради неправилности во постапката, се подготвуваат нови повици, земјоделците ќе можат повторно да аплицираат за истите површини
(ЕКСКЛУЗИВНО) Ideks.mk ви го пренесува интервјуто на министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, г-дин Бујар Османи, во пресрет на заедничката средба на двете влади во Софија: Им обезбедуваме европска иднина на новите генерации
(ЕКСКЛУЗИВНО) Ideks.mk ви го пренесува интервјуто на министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, г-дин Бујар Османи, во пресрет на заедничката средба на двете влади во Софија: Им обезбедуваме европска иднина на новите генерации
АРМ изготвува анализи за потенцијално учество во случај на руска инвазија на Украина
АРМ изготвува анализи за потенцијално учество во случај на руска инвазија на Украина
ВМРО-ДПМНЕ е нервозна, нивните градоначалници се големо разочарување, време е да престанат со лаги на прес конференции
ВМРО-ДПМНЕ е нервозна, нивните градоначалници се големо разочарување, време е да престанат со лаги на прес конференции
Зеленски ја повика ЕУ да остане обединета против Русија
Зеленски ја повика ЕУ да остане обединета против Русија
НАТО ИСПРАЌА БРОДОВИ И БОРБЕНИ АВИОНИ ВО БУГАРИЈА И БАЛТИЧКИОТ РЕГИОН ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА РУСКА ИНВАЗИЈА НА УКРАИНА
НАТО ИСПРАЌА БРОДОВИ И БОРБЕНИ АВИОНИ ВО БУГАРИЈА И БАЛТИЧКИОТ РЕГИОН ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА РУСКА ИНВАЗИЈА НА УКРАИНА

ПЕНДАРОВСКИ: Чест ми е што денеска имав можност да одговорам на прашањата на невладиниот сектор на третиот Национален форум на граѓански организации

Невладините организации како коректор и критичар на политичарите имаат важна улога. Истовремено, во себе обединуваат искуство и знаење коишто како држава треба да ги искористиме. Ако сакаме да фатиме приклучок во претстојниот процес на преговори со Европската Унија, нема зошто да не го собереме сиот ум и претставниците од невладиниот сектор да бидат вклучени во тимовите за преговарање.

Чест ми е што денеска имав можност да одговорам на прашањата на невладиниот сектор на третиот Национален форум на граѓански организации, во организација на програмата на Швајцарската амбасада за поддршка на граѓанското општество, Civica Mobilitas. Отворено зборувавме за неказнивоста на високата корупција, за состојбите во судството, медиумите, здравството, статусот на лицата со попреченост, на Ромите, за еднаквите можности и родовите прашања.

loading...

watch anime free. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime streaming ANIMEFLIX Dragon Ball Super

watch anime dub ANIMEFLIX Kiss x Sis (TV)

ANIMEFLIX Hunter x Hunter (2011) Episode 141

ANIMEFLIX How NOT to Summon a Demon Lord Ω

watch anime free High School DxD