(ВИДЕО) СТАР, СПОР, ГРД, ГО ВИКААТ ДИВА СВИЊА: АМЕРИКАНСКИ АВИОН А 10 Е НОЌНА МОРА ЗА ТАЛИБАНЦИТЕ, ИРАЧАНИТЕ И ИСИС, ИМА НАЈМОЌЕН МИТРАЛЕЗ КОЈ МЕЛЕ НА СИТНИ ПАРЧИЊА ЦЕЛИ ТЕНКОВИ, КУЌИ И ЗГРАДИ
(ВИДЕО) СТАР, СПОР, ГРД, ГО ВИКААТ ДИВА СВИЊА: АМЕРИКАНСКИ АВИОН А 10 Е НОЌНА МОРА ЗА ТАЛИБАНЦИТЕ, ИРАЧАНИТЕ И ИСИС, ИМА НАЈМОЌЕН МИТРАЛЕЗ КОЈ МЕЛЕ НА СИТНИ ПАРЧИЊА ЦЕЛИ ТЕНКОВИ, КУЌИ И ЗГРАДИ
САРАЧИНИ: Банално е благ збор за она што се случува во македонските медиуми и македонската јавност
САРАЧИНИ: Банално е благ збор за она што се случува во македонските медиуми и македонската јавност
(ВИДЕО) Американските војници имаат обука за струен удар
(ВИДЕО) Американските војници имаат обука за струен удар
ЗАЕВ АПСОЛУТЕН ПОБЕДНИК ВО ТВ ДУЕЛОТ: ГЛЕДАЧИТЕ СО ДРВА И КАМЕЊА ПО ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ
ЗАЕВ АПСОЛУТЕН ПОБЕДНИК ВО ТВ ДУЕЛОТ: ГЛЕДАЧИТЕ СО ДРВА И КАМЕЊА ПО ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ
Во Охрид се одржува голема НАТО вежба „Северна Македонија 2021“
Во Охрид се одржува голема НАТО вежба „Северна Македонија 2021“
Заев: Ние со Бугарија продолжуваме да градиме пријателски односи, за македонски јазик и идентитет не се преговара
Заев: Ние со Бугарија продолжуваме да градиме пријателски односи, за македонски јазик и идентитет не се преговара
Заев за Канал 5: За четири години со СДСМ просечната плата порасна за над 6.000 денари, а за шест години со ВМРО-ДПМНЕ за само 1.700 денари
Заев за Канал 5: За четири години со СДСМ просечната плата порасна за над 6.000 денари, а за шест години со ВМРО-ДПМНЕ за само 1.700 денари
МИЦКОВСКИ ВО ДУЕЛОТ СО ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ЧАСОВНИК ОД 8000 ЕВРА!
МИЦКОВСКИ ВО ДУЕЛОТ СО ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ЧАСОВНИК ОД 8000 ЕВРА!

ПЕНДАРОВСКИ: ЧЛЕНОТ НА БОРДОТ НА ДИРЕКТОРИ НА ФАЈЗЕР, НОБЕЛОВЕЦОТ ФЕРИД МУРАТ КОЈ Е ПО ТАТКО АЛБАНЕЦ ОД МАКЕДОНИЈА НИ ПОМОГНА ДА НАПРАВИМЕ ДОГОВОР СО ФАЈЗЕР ИНАКУ НЕМАШЕ ШАНСИ ПРВО НЕ ОТКАЧИЈА

– Нобеловецот по медицина, Ферид Мурат кој е член на бордот на директори на Фајзер а по татко е Албанец од Македонија, ни помогна да направиме договор со Фајзер. Прво од таму не откачија со изговор дека сме мал пазар и имале голема навалица од големите земји за големи нарачки, но потоа се поврзавме со нашиот нобеловец кој ни помогна да направиме договор за набавка со гигантот од Бостон. Моите информации се дека на овој начин и Вучиќ се има снаоѓано преку лични контакти да се пробие меѓу првите кои ќе направат договори.

Претседателот Пендаровски откри како се снаоѓале за да набават вакцини кои наскоро се очекува да пристигнат.

Инаку за нашиот нобеловец Ферид Мурат може да прочитате на следниот линк до неговата биографија на ВИКИПЕДИЈА.

loading...

Website https://animedao.nl: Watch Venus Wars (Dub) animedao Episode Full animedao website

4Anime Watch anime online, English anime online HD

AnimeBee: The Legend of Shangri-La anime episode Full online free at https://animebee.to anime stream

Website https://wcostream.cc: Watch Rec: Yurusarezarumono wcostream Episode Full wcostream dragon ball

Balatarin: https://www.balatarin.com/users/kissanimemx

Exercism: https://exercism.io/profiles/animefreakws