Заев на 26. Конгрес: Следува нова политика, СДСМ останува прв во промените!
Заев на 26. Конгрес: Следува нова политика, СДСМ останува прв во промените!
ИСТОРИСКИ ГОВОР НА ЗАЕВ НА 26-ТИ КОНГРЕС НА СДСМ: Ние сме за правда, ред и дисциплина, ВМРО-ДПМНЕ се за неправда и одбрана на криминал!
ИСТОРИСКИ ГОВОР НА ЗАЕВ НА 26-ТИ КОНГРЕС НА СДСМ: Ние сме за правда, ред и дисциплина, ВМРО-ДПМНЕ се за неправда и одбрана на криминал!
ИСТОРИСКИ ГОВОР НА ЗАЕВ НА 26-ТИ КОНГРЕС НА СДСМ: Ги добивме сите битки изминатите четири години, пред СДСМ се нови успеси!
ИСТОРИСКИ ГОВОР НА ЗАЕВ НА 26-ТИ КОНГРЕС НА СДСМ: Ги добивме сите битки изминатите четири години, пред СДСМ се нови успеси!
ИСТОРИСКИ ГОВОР НА ЗАЕВ НА 26-ТИ КОНГРЕС НА СДСМ: Северна Македонија ниту ќе провоцира, ниту ќе коленичи - ние не сме проблем, ние решаваме проблеми!
ИСТОРИСКИ ГОВОР НА ЗАЕВ НА 26-ТИ КОНГРЕС НА СДСМ: Северна Македонија ниту ќе провоцира, ниту ќе коленичи - ние не сме проблем, ние решаваме проблеми!
ИСТОРИСКИ ГОВОР НА ЗАЕВ НА 26-ТИ КОНГРЕС НА СДСМ: СДСМ носи државнички одлуки, за четири години постигнавме историски успеси
ИСТОРИСКИ ГОВОР НА ЗАЕВ НА 26-ТИ КОНГРЕС НА СДСМ: СДСМ носи државнички одлуки, за четири години постигнавме историски успеси
ВРЕМЕ Е ДА БИДЕШ АКТИВЕН – СКОПЈЕ ВЕЖБА НА ОТВОРЕНО
ВРЕМЕ Е ДА БИДЕШ АКТИВЕН – СКОПЈЕ ВЕЖБА НА ОТВОРЕНО
[ВО ЖИВО] НАСТАН НА ДЕНОТ: 26 Конгрес на СДСМ
[ВО ЖИВО] НАСТАН НА ДЕНОТ: 26 Конгрес на СДСМ
СЛИКИ КОИ ГО ЗГРОЗИЈА СВЕТОТ - ИЗРАЕЛ СЕ ПОСРАМОТИ: ИЗРАЕЛСКАТА ВОЈСКА УБИ 52 ДЕЦА И НАД 100 ВОЗРАСНИ ЦИВИЛИ ВО ГАЗА!
СЛИКИ КОИ ГО ЗГРОЗИЈА СВЕТОТ - ИЗРАЕЛ СЕ ПОСРАМОТИ: ИЗРАЕЛСКАТА ВОЈСКА УБИ 52 ДЕЦА И НАД 100 ВОЗРАСНИ ЦИВИЛИ ВО ГАЗА!

Пендаровски ги закопа ВМРОВЦИТЕ: И Мицкоски го поддржа ставот дека на Македонија не и треба учество во ЕЕЗ, туку членство во ЕУ

Во октомври 2019 година кога отварањето преговори со ЕУ за нашата земја беше одложено заради усвојување на новата методологија, во Брисел, неофицијално циркулираше идејата за алтернативно членство за државите од Западниот Балкан во Европската економска зона, се разбира, откако ќе ги исполнат потребните услови за тоа. Ставот на претседателот Стево Пендаровски и тогаш и сега беше дека никаква алтернатива на членство не треба да се прифаќа затоа што полноправното членство во ЕУ подразбира да сте дел и од заедничкиот европски пазар, велат од Кабинетот на Пендаровски по реакциите на неговиот став за членство во Европската економска зона.

– Меѓутоа, со цел да се оформи заеднички државен став во однос на изнесените идеи во Брисел, председателот Пендаровски, на 20 октомври 2019 година свика средба на претседателите на политичките партии од власта и од опозицијата кои имаат пратеници во Парламентот. На средбата беше постигнат апсолутен консензус и од страна на сите лидери, вклучително и од страна на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше поддржан ставот дека на Република Северна Македонија и ѐ потребно членство во Европската Унија, а не учество во алтернативни облици на соработка со ЕУ, затоа што на земјата покрај економска интеграција и е потребна и политичка интеграција и усвојување на демократските стандарди и вредности– владеење на правото, независно судство и медиуми, човекови слободи и права. – велат од Кабинетот на претседателот.

Од таму објаснуваат дека сите присутни заклучиле дека не треба воопшто да се размислува за алтернативи, туку земјата треба да продолжи со засилено темпо за реализирање на стратешката цел – полноправно членство во Европската Унија.

loading...

AnimeHeaven anime stream: Watch Hunter x Hunter (Dub) Episode 132 (https://animeheaven.pro/m/WeWq/ep-132)

AnimeTV ha anime tv: A Silent Voice Episode Full