(ВИДЕО) Заев и Бочварски на патот Пробиштип-Крупиште: Изградбата и рехабилитацијата на патиштата е приоритет заради поврзување на регионите и за побрз економски развој
(ВИДЕО) Заев и Бочварски на патот Пробиштип-Крупиште: Изградбата и рехабилитацијата на патиштата е приоритет заради поврзување на регионите и за побрз економски развој
Почитувани, ве известуваме дека Комерцијална банка АД Скопје од вторник, 27.07.2021 година, ќе започне со исплата на пензиите за месец јули
Почитувани, ве известуваме дека Комерцијална банка АД Скопје од вторник, 27.07.2021 година, ќе започне со исплата на пензиите за месец јули
(ВИДЕО) СКОПЈЕ ЈА ДОБИ И ВТОРАТА ТАРТАН ПАТЕКА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК
(ВИДЕО) СКОПЈЕ ЈА ДОБИ И ВТОРАТА ТАРТАН ПАТЕКА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК
(ВИДЕО) Заев и Бочварски во Подпелистерието: Инвестираме во патната и друга инфраструктура особено во општините каде што туризмот е од големо значење за развој на локалната економија
(ВИДЕО) Заев и Бочварски во Подпелистерието: Инвестираме во патната и друга инфраструктура особено во општините каде што туризмот е од големо значење за развој на локалната економија
БРНАБИЌ: Србија доби на подарок 600 милиони евра од ЕУ за нова брза железница од Белград до Ниш
БРНАБИЌ: Србија доби на подарок 600 милиони евра од ЕУ за нова брза железница од Белград до Ниш
Последна вест: Охридскиот регион, сепак, добива уште една шанса од УНЕСКО
Последна вест: Охридскиот регион, сепак, добива уште една шанса од УНЕСКО
Заев: За Охрид одлучуваат експерти на УНЕСКО, не можам да и се јавам на норвешката премиерка
Заев: За Охрид одлучуваат експерти на УНЕСКО, не можам да и се јавам на норвешката премиерка
ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ГИ ВАДИ ОД ПАМЕТ ВМРОВЦИТЕ, ИМ ДРЖИ ЛЕКЦИЈА ПО МЕНАЏИРАЊЕ СО СОВРЕМЕНА МЕТРОПОЛА - Булевар АСНОМ почна да се пробива низ Керамидница, Шилегов очекува да биде готов в година
ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ГИ ВАДИ ОД ПАМЕТ ВМРОВЦИТЕ, ИМ ДРЖИ ЛЕКЦИЈА ПО МЕНАЏИРАЊЕ СО СОВРЕМЕНА МЕТРОПОЛА - Булевар АСНОМ почна да се пробива низ Керамидница, Шилегов очекува да биде готов в година

ПЕНДАРОВСКИ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА: Случаите со апсењето на Рашковски и со заплената на дрогата се многу добро примени во Брисел како знак на силна борба со криминалот!

Претседателот Стево Пендаровски во вечерашното интервју на телевизија Канал 5 рече дека при неговата посета во Брисел добил позитивен фидбек за тоа што со борбата со корупцијата се опфатени и функционери од актуелната власт.

-Јас велам не е борба со корупција ако гоните луѓе само од претходната власт или режим. Случајот со Рашковски, јас почитувам пресумција на невиност, но тој случај е многу добро примен во Брисел. Затоа што стануваше збор за човек што бил еден од највисоките владини функционери. Од домашен во ефективен притвор, велат дека е показател дека политиката ги трга рацете од судството. Исто така добро е примен и случајот со заплената на дрогата и тоа што командир од Прилеп е опфатен во истрагата, рече Пендаровски.

loading...

AnimeHeaven weathering with you animeheaven: Fire Force Season 2 (https://animeheaven.pro/m/8jVM) Episode 24

AnimeTV anime online: Watch Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 1