Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Мојановски: Сослужувањето со СПЦ значи дека МПЦ не е веќе расколничка
Мојановски: Сослужувањето со СПЦ значи дека МПЦ не е веќе расколничка
Матевски: Признавањето на МПЦ-ОА е благодарение на Преспанскиот договор и Бајден
Матевски: Признавањето на МПЦ-ОА е благодарение на Преспанскиот договор и Бајден
МИЦКОВСКИ ГИ НАГРАДУВА РЕЖИМСКИТЕ ЕКСПЕРТУТКИ - Климовски – од говорник на ВМРО ДПМНЕ и противник на државните процеси до предлог за уставен судија
МИЦКОВСКИ ГИ НАГРАДУВА РЕЖИМСКИТЕ ЕКСПЕРТУТКИ - Климовски – од говорник на ВМРО ДПМНЕ и противник на државните процеси до предлог за уставен судија
Бомбите не му помогнаа на Рамковски oдново да ја отвори „Пајажина“ - Судот го одби поранешниот сопственик на телевизијата А1
Бомбите не му помогнаа на Рамковски oдново да ја отвори „Пајажина“ - Судот го одби поранешниот сопственик на телевизијата А1
Софија ги пречекува моштите на светите браќа Кирил и Методиј кои ќе бидат донесени на изложба во Софија од Света Гора каде се чуваат
Софија ги пречекува моштите на светите браќа Кирил и Методиј кои ќе бидат донесени на изложба во Софија од Света Гора каде се чуваат

ПЕНДАРОВСКИ: КАКО СЕ ОСМЕЛИЛ ЗАЕВ МЕНЕ ДА МЕ КРИТИКУВА, ЈАС СМЕАМ НЕГО ДА ГО КРИТИКУВАМ И НЕГОВИТЕ МИНИСТРИ, ОН МЕНЕ НЕ СМЕЕ, НЕКОЈ ОД НЕГОВИТЕ СОВЕТНИЦИ ЛОШО ГО СОВЕТУВАЛ

Tоа што денеска премиерот Зоран Заев го рекол за мене не е типично за него. Јас лично се сомневам дека можеби некој од неговите познати ПР-стратези и советници му сугерирале да напише таква небулоза дека е зачудувачки претседателот на државата да работи против интересите на граѓаните, изјави претседателот Стево Пендаровски во вечерашното гостување во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма.

– Ако Заев ја слушал изјавата што ја дадов во Приштина, а која трае 2 минути и 30 секунди, ќе знае дека јас го кажувам истото што му го кажав нему лично во 2019 година на лидерската средба која ја организиравме откако тој подесе оставка поради француското одолговлекување и поради новата методологија за проширување на Европската Унија. Тој тогаш рече дека е изневерен од ЕУ и дека треба да одиме на нови избори. На таа лидерска средба цели два часа разговаравме и јас тогаш му ги кажав моите загрижености кога станува збор за иницијативата „Отворен Балкан“, односно тогашен „Мини шенген“. Тогаш му реков дека ако иницијативата „Отворен Балкан“ значи компензација за полноправно членство во ЕУ, тогаш јас нема да ја прифатам таа иницијатива. Му реков, ако таа иницијатива е замислена како некаква идеја за реставрација на некаква Југославија, јас ќе бидам против. Исто така, му посочив и дека ако таа иницијатива се занимава со политика, а не со економија и со трговија, тогаш јас ќе бидам против. Заев тогаш нè убедуваше и нè убеди дека не станува збор за ништо такво, туку само за полесно преминување на границите, истакна Пендаровски.

Смешна изјава на претседателот, досега тој во дузина наврати упати жестоки критики на сметка на владата па Заев не му се налути, сега за прв пат Заев му упати критика и претседателот плаче и се буни дека некој лошо го советувал премиерот?!?!

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

animeheaven AnimeHeaven My Hero Academia Season 3 (Dub)

AnimeHeaven My Hero Academia (Dub)

AnimeHeaven My Hero Academia

anime online Gintama

AnimeHeaven Dragon Ball Super (Dub)

tải go88