Макрон во посредничка улога меѓу Скопје и Софија: Освен со Ковачевски разговарал и со Радев
Макрон во посредничка улога меѓу Скопје и Софија: Освен со Ковачевски разговарал и со Радев
ЈАКИМОВСКИ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: ГЛУПАВО Е ДА СЕ ОБВИНУВА ВЛАДАТА ЗА ИНФЛАЦИЈАТА, ТОА Е СВЕТСКИ ФЕНОМЕН ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА И ВОЈНАТА
ЈАКИМОВСКИ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: ГЛУПАВО Е ДА СЕ ОБВИНУВА ВЛАДАТА ЗА ИНФЛАЦИЈАТА, ТОА Е СВЕТСКИ ФЕНОМЕН ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА И ВОЈНАТА
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ШТОМ БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ РАСПАЛИЈА ПО СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, ЗНАЧИ ПРЕМИЕРОТ НЕ ИМ ПОПУШТА, ДОБРО ГИ БРАНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРЖАВАТА
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ШТОМ БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ РАСПАЛИЈА ПО СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, ЗНАЧИ ПРЕМИЕРОТ НЕ ИМ ПОПУШТА, ДОБРО ГИ БРАНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРЖАВАТА
Зидојче цајтунг: Србија и Бугарија му вртат грб на Путин
Зидојче цајтунг: Србија и Бугарија му вртат грб на Путин
Вархељи се врати во Софија да ги убеди Петков и Радев да ја откочат блокадата на Северна Македонија
Вархељи се врати во Софија да ги убеди Петков и Радев да ја откочат блокадата на Северна Македонија
Претседателот Пендаровски го прими ученикот Амир Дестанов, кој освои трето место на натпревар по математика иако живее многу тешко во тешка сиромаштија
Претседателот Пендаровски го прими ученикот Амир Дестанов, кој освои трето место на натпревар по математика иако живее многу тешко во тешка сиромаштија
За само 100 дена од мандатот на Ковачевски: поголеми плати, пензии, инвестиции и успешно справување со кризата
За само 100 дена од мандатот на Ковачевски: поголеми плати, пензии, инвестиции и успешно справување со кризата
Северна Македонија тапка во место според годишниот извештај за состојбата со човековите права на ЛГБТИ луѓето
Северна Македонија тапка во место според годишниот извештај за состојбата со човековите права на ЛГБТИ луѓето

Пендаровски: Најавата од опозицијата за блокада на Собранието е легитимен начин за борба за власт, но тајмингот е катастофален

Во однос на тоа дали се можни предвремени парламентарни избори, претседателот на државата смета дека не е сигрен дека ќе дојде до такво нешто, истакнувајќи дека најсигурен начин за тоа е 61 глас за распуштање на Собранието, а опозицијата во овој момент тоа го нема
Се работи за легитимен обид на опозицијата да ја урне Владата, но тајмингот е кататстрофален, вели претседателот Стево Пендаровски, о интервју за Канал 5, коментирајќи ја одлуката на ВМРО-ДПМНЕ да оди на активна блокада на Собранието од 10 мај.

„Тоа е сосема легитимен обид, сме имале и други такви случаи, да се урне Владата и да се предизвикаат предвремени парламентарни избори, врз основа на резултатите постигнати на локалните избори. Но тајмингот за тоа, војна, кризи е катастрофално избран. Сепак, треба да се остави време да видиме што значи таа блокада – односно најавата дека нема да се блокираат закони во интерес на граѓаните. Еве, ако Владата предложи закон за 10 отсто повисоки плати на просветарите, ВМРО-ДПМНЕ може да рече треба 30 и да го блокира“,вели Пендаровски.

Во однос на тоа дали се можни предвремени парламентарни избори, тој смета дека не е сигрен дека ќе дојде до такво нешто, истакнувајќи дека најсигурен начин за тоа е 61 глас за распуштање на Собранието, а опозицијата во овој момент тоа го нема.

Пендаровски исто така смета дека во моментов постои многу голем јаз меѓу двата главни блока СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ што тешко дека може да се дојде до некој заеднички став по некои странични прашања, а не па по главните политички.

„По неуспешниот обид да ги соберам сите на 2 август лани, јас неодамна се обидов да ги соберам сите на заедничко следење на фудбалскиот натпревар Македонија – Португалија. И не успеав. Од ВМРО-ДПМНЕ ми рекоа дека веќе имале договорено на друга локација“,рече Пендаровски.

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Hunter x Hunter (2011) Episode 139

Horimiya (Dub)

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

AnimeDao My Hero Academia Season 3

AnimeDao The Strongest Sage with the Weakest Crest Episode 11

tải go88