ЗА ДА СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР, ВМРОВЦИТЕ КРШАТ НОЗЕ, ФАЌААТ КОРОНА, ШТО ЛИ НОВО ЌЕ ИМ ТЕКНЕ САМО ДА ЗАСТАРАТ ДЕЛАТА - Миле Јанакиевски со патерици од дома донесен во судница за „Топлик“
ЗА ДА СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР, ВМРОВЦИТЕ КРШАТ НОЗЕ, ФАЌААТ КОРОНА, ШТО ЛИ НОВО ЌЕ ИМ ТЕКНЕ САМО ДА ЗАСТАРАТ ДЕЛАТА - Миле Јанакиевски со патерици од дома донесен во судница за „Топлик“
МЗШВ: Јавните повици се поништени поради неправилности во постапката, се подготвуваат нови повици, земјоделците ќе можат повторно да аплицираат за истите површини
МЗШВ: Јавните повици се поништени поради неправилности во постапката, се подготвуваат нови повици, земјоделците ќе можат повторно да аплицираат за истите површини
(ЕКСКЛУЗИВНО) Ideks.mk ви го пренесува интервјуто на министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, г-дин Бујар Османи, во пресрет на заедничката средба на двете влади во Софија: Им обезбедуваме европска иднина на новите генерации
(ЕКСКЛУЗИВНО) Ideks.mk ви го пренесува интервјуто на министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, г-дин Бујар Османи, во пресрет на заедничката средба на двете влади во Софија: Им обезбедуваме европска иднина на новите генерации
АРМ изготвува анализи за потенцијално учество во случај на руска инвазија на Украина
АРМ изготвува анализи за потенцијално учество во случај на руска инвазија на Украина
ВМРО-ДПМНЕ е нервозна, нивните градоначалници се големо разочарување, време е да престанат со лаги на прес конференции
ВМРО-ДПМНЕ е нервозна, нивните градоначалници се големо разочарување, време е да престанат со лаги на прес конференции
Зеленски ја повика ЕУ да остане обединета против Русија
Зеленски ја повика ЕУ да остане обединета против Русија
НАТО ИСПРАЌА БРОДОВИ И БОРБЕНИ АВИОНИ ВО БУГАРИЈА И БАЛТИЧКИОТ РЕГИОН ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА РУСКА ИНВАЗИЈА НА УКРАИНА
НАТО ИСПРАЌА БРОДОВИ И БОРБЕНИ АВИОНИ ВО БУГАРИЈА И БАЛТИЧКИОТ РЕГИОН ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА РУСКА ИНВАЗИЈА НА УКРАИНА
Костадинов на отворање на втората сензорна соба во училиште во Струмица
Костадинов на отворање на втората сензорна соба во училиште во Струмица

Пендаровски: Не смееме да се спуштаме на уличарско ниво во разговорите со Бугарија

Претседателот Стево Пендаровски рече дека не чувствува одговорност за ветото на Бугарија во одговор на новинарско прашање и дека не постои заострување на реториката или обид да се прикажеме како поголеми патриоти, ниту пак „смееме да се спуштаме на уличарско ниво во разговорите со Бугарија“. Оваа изјава тој ја даде по завршување на седницата на Советот за безбедност.

– Мој став е, ставот колку што гледам и на премиерот и на ресорните министри, дека ние не смееме да се спуштаме на уличарско ниво во разговорите со Бугарија, во разговорите со Германија, во разговорите со било кого. Ние имаме добиено доверба од граѓаните да ја водиме оваа држава и не само во однос на овој спор, мора да покажаме не само географски, дека ние сме навистина европска држава во која има демократска власт која владее на демократски начин и која се изразува на европски начин. И ве уверувам дека и во иднина, тоа не е некаква понизност кон Бугарите. Стилот, начинот на кој ние се однесуваме од кога сме ја добиле довербата на граѓаните, мислам дека покажува дека станува збор за поинаков профил на политичари, а не за луѓе кои сакаат ситни партиски, политички или лични поени да добијат, со тоа што ќе се прикажат како големи Македонци. Ниту еден момент не е добар на лажен патриотизам да правите политички рејтинг – рече Пендаровски.

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime freak tv Naruto: Shippuden

animefreaks website Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

AnimeFreak Hunter x Hunter (2011) (Dub)

DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 20

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 15