ОД БИХАЧКА РАСПАЛИЈА СО ТЕШКА МУНИНИЦИЈА ПО ВМРОВЦИТЕ: Со рушењето на галијата се чистат остатоците од ѓубрето на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје
ОД БИХАЧКА РАСПАЛИЈА СО ТЕШКА МУНИНИЦИЈА ПО ВМРОВЦИТЕ: Со рушењето на галијата се чистат остатоците од ѓубрето на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје
ШОКАНТНА КОЛУМНА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА МАНУ, КОЦАРЕВ: АМЕРИКА ЌЕ СЕ РАСПАДНЕ, ЕУ НЕ НИ ТРЕБА, ДОГОВОРИТЕ ОД ПРЕСПА И СО БУГАРИЈА ГО ДЕСТАБИЛИЗИРААТ БАЛКАНОТ, ДА ЈА ПРОДОЛЖИМЕ ПОЛИТИКАТА НА ТИТО СО НЕВРЗАНИТЕ?!?!?!
ШОКАНТНА КОЛУМНА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА МАНУ, КОЦАРЕВ: АМЕРИКА ЌЕ СЕ РАСПАДНЕ, ЕУ НЕ НИ ТРЕБА, ДОГОВОРИТЕ ОД ПРЕСПА И СО БУГАРИЈА ГО ДЕСТАБИЛИЗИРААТ БАЛКАНОТ, ДА ЈА ПРОДОЛЖИМЕ ПОЛИТИКАТА НА ТИТО СО НЕВРЗАНИТЕ?!?!?!
СДСМ ГО УДРИ ВМРО МЕЃУ РОГОВИ: Николов да каже какво здравство ќе имавме за 600 милиони евра колку што е Скопје 2014
СДСМ ГО УДРИ ВМРО МЕЃУ РОГОВИ: Николов да каже какво здравство ќе имавме за 600 милиони евра колку што е Скопје 2014
ВАЉОН САЛИХУ: Скопјани паметат и кој го делеше и уназадуваше Скопје, а кој го спојува и рамномерно развива
ВАЉОН САЛИХУ: Скопјани паметат и кој го делеше и уназадуваше Скопје, а кој го спојува и рамномерно развива
КУНГ-ФУ ПРЕСМЕТКА НА СЕМАФОРИ ВО КИСЕЛА ВОДА Двајца возачи со тупаници ја делеа правдата, настрада и една жена
КУНГ-ФУ ПРЕСМЕТКА НА СЕМАФОРИ ВО КИСЕЛА ВОДА Двајца возачи со тупаници ја делеа правдата, настрада и една жена
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Град Скопје почна со процесот на тргање на првата галија од коритото на реката Вардар
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Град Скопје почна со процесот на тргање на првата галија од коритото на реката Вардар
Шаховскиот Клуб АЛКАЛОИД подготвен за Европскиот Клупски Куп 2021
Шаховскиот Клуб АЛКАЛОИД подготвен за Европскиот Клупски Куп 2021
КОВАЧЕВСКИ: ГО ОЖИВЕАВМЕ ПРОЕКТОТ ТОПЛИФИКАЦИЈА НА БИТОЛА, ИЗГРАДБАТА ПОЧНУВА ВО ОКТОМВРИ
КОВАЧЕВСКИ: ГО ОЖИВЕАВМЕ ПРОЕКТОТ ТОПЛИФИКАЦИЈА НА БИТОЛА, ИЗГРАДБАТА ПОЧНУВА ВО ОКТОМВРИ

Пендаровски: Не смееме да се спуштаме на уличарско ниво во разговорите со Бугарија

Претседателот Стево Пендаровски рече дека не чувствува одговорност за ветото на Бугарија во одговор на новинарско прашање и дека не постои заострување на реториката или обид да се прикажеме како поголеми патриоти, ниту пак „смееме да се спуштаме на уличарско ниво во разговорите со Бугарија“. Оваа изјава тој ја даде по завршување на седницата на Советот за безбедност.

– Мој став е, ставот колку што гледам и на премиерот и на ресорните министри, дека ние не смееме да се спуштаме на уличарско ниво во разговорите со Бугарија, во разговорите со Германија, во разговорите со било кого. Ние имаме добиено доверба од граѓаните да ја водиме оваа држава и не само во однос на овој спор, мора да покажаме не само географски, дека ние сме навистина европска држава во која има демократска власт која владее на демократски начин и која се изразува на европски начин. И ве уверувам дека и во иднина, тоа не е некаква понизност кон Бугарите. Стилот, начинот на кој ние се однесуваме од кога сме ја добиле довербата на граѓаните, мислам дека покажува дека станува збор за поинаков профил на политичари, а не за луѓе кои сакаат ситни партиски, политички или лични поени да добијат, со тоа што ќе се прикажат како големи Македонци. Ниту еден момент не е добар на лажен патриотизам да правите политички рејтинг – рече Пендаровски.

loading...

Oishinbo: The Japan-America Rice War (https://animekisa.in/m/6Qg1) Episode Full

KissAnime: My Hero Academia 2 (Dub) anime episode 25 online free at https://kissanime.mx kissanime one punch man

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animeflv.uk: Watch Psycho-Pass: The Movie (Dub) animeflv Episode Full animes online

Buddypress: https://buddypress.org/members/gogoanimebe/profile/

Thetravelbrief: https://thetravelbrief.com/u/animeflixnl