(ФОТО) Пронајдени оружје и дрога при претрес во Скопје
(ФОТО) Пронајдени оружје и дрога при претрес во Скопје
(ВИДЕО) Црковни извори за Алфа: Автономијата на МПЦ-ОА е преодна фаза до афтокефалност, за неколку дена заедно ќе служат поглаварите на СПЦ и МПЦ во храмот Свети Сава во Белград
(ВИДЕО) Црковни извори за Алфа: Автономијата на МПЦ-ОА е преодна фаза до афтокефалност, за неколку дена заедно ќе служат поглаварите на СПЦ и МПЦ во храмот Свети Сава во Белград
Арсовска: Еколошкото образование на младите е клучен фактор за унапредување на заштитата на животната средина
Арсовска: Еколошкото образование на младите е клучен фактор за унапредување на заштитата на животната средина
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска во просториите на МНР пред студентите од неколку универзитети од земјата, го претстави прeстојниот Стратешки дијалог со САД, што ќе се одржи на 2 јуни во Вашингтон
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска во просториите на МНР пред студентите од неколку универзитети од земјата, го претстави прeстојниот Стратешки дијалог со САД, што ќе се одржи на 2 јуни во Вашингтон
Градоначалникот на Општина Центар, Герасимовски: Аплицирајте на повикот на Општина Центар за нега на стари лица во домашни услови
Градоначалникот на Општина Центар, Герасимовски: Аплицирајте на повикот на Општина Центар за нега на стари лица во домашни услови
Тренчевска: Социјалниот дијалог со СОНК продолжува, се приближуваме до конечното решение
Тренчевска: Социјалниот дијалог со СОНК продолжува, се приближуваме до конечното решение
БОЧВАРСКИ: РАСПРЕДЕЛЕНИ СЕ 70 СТАНОВИ НА СОЦИЈАЛНИ СЛУЧАИ ВО ГОСТИВАР, ПРИ КРАЈ Е ИЗГРАДБАТА НА СОЦИЈАЛНИ СТАНОВИ ВО БУТЕЛ, ВЕЛЕС, КОЧАНИ, ПЕХЧЕВО И САРАЈ
БОЧВАРСКИ: РАСПРЕДЕЛЕНИ СЕ 70 СТАНОВИ НА СОЦИЈАЛНИ СЛУЧАИ ВО ГОСТИВАР, ПРИ КРАЈ Е ИЗГРАДБАТА НА СОЦИЈАЛНИ СТАНОВИ ВО БУТЕЛ, ВЕЛЕС, КОЧАНИ, ПЕХЧЕВО И САРАЈ
ВМРОВСКА РАБОТА - ОЈО ОТВОРИ ИСТРАГА: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПЕТРОВЕЦ ЗА 6 ГОДИНИ ПРЕКУ ЛАЖНИ ФАКТУРИ ИСПУМПАЛ 500 000 ЕВРА ОД ОПШТИНАТА НА СМЕТКА НА ФИРМА ВО СОПСТВЕНОСТ НА СВОЈОТ БРАТ
ВМРОВСКА РАБОТА - ОЈО ОТВОРИ ИСТРАГА: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПЕТРОВЕЦ ЗА 6 ГОДИНИ ПРЕКУ ЛАЖНИ ФАКТУРИ ИСПУМПАЛ 500 000 ЕВРА ОД ОПШТИНАТА НА СМЕТКА НА ФИРМА ВО СОПСТВЕНОСТ НА СВОЈОТ БРАТ

Пендаровски од Косово му порача на бугарскиот премиер Петков дека спорот може да се реши побрзо од шест месеци

За претседателот Стево Пендаровски е прифатлив предлогот на бугарскиот премиер Кирил Петков, историјата да не биде единствениот фокус на разговори, но смета дека спорот може да се надмине и побрзо од временскиот рок што го даваат бугарските власти од 6 месеци.

– Мене ми е прифатлив пристапот на новиот бугарски премиер кој заговара историјата да не биде единствениот канал преку кој ние, како две соседни држави, комуницираме. Да разговараме за инфраструктура, за енергетика, за економија, за трговска размена, за европски интеграции, за човекови слободи и права, но секако не да разговараме за тоа што се случило пред 3 или пред 5 века. Тоа е модерен пристап кој го поддржувам. Се разбира, не го поддржувам временскиот рок, кој беше најавен, од шест месеци. Мислам дека проблемот помеѓу нас може да се реши за многу покус временски период“ изјави шефот на државата Пендаровски.

Нема безбедносна закана за земјава, ако извесен период во иднина не добиеме датум за преговори и ако останеме во чекалната на ЕУ подолг временски период, изјави претседателот Пендаровски одговарајќи на новинарско прашање на заедничката прес конференција со косовскиот хомолог претседателката, Вјоса Османи.

„Ова ви го кажувам со сета одговорност на функцијата која ја извршувам во моментот, затоа што ги имам сите релевантни разузнавачки и безбедносни информации, ако извесен период, во иднина, не добиеме датум за преговори и ако спорот со Бугарија не биде разрешен и останеме во ситуација во која ќе чекаме во чекалната на ЕУ подолг временски период, јас не верувам во тоа, но ако се случи, ве уверувам дека ниту денес има такви податоци, ниту утре може да дојдат такви податоци кои ќе укажуваат на безбедносна дестабилизација на Р. С Македонија“, рече Пендаровски.

loading...

watch anime dub. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

DARLING in the FRANXX

AnimeHeaven Record of Ragnarok Episode 3

Josee, the Tiger and the Fish Episode Full

anime heaven AnimeHeaven Death Note

AnimeHeaven Dragon Ball Super

tải go88