(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: СИТЕ СЛУЧАИ ЗА КОИ ОПОЗИЦИЈАТА МЕ КРИТИКУВАШЕ ВЧЕРА ВО СОБРАНИЕ СЕ СО СУДСКА РАЗВРСКА, НЕ СЕ ЗАТАШКАНИ ИЛИ ЗАБОШОТЕНИ КАКО ШТО ПРАВЕШЕ ВМРО ДПМНЕ 12 ГОДИНИ
(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: СИТЕ СЛУЧАИ ЗА КОИ ОПОЗИЦИЈАТА МЕ КРИТИКУВАШЕ ВЧЕРА ВО СОБРАНИЕ СЕ СО СУДСКА РАЗВРСКА, НЕ СЕ ЗАТАШКАНИ ИЛИ ЗАБОШОТЕНИ КАКО ШТО ПРАВЕШЕ ВМРО ДПМНЕ 12 ГОДИНИ
(ВИДЕО) ЗА МАЛЦЕ ОЧИТЕ ЌЕ МУ ГИ ИСКОПАШЕ: ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА БЕСНА НА АФРИМ ГАШИ ШТО ГО СПРЕЧИЛ ВРАЌАЊЕТО НА ВМРО НА ВЛАСТ, ГО ВИКНА НА ТЕЛМА ЗА ДА ГО БЛАМИРА И НАВРЕДУВА
(ВИДЕО) ЗА МАЛЦЕ ОЧИТЕ ЌЕ МУ ГИ ИСКОПАШЕ: ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА БЕСНА НА АФРИМ ГАШИ ШТО ГО СПРЕЧИЛ ВРАЌАЊЕТО НА ВМРО НА ВЛАСТ, ГО ВИКНА НА ТЕЛМА ЗА ДА ГО БЛАМИРА И НАВРЕДУВА
(ВИДЕО) Екипите се на терен: Реката Вардар се излеа во Општина Аеродром
(ВИДЕО) Екипите се на терен: Реката Вардар се излеа во Општина Аеродром
Ковачевски ќе бара ИЗВЕШТАЈ ШТО РАБОТЕЛЕ СОВЕТНИЦИТЕ ЉУБЕ БОШКОСКИ, ЦАЦКО КОНОПИШКИ…
Ковачевски ќе бара ИЗВЕШТАЈ ШТО РАБОТЕЛЕ СОВЕТНИЦИТЕ ЉУБЕ БОШКОСКИ, ЦАЦКО КОНОПИШКИ…
(ВИДЕО) ЧОВЕКОТ ШТО САКАШЕ ДА БИДЕ ЛИДЕР НА СДСМ ПОДНЕСЕ ТУЖБА ПРЕД УСТАВЕН СУД ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА НЕДЕЛА НЕРАБОТЕН ДЕН
(ВИДЕО) ЧОВЕКОТ ШТО САКАШЕ ДА БИДЕ ЛИДЕР НА СДСМ ПОДНЕСЕ ТУЖБА ПРЕД УСТАВЕН СУД ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА НЕДЕЛА НЕРАБОТЕН ДЕН
Новинарот ветеран Ѕвездан Георгиевски во колумна раскажа од каде потекнува терминот новинарска патка, многу поучно четиво
Новинарот ветеран Ѕвездан Георгиевски во колумна раскажа од каде потекнува терминот новинарска патка, многу поучно четиво
ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 1 ФЕВРУАРИ, УЧЕБНАТА ГОДИНА ЗАВРШУВА НА 10 ЈУНИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА
ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 1 ФЕВРУАРИ, УЧЕБНАТА ГОДИНА ЗАВРШУВА НА 10 ЈУНИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА
САРАЧИНИ: Секоја генерација има свои битки и приказни. Мене ми беше чест и сум исклучително горд што бев дел од приказната што ја пишуваше Зоран Заев, заедно со нас, слободољубивите граѓанки и граѓани од сите народи на нашата прекрасна и фантастична земја - Северна Македонија. Борбата продолжува!✊
САРАЧИНИ: Секоја генерација има свои битки и приказни. Мене ми беше чест и сум исклучително горд што бев дел од приказната што ја пишуваше Зоран Заев, заедно со нас, слободољубивите граѓанки и граѓани од сите народи на нашата прекрасна и фантастична земја - Северна Македонија. Борбата продолжува!✊

ПЕРВЕРЗНОТО ГРУЈОВО РЕЖИСЕРЧЕ СЕ ЈАВИ ОД ПЛАЖА ВО КАЛИФОРНИЈА БУЦКАСТ ВО ОБРАВЧИЊАТА ОД АМЕРИЧКИ ШНИЦЛИ ЗА ДА НЕ УБЕДУВА ДА ЈАДЕМЕ КОРЕЊА!

Перверзното Грујово режисерче Дарко Митревски се јави со интервју на Алфа ТВ од својата куќа на плажа во Лос Анџелес, Калифорнија, САД.

Во тек на еден саат интервју он пак не убедуваше да јадеме корења додека он лапа папаја, манго и стекови од бикови во богатата и моќна САД.

Се обиде да се престави како висок морален човек, иако реалноста вели дека додека ние се обидувавме да го срушиме диктаторот Грујо кој не газеше, тепаше, пљачкаше, затвораше во затвори, Дарко тогаш му беше лично режисерче, со народни пари се шеташе по светот и глумеше јебени Стивен Спилберг а од време на време пишуваше бесмислени колумни во Нова Македонија во која филозофираше за фреквенцијата на крилцата на колибрите!

Сега кога го срушивме Груо паторот и се обидуваме од државата да направиме Калифорнија на Балканот за и ние да видиме малце аир во животот а и нашите деца, гомното грујово кое меѓувреме се отркалало во САД благодарение на филмовите кои ние му ги плаќавме од наши пари и од таму од таа оригиналната Калифорнија сега пак не убедува да јадеме корења да не сме им попуштале на сите да сме се бореле до крај за да ја очуваме МАКЕДОЊА како они ја замислиле, античка, мајка на белата раса.

Па дојди тука бе Даре, јади корења со нас, гледај го детето како учи во распаднато школо и се лечи во распадната болница, дојди тука заедно да јадеме патриотски корења и да војуваме со сите со цел свет, биди фер кога веќе продаваш муда за бубрези! Лесно е од Калифорнија да трабуњаш и да се правиш паметен со 5000 долари плата ти, 5000 долари плата жена ти, земја средена напредна безбедна… Доди тука за 250е плата во распадната и опљачкана заостаната држава да се силиш и да му објавуваш војна на целиот свет!

Ако не мислиш да доаѓаш, не сери, не трабуњај, не лапрдај! ШУТИ ЈЕБОТИ БОГ МААТЕР!

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch anime Your Name.

AnimeDao Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

One Piece Episode 994

watch subbed anime Dragon Ball Z (Dub)

AnimeDao Tokyo Revengers