Пендаровски разговарал со поглаварот на СПЦ, Порфириј
Пендаровски разговарал со поглаварот на СПЦ, Порфириј
Џафери избувнал, се изнервирал зашто вработените ги згрешиле материјалите и се шетале
Џафери избувнал, се изнервирал зашто вработените ги згрешиле материјалите и се шетале
Благоев: Бугарската православна црква ќе мора да ја признае Македонската црква
Благоев: Бугарската православна црква ќе мора да ја признае Македонската црква
Мицотакис: Греши Ердоган ако мисли дека нема да гo бранам суверенитетот на Грција
Мицотакис: Греши Ердоган ако мисли дека нема да гo бранам суверенитетот на Грција
Набавка на тестови и терапија за мајмунски сипаници бара Комисијата за заразни болести
Набавка на тестови и терапија за мајмунски сипаници бара Комисијата за заразни болести
Странски војници предизвикаа нови инциденти во Скопје!
Странски војници предизвикаа нови инциденти во Скопје!
Кој е Убиецот од Тексас: Бил агресивен и го малтретирале во училиште
Кој е Убиецот од Тексас: Бил агресивен и го малтретирале во училиште
Уредничка на Телма повикана од обвинителство и МВР на распит за необјавена вест
Уредничка на Телма повикана од обвинителство и МВР на распит за необјавена вест

(ВИДЕО) Новиот бугарски премиер Петков: Од добрососедството ќе имаат корист и Бугарија и Северна Македонија, ќе пробаме да ги промениме односите на подобро

Новата бугарска Влада, чиј премиер ќе биде Кирил Петков, ќе усогласи заеднички став со коалициските партнери, но прецизира дека од добрососедството многу корист ќе имаат и Република Бугарија и Република Северна Македонија, јави дописникот на МИА од Софија.

Според Петков, тоа може и треба да се направи врз основа на заедничко почитување и доверба.

-Тоа треба да се направи преку добра комуникација со коалициските партнери, прецизираше Петков и дополни „со многу работа“.

Петков кажа и дека бугарската позиција останува таква каква што е сега, но мора да биде наградена.

Не сакаме, рече Петков, да продолжиме само со пароли од двете страни на границата, туку мора да седнеме и да работиме со тимови на различни теми за да се увериме дека преку заедничка работа и комуникација се движиме кон добрососедство. Но, заедно со тоа, идниот бугарски премиер порача дека ќе се бранат бугарските национални интереси.

Во зградата на Народното собрание на Бугарија, идниот премиер предмалку, пред медиумите, го претстави составот на новата бугарска Влада, која ќе биде коалициска и ќе вклучува четири партии и коалиции. Ќе има пет вицепремиери и 17 министри.

loading...

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

animeheaven Attack on Titan (Dub)

free anime online AnimeHeaven Hunter x Hunter (2011) (Dub)

watch anime free Black Clover (Dub)

sites to watch anime Attack on Titan (Dub)

AnimeHeaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 24