Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ
Колев: Бугарите во Северна Македонија очекуваат да бидат дел од Уставот
Колев: Бугарите во Северна Македонија очекуваат да бидат дел од Уставот

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ Е СРЕЌЕН ЧОВЕК – ОСВЕН ШТО Е УСПЕШЕН АДВОКАТ, БИЗНИСМЕН И СЕГА ПОЛИТИЧАР, ИМА ПРЕКРАСНИ ДЕЦА И СОПРУГА

И покрај тоа што е максимално посветен на професијата, скопскиот градоначалник Петре Шилегов е и посветен родител и сопруг.

Петре Шилегов е роден на 12 јуни 1969 во Скопје.

Шилегов дипломирал на правниот факултет „Јустинијан I“ во 1995 година, и во два мандати бил пратеник во Собранието на Република Македонија

За време на градоначалничкиот мандат на Ристо Пенов, Шилегов бил член на управниот одбор на Комунална хигиена – Скопје.

Во 2005 година бил дел од второстепената комисија за жалби по јавни набавки во Владата на Република Македонија.

Шилегов во јуни 2013 бил именуван за портпарол на СДСМ, а на парламентарните избори во 2014 станал пратеник како носител на листа во втората изборна единица.

Вториот пратенички мандат го освоил на парламентарните избори во 2016 како носител на листа во шестата изборна единица.

На локалните избори во 2017 Шилегов станал градоначалник на Скопје по првиот изборен круг со освоени 141.164 гласови, односно 40 илјади повеќе од неговиот противкандидат Коце Трајановски. Пред да влезе во политиката, Шилегов работел во приватна адвокатска канцеларија како адвокат од областа на стопанското право. Тој е оженет и татко на две деца.

Пандемијата коронавирус повеќе од една година го тресе светот. Единствениот излез од ова лудило е масовната вакцинација или колективен имунитет.

Во Македонија веќе има пристигнато голема доза на вакцини против Ковид 19, а граѓаните масовно се вакцинираат.

Својата граѓанска должност ја исполни и Петре Шилегов.

“Вечерва во Центарот за вакцинација во салата “Борис Трајковски” го остварив своето право, но и обврска на вакцинација против вирусот Ковид 19.

Само со масовна вакцинација, можеме заеднички да ја победиме оваа болест. Ве повикувам да го искористите своето право на вакцинација ! Заедно да победиме !!!

Особено задоволство ми беше што вакцинацијата (а и брисевите кога бев болен) ја добив лично од Денис Јанкуловски – Космонаутко. Не заигравме, ама срдечно се поздравивме. Поздрав за сите прекрасни луѓе од медицинскиот и техничкиот персонал во Центарот.

Инаку првиот човек на градот долги години е во брак со неговата сопруга Јасмина.

Не се многу активни на социјалните мрежи, но понекогаш знаат да споделат по некоја семејна фотографија.

Плод на нивната љубов се нивните две деца, ќерката Симона и синот Иван.

Како што изјави Јасмина во едно свое интервју, денот им започнува рано, додека децата сѐ уште спијат и додека не започнале да ѕвонат нивните телефони.

Тоа е период од денот во кој може да се посветат на теми кои се од приоритет за нив двајца и нивните деца.

Нејзината работа е поврзана со менаџирање на едукативните центри, а љубовта кон децата ја разбудила желбата кај неа да им пружи најдобра едукација.

Инаку, Петре е многу поврзан со неговите деца, особено со ќерката Симона, која е вистинска убавица.

Она што е интересно е дека тое двајца во ист ден слават роденден.

Минатата година таа стана полнолетна, а тој наполни 51 година.

Шилегов сподели заедничка фотографија на социјалните мрежи, под која пријателите им го честитаа роденденот.

„Јас 51, таа 18. И последниве 18 години, заедно славиме роденден. Во ист ден. Горд на твојата полнолетност среќо моја. Среќен роденден“, напиша гордиот татко во описот на фотографијата на својот Фејсбук.

Ова е еден од ретките моменти кога можеме да го видиме градоначалникот со неговата наследничка.

На профилот на Симона постои и една фотографија на која таа е малечка, а нејзиниот татко ја држи во рацете.

Симона е активна на социјалните мрежи и редовно објавува свои фотографии на кои изгледа прекрасно.

Таа е одбојкарка и една од најдобрите во својот тим.

loading...

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Hikaru no Go: Hokuto Hai e no Michi (https://gogoanime.be/m/npkl) Episode Full

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes. My Bride is a Mermaid (Dub) Episode 26