(ВИДЕО) ИНТЕРЕСЕН МОМЕНТ ОД САМИТОТ НА НАТО ВО МАДРИД; ЗА ДА СЕ ПОЗДРАВИ СО РУМЕН РАДЕВ, ЏО БАЈДЕН ГО ПРОШИША ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЈУЖНА КОРЕЈА
(ВИДЕО) ИНТЕРЕСЕН МОМЕНТ ОД САМИТОТ НА НАТО ВО МАДРИД; ЗА ДА СЕ ПОЗДРАВИ СО РУМЕН РАДЕВ, ЏО БАЈДЕН ГО ПРОШИША ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЈУЖНА КОРЕЈА
ПЕНДАРОВСКИ СО СОПРУГАТА НА ВЕЧЕРА КОЈА ЈА ПРИРЕДИ ШПАНСКИОТ КРАЛ ВО КРАЛСКАТА ПАЛАТА ВО МАДРИД, ПРИСУТНИ БЕА СИТЕ ЛИДЕРИ НА НАТО ЧЛЕНКИТЕ
ПЕНДАРОВСКИ СО СОПРУГАТА НА ВЕЧЕРА КОЈА ЈА ПРИРЕДИ ШПАНСКИОТ КРАЛ ВО КРАЛСКАТА ПАЛАТА ВО МАДРИД, ПРИСУТНИ БЕА СИТЕ ЛИДЕРИ НА НАТО ЧЛЕНКИТЕ
Тупанчески: Со Хашката конвенција се олеснува признавањето и извршувањето на пресудите во граѓански и трговски предмети на земјите од Западен Балкан
Тупанчески: Со Хашката конвенција се олеснува признавањето и извршувањето на пресудите во граѓански и трговски предмети на земјите од Западен Балкан
(ВИДЕО) МВР СО ДЕМАНТ ДО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕП КОЈ ДЕНЕСКА НА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ЈА ОБВИНИ ЛОКАЛНАТА ПОЛИЦИЈА ДЕКА НЕ РАБОТИ НИШТО И ДЕКА ВО ГРАДОТ ВЛАДЕЕ КРИМИНАЛОТ
(ВИДЕО) МВР СО ДЕМАНТ ДО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕП КОЈ ДЕНЕСКА НА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ЈА ОБВИНИ ЛОКАЛНАТА ПОЛИЦИЈА ДЕКА НЕ РАБОТИ НИШТО И ДЕКА ВО ГРАДОТ ВЛАДЕЕ КРИМИНАЛОТ
ВМРОВЦИТЕ ГАДНО СЕ ИЗЛАЖАА: МИСЛЕА ДЕКА МОЖАТ ДА ГО НАВРЕДУВААТ ТАЛАТ ЏАФЕРИ И ДА ГО КЛЕВЕТАТ А ТОЈ МИРНО ЌЕ ИМ МОЛЧИ И НЕМА ДА ИМ ВРАТИ?!
ВМРОВЦИТЕ ГАДНО СЕ ИЗЛАЖАА: МИСЛЕА ДЕКА МОЖАТ ДА ГО НАВРЕДУВААТ ТАЛАТ ЏАФЕРИ И ДА ГО КЛЕВЕТАТ А ТОЈ МИРНО ЌЕ ИМ МОЛЧИ И НЕМА ДА ИМ ВРАТИ?!
(ВИДЕО) Битиќи на МЕФ22: “Спремни сме да направиме социјално праведна енергетска транзиција што ќе ни донесе енергетска безбедност и диверзификација”
(ВИДЕО) Битиќи на МЕФ22: “Спремни сме да направиме социјално праведна енергетска транзиција што ќе ни донесе енергетска безбедност и диверзификација”
МЗШВ започнува нов проект за Национална стратегија за oбезбеденост со храна
МЗШВ започнува нов проект за Национална стратегија за oбезбеденост со храна
Арсовска: Започнуваме со инвестиција за целосна реконструкција на левата страна на кејот на Вардар
Арсовска: Започнуваме со инвестиција за целосна реконструкција на левата страна на кејот на Вардар

Петровска: Преку договори со сојузниците од НАТО ја модернизираме Армијата

„Процесот на трансформација на одбраната и нејзина модернизација и вооружување се процеси кои ги предвидовме во стратешките документи и ги исполнуваме преку договори со владите на сојузниците“ рече министерката за одбрана, Славјанка Петровска во вестите на МТВ.

Таа додаде дека предвидено е етапно ослободување и заменување на оружјето и средствата кои ги имаме, а не се адекватни и компатибилни со НАТО стандардите.

„Планот за набавки се остварува преку договори со владите на земјите-членки на НАТО преку што се реализираат крупните проекти за модернизација. Таков договор имаме со САД за набавка на лесни оклопни возила и зајакнување на декларираните сили во НАТО“ рече Петровска.

Министерката додаде дека има проекти и за неборбени возила, логистичка опрема, информатичка опрема за зајакнување на сајбер безбедноста, артилериски средства и опрема за пешадиски и извиднички единици.

loading...

mẹo bắn cá go88 go88 club uy tin so mot chau a go88 dow

https://tai.sunwin.gg/