МИРКО ПОПОВ - ШИЛЕГОВ Е ЕДЕН ОД РЕТКИТЕ СО СЛУХ ЗА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ
МИРКО ПОПОВ - ШИЛЕГОВ Е ЕДЕН ОД РЕТКИТЕ СО СЛУХ ЗА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ
ТИТО ПЕТКОВСКИ: ЗАЕВ ТРЕБА ДА СИ ОСТАНЕ ПРЕМИЕР, ЛОКАЛНИТЕ НЕМААТ ВРСКА СО ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ
ТИТО ПЕТКОВСКИ: ЗАЕВ ТРЕБА ДА СИ ОСТАНЕ ПРЕМИЕР, ЛОКАЛНИТЕ НЕМААТ ВРСКА СО ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ДО 2024 БЕЗ МЕТЕЖ ВО СООБРАЌАЈОТ И УРБАНИЗАЦИЈА НАДВОР ОД ЦЕНТРАЛНОТО ЈАДРО
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ДО 2024 БЕЗ МЕТЕЖ ВО СООБРАЌАЈОТ И УРБАНИЗАЦИЈА НАДВОР ОД ЦЕНТРАЛНОТО ЈАДРО
ДОБРИ ВЕСТИ ОД ВЛАДАТА: Вклучен и вториот блок на РЕК Битола, се работи на тоа наскоро да се вклучат третиот блок и електраните Осломеј и Неготино, граѓаните не треба да стравуваат од рестрикции
ДОБРИ ВЕСТИ ОД ВЛАДАТА: Вклучен и вториот блок на РЕК Битола, се работи на тоа наскоро да се вклучат третиот блок и електраните Осломеј и Неготино, граѓаните не треба да стравуваат од рестрикции
ШИЛЕГОВ: СО СЕКОЈДНЕВНИОТ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, ГИ ВРАЌАМЕ И ПОМЛАДИТЕ ПАТНИЦИ ЗАРАДИ НАМАЛЕНИТЕ ГУЖВИ
ШИЛЕГОВ: СО СЕКОЈДНЕВНИОТ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, ГИ ВРАЌАМЕ И ПОМЛАДИТЕ ПАТНИЦИ ЗАРАДИ НАМАЛЕНИТЕ ГУЖВИ
СДСМ: Минималната плата од 1 јануари ќе биде 18.000 денари, просечната порасна на 28.642 денари, да гласаме за бројот 12 да продолжи напредокот
СДСМ: Минималната плата од 1 јануари ќе биде 18.000 денари, просечната порасна на 28.642 денари, да гласаме за бројот 12 да продолжи напредокот
СПАСОВ: НОВИНАРИТЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСТРАЖАТ БИОГРАФИЈАТА НА ДАНЕЛА АРСОВСКА, ИМА ИНДИЦИИ ЗА МНОГУ МАТНИ ЗДЕЛКИ
СПАСОВ: НОВИНАРИТЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСТРАЖАТ БИОГРАФИЈАТА НА ДАНЕЛА АРСОВСКА, ИМА ИНДИЦИИ ЗА МНОГУ МАТНИ ЗДЕЛКИ
МВР е гарант за сите слободни избори од 2017 до денес, ВМРО-ДПМНЕ шири невистини
МВР е гарант за сите слободни избори од 2017 до денес, ВМРО-ДПМНЕ шири невистини

PEUGEOT ДИЗАЈНИРАШЕ ТРИ НОВИ БЕЗВРЕМЕНСКИ ЧАСОВНИЦИ

PEUGEOT ги продава часовниците „Armand, SINCE 1810“ за своите фанови. Тие претставуваат елегантен начин да и оддадат почит на историјата на брендот. PEUGEOT Design Lab целосно го дизајнираше есклузивниот надворешен изглед, осигурувајќи врвен квалитет.

Секој детаљ на овие часовници е прецизнo изработен, како што е името на PEUGEOT врежано на задниот дел од часовникот, ремчето oд плетен метал или ремчето од порабена кожа. Часовниците „SINCE 1810“ ја комплетираат истоимената колекција.

Тие се достапни од денес на онлајн продавницата https://boutique.peugeot.com, за цена од 129€ со вклучено ДДВ и 149€ со вклучено ДДВ.

Љубителите на историјата на PEUGEOT ќе можат со гордост да ги носат овие стилски часовници, со нивниот современ сив ламиниран или црн бројчаник со печат „PEUGEOT SINCE 1810“. Безвременски делови каде главна улога имаат трите стрелки (показалки) и индикаторот за датум. Кожното ремче или ремчето од плетен метал го даваат последниот шмек на елеганцијата.
Сигурни и робусни, тие имаат кварцно движење и се отпорни на вода до 50 метри. Овие часовници го носат името „Аrmand“, како почит кон основачот на индустриската автомобилска авантура на PEUGEOT.

Дизајнерите на PEUGEOT DESIGN Lab ги дизајнираа часовниците „SINCE 1810“ по точно поставени стандарди. Нивната плоча комбинира сензуални облини, полирани површини и вдлабнати страни, што е одраз на стилот на најновите автомобили на PEUGEOT. Квалитетот на лакот на куќиштето и задниот дел на часовникот му дава дополнителен шмек, наследен од искуството на PEUGEOT во областа со работењето со челик. Копчето за обележување време е потпишано со „PEUGEOT“, а на задниот дел од часовникот е врежано „PEUGEOT“ или „PEUGEOT LEGEND“.

Овие нови часовници „Armand, SINCE 1810“ се достапни на онлајн продавницата https://boutique.peugeot.com. Тие ја комплетираат колекцијата облека, стил и сервисот за јадење, славејќи ја 210-годишнината од постоењето на PEUGEOT.

loading...

KissAnime: Saint October anime episode 26 online free at https://kissanime.mx watch anime online

Mo Dao Zu Shi 2nd Season [Chinese Dub] Episode 8

Sherlock Hound (Dub) (https://animekisa.in/m/4dMx) Episode 26

Watch Soukou Kihei Votoms: Kakuyaku taru Itan Episode 5

Gallery autodesk: https://gallery.autodesk.com/users/EN8JLD2A7TD7

Yemle: https://yemle.com/profile/animefreakws