ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ ТУРБО: НОВ КРУЖЕН ТЕК ВО ВОЛКОВО, НОВИ УЛИЦИ ВО ДЕКСИОН И ДАМЕ ГРУЕВ, СЕ ЧИСТАТ КАНАЛИ...
ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ ТУРБО: НОВ КРУЖЕН ТЕК ВО ВОЛКОВО, НОВИ УЛИЦИ ВО ДЕКСИОН И ДАМЕ ГРУЕВ, СЕ ЧИСТАТ КАНАЛИ...
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО ВО НАЈДОБРИОТ ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП ОДИМЕ НА МОРЕ – ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП И ВО 2021
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО ВО НАЈДОБРИОТ ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП ОДИМЕ НА МОРЕ – ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП И ВО 2021
ФОТО НА ДЕНОТ - СДСМ НИКОГАШ НЕ БИЛ ВОЛКУ МОЌЕН: ВЛАСТА ОД ЛОКАЛНО ПА ДО ЦЕНТРАЛНО НИВО ВО ЕДНА ФОТКА
ФОТО НА ДЕНОТ - СДСМ НИКОГАШ НЕ БИЛ ВОЛКУ МОЌЕН: ВЛАСТА ОД ЛОКАЛНО ПА ДО ЦЕНТРАЛНО НИВО ВО ЕДНА ФОТКА
ШУЌУР, КОНЕЧНО И ХИСТЕРИЧНИОТ САШО ТАСЕВСКИ ДА КАЖЕ НЕШТО ПАМЕТНО: ИЗРАЕЛ Е КРИВ, ГИ ДРЖАТ ПАЛЕСТИНЦИТЕ КАКО ГУЛАБИ ЗА ОТСТРЕЛ!
ШУЌУР, КОНЕЧНО И ХИСТЕРИЧНИОТ САШО ТАСЕВСКИ ДА КАЖЕ НЕШТО ПАМЕТНО: ИЗРАЕЛ Е КРИВ, ГИ ДРЖАТ ПАЛЕСТИНЦИТЕ КАКО ГУЛАБИ ЗА ОТСТРЕЛ!
ЕВЕ ЗОШТО ПЛАЧАТ ПО ТИТОВО ВРЕМЕ, ОСВЕН ШТО ТОГАШ БИЛЕ МЛАДИ СЕКАКО: Кога работникот беше господин...
ЕВЕ ЗОШТО ПЛАЧАТ ПО ТИТОВО ВРЕМЕ, ОСВЕН ШТО ТОГАШ БИЛЕ МЛАДИ СЕКАКО: Кога работникот беше господин...
(ВИДЕО) ДВЕ БАБИ ВМРОВКИ ОД ВЕЛЕС ИМ ГО ЗЕМАА ЛЕБОТ НА ФЧЕРАШНИ И ЗЕВЗЕКМАНИЈА: ДЕЦАТА НЕ СМЕАТ ДА УЧАТ ЗА КОМПЈУТЕРИ, ТОА Е ГОЛЕМО ЗЛО!
(ВИДЕО) ДВЕ БАБИ ВМРОВКИ ОД ВЕЛЕС ИМ ГО ЗЕМАА ЛЕБОТ НА ФЧЕРАШНИ И ЗЕВЗЕКМАНИЈА: ДЕЦАТА НЕ СМЕАТ ДА УЧАТ ЗА КОМПЈУТЕРИ, ТОА Е ГОЛЕМО ЗЛО!
(ВИДЕО) ТРАЈАНОВ: Не сум против легализацијата на градбите на сиромашните, се плашам дека законот ќе го искористат богаташи и криминалци
(ВИДЕО) ТРАЈАНОВ: Не сум против легализацијата на градбите на сиромашните, се плашам дека законот ќе го искористат богаташи и криминалци
Ако решиме да рушиме 50 000 куќи, ќе ни требаат 50 милиона евра само за рушење плус уште 500 милиона евра за пак да им ги изградиме куќите според план затоа што не мислите дека треба да оставиме 100 000 народ на улица без покрив на главата?!
Ако решиме да рушиме 50 000 куќи, ќе ни требаат 50 милиона евра само за рушење плус уште 500 милиона евра за пак да им ги изградиме куќите според план затоа што не мислите дека треба да оставиме 100 000 народ на улица без покрив на главата?!

ТРИЧКОВСКИ: Писмо на Жмицко до Трамп

Писмо на Жмицко до Трамп

Дир Доналд,

И нас не испокрадоа. Не еднаш, двапати. Најмалку. Во Штип ги бојкотиравме и пак не испокрадоа. Како да има некој светски заговор против нашите намери да направиме силни нации и држави од нашите напатени народи. Само што кај нас крадат социјалдемократите, а кај вас демократите. Јас лично бев во македонскиот Капитол кога разгневениот народ влезе да го спречи антиуставното конституирање на новата власт и да го оневозможиме Села да си ја пресече главата. И да и ги исправиме кадрите на Радмила, што има лошо во тоа.

Сакавме да му импланитираме на Заев телевизиски држач за керамички заби, но тој, будала, ќе не убиеше, за малку. Ти тогаш беше пресен претседател, не знаеше кај ти е главата од радост и не можеше да ни помогнеш. Не се предавај, угледај се на нашиот пример. Ние сме во перманентен пуч. Во перманентен. Ништо друго не правиме. Комплетно сме посветени на држвниот удар кој тече. Како контрареволуција.

Со помош на Кикифрики, Грандиозниот заеб на Сорош и Ајворчето, тука се и Софи, б’ц’, професорките што го раскурцаа нашиот универзитет имаат, морам да ти кажам, не знам како е на Беркли и Харвард, залет да ја раскурцаат и нашата државичка, тука се нашите верни телевизии и портали, Ману која не разбира ништо, Здруженијата на новинарите, кои се нашите најслатки слаткарници за осуди и други торти, протестираме, Доналд, против цената на струјата, против Заев, против мафијата надвор од нашите редови, блокираме закони и сообраќај, го блокираме здравиот разум на Македонецот, Николовски, Сотир, Пандов и другите од Патриотскиот институт се утепаа од само вистини и само интервјуа, јас давам по три исти изјави секој ден еве има веќе четири години, против сме влегувањето во Европа, оти ако Македонија влезе во Европа и ние и Бугарија, а и ти ќе можеме да се сликаме, не се давај, ако има потреба ќе ти го пратам Хер Флик како идејна испомош, пресадете му некое влакно и ќе видиш како ќе те служи или Ацо Лигњата, имам и едно брадесто говно, тоа ќе ти го чувам за Лос Анѓелес.

Не се предавај. Ние бргу после крвавиот удар добивме само еден пратеник помалку од предавниците. Верувам дека ќе успееме целата држава да ја претвориме во крвав Капитол. Тоа е нашиот идеал. Моја препорака е да не чекаш да те турат затвор. Имаме врски во Будимпешта, можам да разговарам со Никола и со Орбан, ако сакаш.

Ристос се роди
Твој Жмицко

Тричко, фб пост

loading...

AnimeDao boruto animedao: Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 19

KissAnime kissanime sword art online: The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 13