(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта
БРАЌАТА ШВЕЃАНИ СЕ БОРАТ ЗА НАС: Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија
БРАЌАТА ШВЕЃАНИ СЕ БОРАТ ЗА НАС: Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија
СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.
СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.
ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ВИДЕО: Пендаровски домаќин на претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили која носеше маска со знамето на Северна Македонија
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧЕЛО - СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ПРИЛЕП СЕ КРЕНАА НА НОЗЕ ВО ЕКОЛОШКА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ГРАДОТ
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
Вице премиерот Груби се вакцинираше и апелира до граѓаните да се регистрираат на vakcinacija.mk
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава
КОЖУВЧАНКА ДОО со донација од 100.000 шишиња вода Изворска и 22.000 лименки безалкохолен пијалок Sinetta за потребите на пунктовите за вакцинација ширум земјава

ПЛАШАТ ВРАПЦИ: ВМРО-ДПМНЕ му се заканува со импичмент на претседателот Пендаровски

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, денеска изјави дека партиските органи ќе одлучуваат за импичмент на претседателот Стево Пендаровски.

– Се разгледуваат сите можности и ќе бидат разгледани сите опции на телата и органите во партијата и ќе бидат издискутирани. Ние одамна кажавме дека Пендаровски е соучесник на мафијата на Заев, којашто за жал функционира во оваа држава Република Македонија и многу подобро и од најдобрите времиња кога функционирала најголемата мафија во светот „Коза ностра” – изјави Арсовски.

Пратеничката Дафина Стојаноска ја наметна, а ВМРО-ДПМНЕ ја прифати опцијата да поведе постапка за импичмент против претседателот Стево Пендаровски, откако остана да виси во воздух прашањето дали неговите одлуки за прогласување вонредна состојба ќе бидат потврдени во новиот парламент.

Иако и Уставниот суд ги прогласи за беспредметни иницијативите за оценување на уставноста на вонредната состојба, Стојаноска, во вчерашното гостување на ТВ 24 не отфрли можност за покренување постапка за отповикување на претседателот на државата, одговарајќи на прашање што би презела опозицијата ако неговите одлуки не бидат потврдени во парламентот.

loading...

AniWatch animes online: The Hidden Dungeon Only I Can Enter (https://aniwatch.pro/m/YvWq) Episode 12

4Anime websites like 4anime: Watch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 5